15.11.2018 Derby na zakończenie!

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej. Po rozegraniu spotkania XVII kolejki piłkarze w częstochowskiej klasie okręgowej zapadną w zimowy sen, a rozgrywki wznowią w marcu o ile warunki pogodowe na to pozwolą.

LISWARTA zakończy rok 2018 meczem na własnym terenie, podejmując AMAROTA Golce.

AMATOR bardzo dobrze spisuje się w obecnych rozgrywkach zajmując III miejsce w tabeli. Są jedyną drużyną, która potrafiła powstrzymać ZNICZ Kłobuck remisując na własnym terenie 2:2.

AMATOR to silna, doświadczona drużyna, która punktuje tak u siebie jak i na wyjazdach. Z racji miejsca w tabeli oraz stażu w „okręgówce” przyjedzie do Krzepic jako faworyt i będzie chciał pokazać swoją wyższość nad beniaminkiem.

LISWARTA po ostatniej kolejce wskoczyła tuż za podium, ale bardziej niż do góry, musi oglądać się za siebie, gdyż grupa pościgowa jest długa. Krzepiczanie walczą o utrzymanie i kolejne punkty byłyby bardzo istotne w dążeniu do celu.

Krzepiczanie chcieliby się godnie pożegnać ze swoją publicznością, ale spotkania z AMATOREM do łatwych nigdy nie należały, jednak jak pokazał ostatni mecz, do póki piłka w grze…

Początek spotkania w Krzepicach przewidziany jest na 17.11.2018 o godzinie 11:00! Emocji nie powinno zabraknąć! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

13.11.2018 LISWARTA wyrwała punkty!

W ostatniej kolejce LISWARTA Krzepice wybrała się do Częstochowy na mecz z autsajderem ORŁEM Kiedrzyn. Wyjazd do Częstochowy wydawał się pozornie łatwy, ale ORZEŁ, którego atutem zdecydowanie jest sztuczna nawierzchnia boiska był trudnym rywalem i krzepiczanie drżeli o korzystny wynik do ostatnich sekund spotkania…

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, ale drużyną przeważającą, prowadzącą grę byli goście. Brakowało im jednak precyzji w wykończeniu akcji, a jeszcze większym problemem było to, że szybko murawę musiał opuścić po brutalnym faulu przeciwnika aktywny Rafał Kasprzak.

W drugiej części gry miejscowi zagrali odważniej i to oni objęli prowadzenie, kiedy to po rzucie wolnym z bocznego sektora i zamieszaniu w polu karnym silnym strzałem pod poprzeczkę zawodnik ORŁA otworzył wynik spotkania.

Minuty krzepiczanom uciekały szybko, a okazji było jak na lekarstwo. Gospodarze wyprowadzili natomiast kontrataki po których mieli szansę podwyższyć prowadzenie.

Wreszcie arbiter główny pokazał doliczony czas gry i były to magiczne trzy minuty w wykonaniu Krzepiczan!

Do wyrównania doprowadził Kacper Nagłowski, który po podaniu za linię obrony Jakuba Troczki wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza interweniującego na 16 metrze, wbiegł odważnie pomiędzy zawodników ORŁA i sprytnym strzałem głową ponad golkiperem skierował piłkę do siatki.

LISWARTA nie zamierzała na tym poprzestać. W ostatniej minucie gry po rzucie rożnym piłka spadła w okolice 11 metra, a tam czujnością wykazał się Grzegorz Noga po którego uderzeniu futbolówka znalazła drogę do siatki i w ostatecznym rozrachunku dała krzepiczanom kolejne 3 punkty w bieżącym sezonie!

Dzięki temu zwycięstwu LISWARTA przesunęła się na IV miejsce w tabeli!

ORZEŁ Kiedrzyn 1:2 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Kacper Nagłowski, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Jakub Krakowiak), Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Adam Płuciennik (Miłosz Szczepański) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Zbigniew Nagłowski)

W składzie również: Wojciech Pietrzak, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

09.11.2018 Woźniki za mocne.

Po trzech zwycięstwach z rzędu i dwóch meczach z rzędu na wyjeździe LISWARTA wróciła na własny teren podejmując MLKS Woźniki.

Pierwsza połowa była wyrównana. LISWARTA stworzyła kilka strzeleckich okazji, ale brakowało jej dokładności w wykończeniu akcji. Gra głównie toczyła się w środku pola, a bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy przez co kibice do przerwy nie obejrzeli goli.

Po wznowieniu gry to goście zagrali zdecydowanie i odważnie, przejęli kontrolę nad spotkaniem i udokumentowali to zdobyciem goli.

Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z okolic 20 metra na dalszy słupek, a zamykający akcję zawodnik Woźnik płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Krzepiczanie próbowali odrobić straty, ale ponownie nie potrafili wykorzystać stworzonych akcji.

W ostatnich minutach gospodarze nadziali się na kontrę, która ostatecznie przyniosła drugą bramkę i ostatecznie zamknęła mecz.

Ta porażka niestety przerwała zwycięską serię LISWARTY, a w najbliższą sobotę tj. 10:11.2018 o godzinie 13:30 krzepiczanie zmierzą się w Częstochowie z ORŁEM Kiedrzyn.

2.11.2018 Wreszcie u siebie!

LISWARTA Krzepice po dwóch kolejnych spotkaniach rozgrywanych na terenie przeciwnika wraca na swój tere. Krzepiczanie przywitają na własnym terenie MLKS Woźniki.

W spotkaniu tym nie ma faworyta, gdyż tabela pokazuje, że obie ekipy prezentują w tym sezonie zbliżony poziom. Aktualnie to gospodarze są wyżej w tabeli i zgromadzili o 3 punkty więcej, ale doświadczenie przemawia za przyjezdnymi, którzy od wielu lat nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Na wyjazdach MLKS prezentuje się bezkompromisowo. Wygrał trzy spotkania i tyle samo razy schodził z boiska pokonany.

LISWARTA po powrocie na własny teren będzie chciała dorzucić kolejne punkty do swojego konta, ale nie będzie to zadanie łatwe…

Pierwszy gwizdek 3.11.2018 o godzinie 13:30, ZAPRASZAMY!

26.10.2018 LISWARTA kontra WARTA.

Przed LISWARTĄ kolejny mecz wyjazdowy. Po zwycięstwie w Hucie Starej krzepiczanie wybiorą się tym razem na spotkanie z WARTĄ Kamieńskie Młyny.

WARTA w aktualnych rozgrywkach prezentuje się bardzo solidnie i po 13 kolejkach zajmuje z dorobkiem 17 punktów 9 miejsce. Drużyna z Kamieńskich Młynów punkty zdobywa tak na własnym jak i na terenie rywala. U siebie przegrali dwa spotkanie, ale o ile porażka ze ZNICZEM Kłobuck mogła być wkalkulowana, choć póki co WARTA najkorzystniej postawiła się liderowi przegrywając nieznacznie 1:0, o tyle przegrana z KS Panki, była niespodziewanie wysoka (7:0).

LISWARTA jest podbudowana zwycięstwem wyjazdowym, ale w Kamieńskich Młynach napisze nową historię. To drugi mecz z kolei rozgrywany przez krzepiczan na wyjeździe, a punkty na terenie rywala smakują zawsze wyjątkowo więc LISWARTA zrobi co w jej mocy, aby powiększyć swój dorobek.

Obie drużyny, można wnioskować po układzie tabeli prezentują zbliżony poziom, więc o wyniku końcowym mogą zadecydować detale.

Spotkanie zostanie rozegrane jutro tj. 27.10.2018 o godzinie 14:00. Zapraszamy!

23.10.2018 Wyjazdowe zwycięstwo.

LISWARTA Krzepice udała się w ostatnią sobotę na spotkanie z OLIMPIĄ Huta Stara.

Krzepiczanie po zwycięstwie u siebie z GMINĄ Kłomnice liczyli na powiększenie swojego dorobku punktowego na terenie rywala.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że ta konfrontacja nie będzie należała do łatwych.

Gospodarze grali kombinacyjnie w ataku, ale nie zatrudniali znacznie Wiktora Krzemińskiego. LISWARTA próbowała swoich szans w kontratakach, ale w pierwszej fazie spotkania obrona gospodarzy była szczelna.

Sytuacji bramkowych z obu stron nie było dużo, ale za to agresywnej gry nie brakowało.

Pierwsze trafienie było dziełem Jakuba Mikołajczyka, którego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z Grzegorzem Nogą, dośrodkowanie zamieniło się w strzał i znalazło drogę do bramki.

Po przerwie miejscowi mocniej zaatakowali. Przez kilka minut zamknęli krzepiczan na własnej połowie, ale „wysoka” gra obróciła się przeciwko nim, gdyż do wybitej na uwolnienie piłki przez Kacpra Nagłowskiego najszybciej dobiegł Rafał Kasprzak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie.

Z upływem czasu gospodarzom puszczały nerwy i agresywna gra zamieniła się w brutalną, a konsekwencją tego była czerwona kartka za chamskie kopnięcie Miłosza Szczepańskiego i tym samym gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu.

Krzepiczanie wykorzystali przewagę liczebną i po składnej akcji w ostatnich minutach i dograniu piłki przez Grzegorza Nogę do Łukasza Kilana ten ostatni z okolic 7 metra silnym strzałem ustalił wynik końcowy.

Trzy punkty bardzo ucieszyły krzepiczan, gdyż w ostatnim czasie punktów na terenie rywala brakował. Tym bardziej wynik ten jest satysfakcjonujący, gdyż pierwszy raz w bieżącym sezonie LISWARTA zagrała na 0 z tyłu. LISWARTA nieznacznie przesunęła się w górę tabeli, ale ta jest dość ściśnięta więc w kolejnych spotkaniach również musi walczyć o jak najlepszy wynik i zwiększać dorobek punktowy.

OLIMPIA Huta Stara 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:
Wiktor Krzemiński (Wojciech Pietrzak) - Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Łukasz Kilan) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

19.10.2018 Spotkanie beniaminków!

Jutro LISWARTA Krzepice uda się na spotkanie z OLIMPIĄ Huta Stara w ramach XIII kolejki częstochowskiej „okręgówki”.

Spotkanie beniaminków zapowiada się na wyrównaną konfrontację. Oba zespoły nie znają się zbyt dobrze, gdyż w lidze nie miały ze sobą możliwości się jeszcze zmierzyć.

OLIMPIA odnotowała do tej pory dwa zwycięstwa i tyle samo remisów. Wygrywała na własnym terenie co oznacza, że szczególnie u siebie gra o pełną pulę, natomiast dwa punkty przywiozła z terenu rywala.

Dla obu drużyn punkty w tym spotkaniu są bardzo istotne. Krzepiczanie mają ostatnio problem ze zdobywaniem punktów na terenie rywala, ale za pewne zrobią wszystko co w ich mocy, żeby przerwać ten trend.

Początek spotkania 20.10.2018 o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy!