09.11.2019 Cenne zwycięstwo!

W ostatnim meczu na własnym boisku LISWARTA podejmowała PIAST Przyrów, sąsiada z tabeli i pewne było, że o punkty łatwo nie będzie.

 

Od początku spotkania LISWARTA próbowała narzucić swoje warunki gry ale, goście szczelnie zamknęli dostęp do bramki i skutecznie utrudniali stwarzanie dogodnych sytuacji.

 

PIAST próbował prostymi środkami przedostać się pod bramkę miejscowych i po długim zagraniu na lewe skrzydło zawodnik z Przyrowa ruszył odważnie z piłką w pole, reakcja obrońcy była spóźniona i arbiter spotkania wskazał na „wapno”.

 

Doskonałą okazję goście jednak zaprzepaścili, gdyż kapitalną interwencją wykazał się bezbłędny tego dnia Wiktor Krzemiński, który wyczuł intencję strzelca i utrzymał gospodarzom czyste konto.

 

Krzepiczanie dążyli do uzyskania prowadzenia i tuż przed przerwą ta sztuka im się udała.

 

Po składnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne Adama Płuciennika ostatecznie Mariusz Pawelec uprzedził obrońce i strzałem z bliskiej odległości dał prowadzenie LISWARCIE.

 

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. LISWARTA starała się podwyższyć prowadzenie, natomiast goście szukali szansy w szybkim ataku.

Krzepicznom brakowało jednak spokoju pod bramką przeciwnika i nie potrafili wykorzystać stwarzanych okazji.

 

Goście w końcowych minutach spotkania mięli natomiast swoją okazję. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę z powietrza próbował skierować do bramki ustawiony na ósmym metrze zawodnik PIASTA, ale nie trafił czysto w futbolówkę i ta ostatecznie wylądowała w rękach Wiktora Krzemińskiego.

 

LISWARTA podniosła z murawy cenne 3 punty i dzięki temu awansowała na szóste miejsce. PIAST zagrał ambitnie, dzielnie stawiał czoła gospodarzom, ale tym razem wraca do domu z pustymi rękami.

 

Przed nami już tylko jedno spotkanie rundy jesiennej. LISWARTA uda się na mecz z UNIĄ Kalety. LISWARTA dzięki zwycięstwu zrównała się punktami z UNIĄ więc można przypuszczać, że będzie to spotkanie drużyn o podobnym potencjale, ale trzeba przyznać, że krzepiczanom nigdy nie było łatwo o punkty w Kaletach.

 

Początek spotkania zaplanowany jest na 16.11.2019 o godzinie 13:30. Zapraszamy kibiców LISWARTY na ostatni wyjazd przed przerwą zimową!!!

 

LISWARTA Krzepice 1:0 PIAST Przyrów

Bramka: Mariusz Pawelec

 

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Jakub Chrzan), Mariusz Pawelec, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Mateusz Mońka)

W składzie również: Marcin Podgórski, Kacper Skalik

 

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

02.11.2019 Co za mecz! Piłkarski rollercoaster w Krzepicach!

Dzisiaj do Krzepic przyjechała drużyna zza między KS Panki więc emocji nie mogło zabraknąć!

 

Początek spotkania był dość spokojny. Obie drużyny badały swoje możliwości, aż do chwili, kiedy krzepiczanie wywalczyli rzut rożny.

 

Piłkę dośrodkowaną przez Mariusza Pawelca przed siebie odbił bramkarz gości, dopadł do niej Kacper Nagłowski i silnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

 

 

Wydawało się, że faworyt ostro ruszy do odrabiania strat, ale był bezradny przy dobrze zorganizowanej grze miejscowych.

 

LISWARTA natomiast nie zamierzała poprzestać na jednym trafieniu i ten plan się powiódł. Doskonałe prostopadłe podanie Mariusza Pawelca otwierające drogę do bramki wykorzystał Rafał Kasprzak, który znalazł się oko w oko z bramkarzem z Panek.

 

Do przerwy LISWARTA kontrolowała przebieg spotkania i z dwubramkowym prowadzeniem zeszła na przerwę.

Po wznowieniu gry można było się spodziewać, że goście ruszą mocno do odrabiania strat i tak też się stało.

 

Goście szybko po rzucie rożnym i strzale głową zdobyli bramkę kontaktową i wyczuli swoją szansę.

 

Po kilku minutach przed goście wywalczyli rzut wolny sprzed pola karnego. Strzał zawodnika przyjezdnych odbił Wiktor Krzemiński, ale dobitka była bezbłędna i KS doprowadził do wyrównania.

 

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Na indywidualną akcję zdecydował się lewą stroną Jakub Mikołajczyk, silnie dośrodkował w pole karne, a próbujący wyjaśnić sytuację obrońca niefortunnie trafił w piłkę i LISWARTA mogła cieszyć się z ponownego objęcia prowadzenia.

 

Goście nie pozostali dłużni. Znów po rzucie wolnym, ale tym razem bezpośredni strzał i ponownie na tablicy widniał remis. Stałe fragmenty gry przyjezdnych były tego dnia zabójcze dla krzepiczan.

 

Z minuty na minutę gra stawała się coraz bardziej otwarta, obie drużyny nie chciały zadowolić się remisem.

 

W ostatnich minutach spotkania krzepiczanie próbowali stworzyć sytuację bramkową, ale akcja zakończyła się stratą przed polem karnym gości, ci szybkim dalekim podaniem otworzyli drogę napastnikowi, który urwał się od obrony, podążył z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzałem pod poprzeczkę zdobył jak się chwilę później okazało decydującego o losach spotkaniach gola.

 

Było to naprawdę spotkanie godne derbów, kibice nie zawiedli i głośno wspierali swoje drużyny za co serdeczne dzięki!

 

Mecz dla jednych zakończył się happy and-em i zdobyciem trzech punktów, a dla drugich… czas na zbieranie sił i rehabilitację za tydzień!

 

W kolejnym spotkaniu LISWARTA ponownie zagra u siebie, a jej rywalem będzie PIAST Przyrów. Już dziś zapraszamy na to spotkanie, które odbędzie się 09.11.2019 o godzinie 14:00, a będzie to ostatni meczem w Krzepicach przed przerwą zimową. LICZYMY NA WASZĄ POMOC!

 

LISWARTA Krzepice 3:4 KS Panki

 

Bramki dla LISWARTY: Kacper Nagłowski, Rafał Kasprzak, bramka samobójcza

 

Skład LISWARTY: Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Jakub Troczka (Jakub Chrzan), Kacper Nagłowski, Łukasz Kajkowski, Jakub Mikołajczyk (Mateusz Spaczyński) – Mariusz Pawelec, Łukasz Kilan, Jakub Krakowiak (Mateusz Mońka)

 

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Wojciech Pietrzak, Adam Płuciennik, Marcin Podgórski, Kacper Skalik

 

Trener: Andrzej Wróblewski

30.10.2019 LISWARTA bez punktów w Kłomnicach.

Mecze w Kłomnicach nigdy nie należały do przyjemnych dla LISWARTY choć z ostatniego takiego spotkania krzepiczanie przywieźli cenny punkt więc mimo wszystko jechali na mecz z GMINĄ pełni nadziei.

Początek spotkania z obu stron był dość leniwy. Żadna drużyna nie potrafiła przejąć inicjatywy, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

Pierwszą dogodną okazję stworzyła LISWARTA, ale po akcji lewym skrzydle Adama Płuciennika i strzale z okolic 12 metra Grzegorza Nogi piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Kolejna faza meczu należała do gospodarzy, którzy zagrali aktywniej. Mimo, że zagrożenia wielkiego nie stwarzali potrafili wykorzystać swoją szansę, kiedy to dośrodkowanie przed pole karne wypiąstkował Wiktor Krzemiński, zawodnik gospodarzy przejął piłkę i silnym strzałem w bliższy róg zdobył pierwszego gola. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry LISWARTA zagrała aktywniej próbując doprowadzić do wyrównania jednak miała problem ze stworzeniem klarownej okazji, choć w jednej sytuacji bramkarz gospodarzy wykazał się swoim kunsztem.

Próba ofensywnej gry LISWARTY stwarzała gospodarzom możliwość do kontrataku i w ostatnich minutach ta sztuka się im udała. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 2:0 dzięki czemu umocnili się w górze tabeli.

Przed LISWARTĄ w najbliższy weekend bardzo prestiżowy mecz, gdyż do Krzepic przyjedzie rywal zza miedzy KS Panki. Można się więc spodziewać wysokiej frekwencji na trybunach, a kibice będą liczyć na dobre widowisko. Zapraszamy na stadion przy ulicy sportowej w sobotę 02.11.2019 o godzinie 14:00!!!

GMINA Kłomnice 2:0 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Jakub Chrzan), Łukasz Kilan, Mariusz Pawelec, Jakub Krakowiak (Mateusz Spaczyński) – Łukasz Kajkowski, Grzegorz Noga (Tomasz Wojtal)

W składzie również: Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

22.10.2019 Podział punktów z beniaminkiem.

LISWARTA po serii spotkań bez porażki chciała zgarnąć kolejne punkty w meczu z GROMEM Cykarzew. Udało się to jej połowicznie…

Dość licznie zgromadzona publiczność liczyła na ataki miejscowych od pierwszych minut, ale goście stłumili zapał gospodarzy i nie pozwolili krzepiczanom wejść na obroty. Trzeba przyznać, że GROM w pierwszej odsłonie prezentował się korzystniej. Może nie wynikała z tego lawina sytuacji bramkowych, ale goście byli dobrze zorganizowani w defensywie, przejęli inicjatywę, grali agresywnie i skutecznie czego konsekwencją było objęcie prowadzenia po precyzyjnym strzale sprzed 16 metra zawodnika przyjezdnych.

Krzepiczanom w pierwszej odsłonie zdecydowanie brakowało pomysłu na sforsowanie twardo grającej defensywy GROMU.

W drugiej części gry LISWARTA ostro ruszyła do odrabiania strat, a pierwszy blisko celu był Jakub Chrzan, ale piłka po jego strzale z okolic 20 metra nieznacznie minęła słupek.

Chwilę później LISWARTA za sprawą Jakuba Mikołajczyka zdołała wyrównać. Lewy obrońca krzepiczan włączył się do akcji ofensywnej, przytomnie zachował się w polu karnym gości, przejął piłkę i silnym strzałem pod poprzeczkę dał krzepiczanom wyrównanie.

Po strzelonym golu LISWARTA przeprowadziła szturm na bramkę gości i raz za razem stwarzała sytuację bramkowe, ale niestety strzały Grzegorza Nogi, Mariusza Pawelca Łukasza Kilana, Pawła Buły nie znalazły drogi do bramki.

Goście nie pozostawali dłużni i również mieli swoje okazje, aby objąć prowadzenie. Po szybkich kontratakach znaleźli się w dobrych sytuacjach, ale bądź brakowało im precyzji, bądź na ich drodze stawał Wiktor Krzemiński.

W ostatnich minutach spotkania piłka w zamieszaniu podbramkowym po strzale Kacpra Nagłowskiego zatrzymała się na słupku, a piłkę po uderzeniu z bliskiej odległości Mariusza Pawelca nad poprzeczkę przeniósł bramkarz przyjezdnych.

Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Można powiedzieć, że mecz miała dwa oblicza. W pierwszej połowie korzystniej prezentowali się goście natomiast druga odsłona spotkania należała do gospodarzy choć goście również mieli swoje okazję, aby przechylić losy spotkania na swoją stronę.

Na pewno zgromadzeni kibice nie żałowali spędzonego czasu na trybunach, gdyż mecz był prowadzony w dobrym tempie, okazji nie brakowało, obie drużyny nie skupiały się na zablokowaniu dostępu do własnej bramki, a dążyły do zgarnięcia kompletu punktów.

Brawa dla ekip za stworzone widowisko!!!

Kolejne spotkanie LISWARTA rozegra w Kłomnicach z tamtejszą GMINĄ. Kłomniczanie szczególnie dobrze prezentują się na własnym terenie, gdzie o punkty ciężko jest każdej przyjezdnej drużynie. Jak będzie tym razem? Czy LISWARTA przywiezie punkty z meczu wyjazdowego?

Początek spotkania w Kłomnicach przewidziany jest na 26.10.2019 o godzinie 13:00!!!

LISWARTA Krzepice 1:1 GROM Cykarzew

Bramka dla LISWARTY: Jakub Mikołajczyk

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Jakub Chrzan), Łukasz Kilan, Mariusz Pawelec, Jakub Krakowiak (Mateusz Spaczyński) – Łukasz Kajkowski, Grzegorz Noga

W składzie również: Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

15.10.2019 LISWARTA zdobyła OLIMPIE!!!

Mecze w Truskolasach w ostatnich latach nie kończyły się pozytywnie dla krzepiczan, ale LISWARTA na mecz derbowy jechała pełna nadziei.

Różnica punktowa przed meczem między drużynami wynosiła cztery punkty na korzyść gości.

Początek meczu należał do przyjezdnych, którzy to po składnej akcji mogli objąć prowadzenie, ale bramkarz OLIMPI stanął na wysokości zadania po strzale Adama Płuciennika z pola karnego.

W kolejnej sytuacji był jednak bezradny, kiedy to Grzegorz Noga dopadł piłkę w okolicy ósmego metra i huknął pod poprzeczkę otwierając wynik spotkania.

Miejscowi po stracie bramki próbowali wyrównać i raz doskonale powstrzymał ich Wiktor Krzemiński, ale tuż przed przerwą nie był w stanie powstrzymać strzału napastnika w sytuacji sam na sam i drużyny na odpoczynek schodziły z wynikiem 1:1.

W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejęli goście, ale obie drużyny stworzyły sobie sytuację do objęcia prowadzenia.

Kiedy mecz dobiegał końca przyjezdni wywalczyli rzut rożny. Po dośrodkowaniu Jakuba Mikołajczyka strzał w słupek oddał Jakub Chrzan, ale dobitka głową Łukasza Kajkowskiego okazała się zabójcza i w ostatecznym rozrachunku „Kawa” zapewnił LISWARCIE komplet punktów!

Szansę na trzeciego gola miał jeszcze Jakub Chrzan, kiedy to prostopadłym podaniem został obsłużony przez Mariusza Pawelca, ale piłka po jego strzale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeszła ponad poprzeczką.

Ostatecznie krzepiczanie odczarowali nieprzyjemny dla siebie teren i zwyciężyli w Truskolasach.

Liczymy na to, że dobra passa zostanie podtrzymana w kolejnym spotkaniu z GROMRM Cykarzew, które rozpocznie się 19.10.2019 o godzinie 15:00 w Krzepicach! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

OLIMPIA Truskolasy 1:2 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Grzegorz Noga, Łukasz Kajkowski

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak (Mateusz Spaczyński), Mariusz Pawelec, Jakub Krakowiak (Mateusz Mońka) Adam Płuciennik (Łukasz Kilan) – Grzegorz Noga (Jakub Chrzan)

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski, Wojciech Pietrzak

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak