10.10.209 LISWARTA nie pozostawiła złudzeń.

Mecze z MLKS Woźniki zawsze należały do zaciętych i tym razem krzepiczanie podeszli do spotkania z pełną mobilizacją.

Spotkanie rozgrywane w Krzepicach w trudnych warunkach pogodowych dostarczyło wiele goli, a te padły tylko do ”jednej bramki”.

Wynik spotkania strzałem głową otworzył Rafał Kasprzak, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego Jakuba Troczki.

Drugiego gola dołożył asystujący przy pierwszy trafieniu Jakub Troczka, który zachował się czujnie w polu karnym kiedy to dobił strzał z rzutu karnego Kacpra Nagłowskiego obroniony przez bramkarza gości.

Przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry ponownie na listę strzelców wpisał się Rafał Kasprzak notując tym samym dublet.

Przed przerwą doszło jeszcze do boiskowego zamieszania w którym czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości, a za obejrzenie drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić także Paweł Buła i obie drużyny mecz kończyły w zmniejszonych składach.

W drugiej odsłonie spotkania pierwsze minuty należały do gości, ale nie mogli oni poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Wiktora Krzemińskiego.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli miejscowi i udokumentowali to kolejnymi trafieniami. Tym razem do protokołu sędziowskiego dwukrotnie wpisał się Grzegorz Noga, którego trafienia po sytuacjach sam na sam z bramkarzem ustaliły ostateczny wynik spotkania.

Krzepiczanie dopisali cenne trzy punkty do swojego dorobku, a w najbliższa sobotę tj. 12.10.2019 o godzinie 15:00 zmierzą się na murawie w Truskolasach, gdzie LISWARCIE zawsze ciężko się grało z tamtejszą OLIMPIĄ! Serdecznie zapraszamy do małej wycieczki oraz dopingowanie LISWARTY na mało trudnym terenie.

LISWARTA Krzepice 5:0 MLKS Woźniki

Bramki dla LISWARTY: 2x Rafał Kasprzak, Jakub Troczka, 2x Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Jakub Chrzan (Mateusz Spaczyński), Łukasz Kilan, Jakub Krakowiak– Łukasz Kajkowski (Grzegorz Noga), Rafał Kasprzak (Marcin Podgórski)

W składzie również: Mariusz Pawelec, Tomasz Wojtal

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

03.10.2019 Punkt na trudnym terenie.

LISWARTA Krzepice nie miała w ostatnim czasie dobrych wspomnień z Golec i na mecz z AMATOREM wybrała się z niepewnością tym bardziej, że trener Andrzej Wróblewski postanowił oszczędzić leczącego uraz Mariusza Pawelca.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że decydująca będzie walka o środek pola. Ekipy nie odpuszczały, a walki nie brakowało. Tym samym w pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek, choć okazje z obu stron były.

Najkorzystniejszą w szeregach LISWARTY miał Jakub Krakowiak, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Z drugiej strony boiska musiał wykazać się swoim kunsztem Wiktor Krzemiński, który obronił groźny strzał zawodnika gospodarzy.

Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej odsłonie meczu. Najpierw sędzia nie uznał gola gospodarzom sygnalizując pozycję spaloną strzelca choć miejscowi mocno protestowali.

W 82 micie błąd w wyprowadzeniu piłki w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Rafał Kasprzak, który najpierw odebrał piłkę obrońcy, a następnie precyzyjnym strzałem zmieścił ją przy dalszym słupku i goście mogli cieszyć się z prowadzeni.

Radość LISWARTY nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później akcję oskrzydlającą z lewej strony wykończył celnym strzałem wbiegający w pole karne zawodnik miejscowych.

Więcej bramek już nie padło. Z perspektywy stworzonych sytuacji rezultat ten można uznać za sprawiedliwy.

Krzepiczanie wywieźli cenny punkt z trudnego terenu, a w kolejnej serii spotkań spotkają się z MGLKS Woźniki na własnym terenie. Początek meczu zaplanowany jest na 5.10.2019 o godzinie 15:00, serdecznie zapraszamy!

WARTA Mstów 1:2 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński –Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk (Mateusz Mońka) – Rafał Kasprzak, Jakub Chrzan (Mateusz Spaczyński), Jakub Krakowiak, Adam Płuciennik (Paweł Buła) – Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski, Tomasz Wojtal, Mariusz Pawelec

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

25.09.2019 Do Sympatyków MGLKS LISWARTA Krzepice!

Drodzy Sympatycy, Rodzice trenującej młodzieży oraz dzieci, Działacze, Trenerzy, Zawodnicy MGLKS LISWARTA Krzepice!

Zwracamy się do Was z prośbą o przybycie w najbliższy czwartek tj. 26.09.2019 o godzinie 18:00 do OSP w Krzepicach i wsparcie naszego projektu w ramach funduszu obywatelskiego „Stare Miasto Krzepice”.

Pragniemy zamontować na stadionie nowy piłkochwyt, gdyż stan aktualnego pozostawia wiele do życzenia i po wielu latach wysłużenia nie spełnia swojego zadania.

Właśnie projekt o nowe piłkochwyty będziemy przedstawiać na najbliższym zebraniu.

Szczególnie newralgiczna jest strona „od Łezki”.

Wielokrotnie zdarza się, że podczas meczów lub treningów piłka ląduje poza obszarem boiska, a biorąc pod uwagę, że teren poza stadionem jest często zaniedbany to niestety nie każdą piłkę uda się odnaleźć, a szczęśliwy znalazca nie zawsze chętnie zwraca ją na teren stadionu. Koszt piłki meczowej to około 300 złotych.

Nowy piłkochwyt będzie miał za zadanie zapobiegać takim sytuacjom, ale również zwiększa tempo gry, a także intensywność treningów.

Stadion MGLKS LISWARTA Krzepice jest obiektem gminnym, a nowy piłkochwyt może służyć przez około 10 lat więc przez wile lat będzie służyć kolejnym grupom, osobom korzystającym z obiektu.

Prosimy o Waszą mobilizację, a także o zmotywowanie osób Wam bliskich do wsparcia tego przedsięwzięcia, aby stadion, wizytówka MGLKS LISWARTA Krzepice nabierał blasku, a przede wszystkim był bezpiecznym miejscem dla użytkowników!

24.09.2019 Żal niewykorzystanych okazji.

W ostatniej kolejce częstochowskiej „okręgówki” do Krzepic zawitał rewelacyjny beniaminek. LISWARTA miała chrapkę dopisać do swojego konta trzecie zwycięstwo z rzędu i wskoczyć na podium ligowej tabeli, ale brak skuteczności boleśnie zweryfikował te plany.

Pierwsze minuty spotkania były spokojne. Po około kwadransie Wiktor Krzemiński dwukrotnie był zmuszony do interwencji, po groźnych strzałach z dystansu.

Z biegiem meczy mocniej do głosu dochodzili jednak gospodarze, a swoją doskonałą okazję przed przerwą miał Jakub Krakowiak, ale nie trafił piłką do siatki po strzale głową z bliskiej odległości.

W drugiej odsłonie krzepiczanie byli stroną przeważającą. Zdominowali przyjezdnych i stworzyli kilka groźnych okazji, a najlepszą z nich miał Grzegorz Noga po dograniu wzdłuż bramki Rafała Kasprzaka, a tym razem „Grzela” nie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Goście próbowali swoich sił w kontratakach i choć mieli problem ze sforsowaniem dobrze funkcjonującej krzepickiej obrony wywalczyli rzut wolny z okolic 25 metra.

Niestety dla gospodarzy, a ku radości przyjezdnych precyzyjnym uderzeniem ze stojącej piłki wykazał się zawodnik JEDNOŚCI wyprowadzając i jak się później okazało zapewniając zwycięstwo gościom.

LISWARTA Próbowała odmienić losy spotkanie, ale tym razem, po raz pierwszy na własnym terenie w bieżącym sezonie musiała uznać wyższość gości.

Teraz czas na zbieranie energii i szlifowanie dyspozycji, gdyż w najbliższą niedzielę tj. 20.09.2019 o godzinie 16:00 krzepiczanie rozegrają spotkanie na trudnym terenie w Golcach z miejscowym AMATOREM. Serdecznie zapraszamy do wsparcia LISWARTY w derbowym spotkaniu!

LISWARTA Krzepice 0:1 JEDNOŚĆ Boronów

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Rafał Kasprzak), Łukasz Kilan,, Mariusz Pawelec, Jakub Krakowiak (Jakub Chrzan) – Łukasz Kajkowski, Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

23.09 2019 LISWARTA pnie się w górę tabeli!

LISWARTA Krzepice w ostatniej kolejce spotkań zawitała na terenie WARTY Mstów.

W ostatnich latach krzepiczanie potrafili zdobywać punkty na trudnym terenie, ale też zdarzyło im się wracać w nienajlepszych humorach ze Mstowa.

Tym razem po pierwszym ligowym zwycięstwie krzepiczanie pełni nadziei wyszli na boisko przeciwnika.

Mecz nie należał do najprzyjemniejszych dla oka, ale w tym spotkaniu najważniejszy był korzystny rezultat i punkty.

LISWARTA otworzyła wynik spotkania po golu Łukasza Kajkowskiego. Dośrodkowanie Jakuba Mikołajczyka z rzutu wolnego zgrał głową w pole karne Kacper Nagłowski, a tam najlepiej ustawiony był „Kawa”, który również głową skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Na kolejne trafienia trzeba. Kolejny raz w barwach LISWARTY instynktem snajperskim wykazał się Łukasz Kajkowski, kiedy to po zagraniu Grzegorza Nogi wzdłuż bramki „zamknął” akcję i zdobył swojego drugiego gola w meczu i podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Gospodarze potrafili tego dnia zdobyć gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu w pole karne pierwszy strzał zawodnika gospodarzy wybronił Wiktor Krzemiński, ale dobitka znalazła drogę do siatki.

Ostatecznie wynik się już nie zmienił i LISWARTA Krzepice mogła po meczu dopisać do swojego konta ważne trzy punkty, automatycznie przesuwając się w tabeli na szóste miejsce.

LISWARTA już jutro będzie miała okazję podtrzymać dobrą passę, choć nie będzie to zadanie łatwe, gdyż do Krzepic zawita rewelacyjny jak na razie beniaminek, trzecia w tabeli JEDNOŚĆ Boronów, która ma już na tapecie tak solidne ekipy jak AMATOR Golce czy MGLKS Woźniki.

Pierwszy sygnał do gry na stadionie w Krzepicach rozlegnie się o godzinie 15:00! ZAPRASZAMY NA STADION!!!

WARTA Mstów 1:2 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka, Jakub Troczka, Mariusz Pawelec, Jakub Krakowiak – Łukasz Kajkowski (Jakub Chrzan), Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

09.09.2019 LISWARTA poskromiła lidera!

W sobotnie przedpołudnie do Krzepic zawitał lider częstochowskiej „okręgówki” po czterech kolejkach, spadkowicz z IV ligi, kandydat do awansu, a więc zdecydowany faworyt spotkania ZIELONI Żarki.

Goście w poprzednich meczach nie zaznali porażki, odnotowując tylko jeden remis więc liczyli na kolejny komplet punktów w spotkaniu z LISWARTĄ, ale gospodarze pragnęli udowodnić, że na własnym boisku potrafią być groźni dla każdego rywala.

W pierwszych minutach meczu przyjezdni przejęli optyczną przewagę, ale krzepiczanie dobrze realizowali zadania taktyczne i nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką.

Krzepiczanie nie mieli zamiaru ograniczać się wyłącznie do defensywy co udowodnili po około 15 minutach gry.

Dośrodkowanie Grzegorza Nogi strzałem głową na bramkę zamienił Łukasz Kajkowski otwierając wynik spotkania!

Na trybunach była obawa, że będzie to podrażnienie byka i goście szybko ruszą do odrabiania strat, ale trybuny postanowił uspokoić bohater pierwszej połowy spotkania Łukasz Kajkowski, który ponownie wykorzystał podanie Grzegorza Nogi i precyzyjnym strzałem przy słupku z pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Do przerwy wynik meczu był zaskakujący i przy ul. sportowej zapachniało niespodzianką.

Po przerwie ekipa Andrzeja Wróblewskiego nie zamierzała jednak zwalniać tempa. Kilka chwil po wznowieniu gry swojego premierowego gola w barwach LISWARTY zdobył Mariusz Pawelec genialnym strzałem z okolic 24 metra odbierając wydaje się nadzieję na korzystny wynik gościom.

LISWARTA rozpędzona i wreszcie skuteczna poszła dalej za ciosem.

Dośrodkowanie w pole karne zgrał, notując trzecią asystę w meczu Grzegorz Noga do ustawionego w polu karnym Jakuba Chrzana, a ten sprytnym strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie i czwartą dla miejscowych!

Mecz „zamknął” Grzegorz Noga. Tym razem „Grzela” z asystenta zamienił się w egzekutora i precyzyjnym strzałem z pola karnego w dalszy róg bramki ustalił wynik spotkania na 5:0 wprawiając w euforię miejscowych kibiców!

Niespodzianka, a nawet sensacja biorąc pod uwagę rozmiar zwycięstwa stała się rzeczywistością! LISWARTA zwyciężyła pewnie i zasłużenie, a co cieszy wreszcie zagrała skutecznie, a skuteczność w poprzednich spotkaniach była zgrozą miejscowych i zgarnęła cenny komplet punktów!

W kolejnym spotkaniu LISWARTA Krzepice uda się na mecz wyjazdowy z WARTĄ Mstów. Początek spotkania 14.09.2019 o godzinie 16:00!!!

LISWARTA Krzepice 5:0 ZIELONI Żarki

Bramka dla LISWARTY: Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan, Jakub Toczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Rafał Kasprzak), Jakub Krakowiak, Mariusz Pawelec (Marcin Podgórski), Adam Płuciennik – Łukasz Kajkowski (Jakub Chrzan), Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Paweł Buła

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

05.09.2019 LISWARTA nadal bez zwycięstwa.

Mecz LISWARTY z UNIĄ Rędziny odbył się na prośbę gości w piątkowe popołudnie. Obie ekipy chciały zainkasować pełną pulę, ale…

Pierwsza część spotkania była dość chaotyczna z obu stron. Mało było składnych akcji. Bramkarz LISWARTY był praktycznie bezrobotny za to miejscowi potrafili pokonać golkipera gości.

Po dalekim zagraniu na skrzydło piłkę przejął Jakub Mikołajczyk, dostrzegł ustawionego w polu karnym Grzegorza Nogę, który precyzyjnym strzałem w dalszy róg umieścił piłkę w bramce.

Przed przerwą LISWARTA miała doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu. Oko w oko z bramkarzem stanął Mateusz Mońka, ale jego zamiary wyczuł bramkarz gości, który zwycięsko wyszedł z tego pojedynku.

Po przerwie krzepiczanie mogli szybko zamknąć mecz. Sytuacji sam na sam z bramkarzem po prostopadłym zagraniu Mateusza Spaczyńskiego nie wykorzystał niestety Rafał Kasprzak.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania, chociaż to większe zagrożenie stwarzali gospodarze.

Próby przyjezdnych przyniosły jednak efekt, kiedy to po dalekiej wrzutce w pole karne nieporozumienie między bramkarzem, a obrońcą miejscowych wykorzystał napastnik UNI i skierował piłkę do pustej bramki.

LISWARTA walczyła o komplet punktów do ostatnich minut jednak strzał Łukasza Kajkowskiego dobrze wybronił bramkarz gości, a także w kilku innych sytuacjach interweniował skutecznie zapobiegając zagrożeniu.

Ostatecznie LISWARTA zanotowała trzeci remis na własnym boisku, natomiast UNIA dopisała cenny punkt.

Kolejne spotkanie LISWARTA Krzepice rozegra na własnym terenie z ZIELONYMI Żarki już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Zapraszamy na stadion w Krzepicach!

LISWARTA Krzepice 1:1 UNIA Rędziny

Bramka dla LISWARTY: Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła (Łukasz Kajkowski), Jakub Toczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Rafał Kasprzak), Łukasz Kilan, Jakub Krakowiak, Mariusz Pawelec, Adam Płuciennik (Mateusz Spaczyński) – Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Wiktor Krzemiński, Jakub Chrzan, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak