11.03.2015 Znamy terminarz!

OZPN Częstochowa przedstawił terminarz na rundę wiosenną fazy zasadniczej. Rozgrywki (o ile warunki atmosferyczne będą korzystne) zostaną wznowione 21.03.2015, a Liswarta "wiosnę" zainauguruje na własnym terenie meczem z KS Stradom Częstochowa, który odbędzie się o godzinie 16:00. Cały terminarz można znaleźć tutaj: http://ozpn.czest.pl/?p=4666

Odpowiedź na artykuł z dwutygodnika: "Kłobuckie Nowiny nr 28, 22 stycznia 2015"

             Szkoda, że Bogu ducha winni zawodnicy z Klubu Sportowego "TYGRYSY" stali się kartą przetargową w mało logicznych działaniach części radnych, z Przewodniczącym Rady na czele w wyimaginowanym „sporze” pomiędzy klubem „Liswarta Krzepice”, a decyzjami nowej rady gminy Krzepice.
            Ciekawe, że Pan Przewodniczący Rady wyliczył wszystkie koszty (łącznie z inwestycjami w stadion) Klubu „Liswarta Krzepice”, zestawiając je z bieżącymi wydatkami Klubu Sportowego "TYGRYSY". Jest to nie fair. Idąc tym tokiem myślenia, doliczmy do wydatków na Klub Sportowy "TYGRYSY" budowę hali, płace obsługi sprzątającej, woźnego itd. Zdecydowanie są to kwoty wyższe, niż inwestycje w stadion, będący przecież obiektem otwartym dla wszystkich.
Dla przypomnienia osobom z „pomrocznością jasną”: koszty bieżące Liswarty to przecież utrzymanie budynku (koszty energii, bieżące remonty, wywóz śmieci i nieczystości, ogrzewanie budynku), natomiast UKS „Tygrysy” takowych kosztów nie ponosi (koszty te pokrywa Gimnazjum Krzepice).
            Kolejna kwestia, to podane zarobki pracownika gospodarczego: po pierwsze nie jest to 33560,00 zł rocznie, tylko ok. 28 000,00 zł (nie wiadomo, co się działo przez ostanie 3 lata z pozostałymi ok. 6 tys.;  klub „Liswarta Krzepice” nie miał o nich pojęcia, powołujemy się na uchwały budżetowe  z lat 2012-2014). Po drugie, jest to normalny 8 godzinny dzień pracy - czy ktoś z radnych  się nad tym w ogóle zastanawiał?. Pan Stanisław od 7:00 do 15:00 zasuwa za najniższą krajową. A pracy jednak trochę jest, co widać po efektach : stadion jest zadbany, murawa jedna z ładniejszych w okolicy, szatnie i sanitariaty czyściutkie.
           Specyfikę myślenia Przewodniczącego Rady pokazuje dobitnie jego wypowiedź , że "jeśli chodzi o diety radnych,  to finansowane one są z innych środków budżetowych gminy" . Zatem proponujemy małą zmianę wydatków: wy sobie ogarnijcie na diety fundusz antyalkoholowy, a nam zostawcie 51 tys. złotych  „ z innych środków budżetowych gminy”.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Klub Liswarta Krzepice   

Ps. Szanowny Panie Przewodniczący bądź Szanowna Redakcjo gazety "Kłobuckie Nowiny". Podając kwoty pieniężne, podawajcie proszę, walutę, ponieważ, w sumie nie wiemy, czy chodzi o polskie złotówki, euro, ruble czy jeny...

12.02.2015 Bartosz, szybkiego powrotu do zdrowia!!!

W ostatnich dniach dotarła do nas smutna informacja o tragicznym wypadku samochodowym w którym uczestniczył Bartosz Wojtal. W wypadku zginęli dwaj koledzy Bartka z boiska: Kamil Maj oraz Dariusz Zborowski, CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Bartek z ciężkimi obrażeniami znajduje się aktualnie w jednym ze szpitali w Krakowie na szczęście jego stan jest stabilny.

Bartosz jest wychowankiem naszego klubu, a także synem wieloletniego zawodnika, a obecnie członka zarządu Liswarty, Tomasza Wojtala.

Bartek swoją przygodę ze sportem rozpoczął w młodzieżowych drużynach Liswarty, a następnie piłkę nożną zamienił na piłkę siatkową. Aktualnie jest jednym z liderów II ligowych Karpatów Krosno.

Wszyscy związani z klubem wspierają Cię i życzą dużo siły w tym trudnym momencie! Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziesz reprezentował nasz region na boisku i spełniał swoje marzenia! WRACAJ DO ZDROWIA!!!

"Podziękowania” dla Nowej Rady gminy Krzepice

"Podziękowania” dla Nowej Rady gminy Krzepice

Klub Liswarta Krzepice pragnie serdecznie podziękować Nowej Radzie gminy Krzepice za zmniejszenie wydatków na klub Liswarta Krzepice o 9 tys. zł (budżet planowany na 2015 r.).

Jak rozumiemy jest to „nagroda” za awans do ligi okręgowej, modernizację stadionu (remont budynku – nowa instalacja wodna i kanalizacyjna, CO, nowe natryski i ubikacje, nowe tynki w szatniach  nowe budki rezerwowych i nawodnienie boiska), i bieżące informacje na stronie internetowej. Wszystko to Liswarta zrobiła dzięki własnej gospodarności.

Jednocześnie Nowa Rada na starcie zwiększa sobie diety (szczegóły w załączniku) oraz dofinansowanie na wędkarstwo oraz siatkówkę (oczywiście – sport to nie tylko piłka nożna, ale dziwnym trafem wspomnianymi dyscyplinami, częściowo, zajmują się nasi Radni) .

Większość osób głosujących za zmniejszeniem pieniążków dla Liswarty należy do KWW Straż Pożarna Krzepice – patrząc na obietnice przedwyborcze (patrz - załącznik): bezstronność, zwracanie uwagi na potrzeby mieszkańców w konfrontacji z rzeczywistością: „ładnie” się zaczyna, brak słów …..

 Zapraszamy rodziców i sympatyków Liswarty do aktywnego komentowania (ostrzegam, że komentarze zawierające wulgaryzmy, nie będą publikowane).

Ze sportowym pozdrowieniem,

Klub Liswarta Krzepice    

31.12.2014 Szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2015 życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, spełnienia marzeń prywatnych i zawodowych, szampańskiej zabawy sylwestrowej oraz wielu pozytywnych sportowych wrażeń na stadionie LISWARTY KRZEPICE!!!