13.11.2017 Półmetek za nami…

W sobotę zakończyła zmagania w rundzie jesiennej częstochowska A klasa. Przed przerwą zimową do Krzepic zawitał Orlik Blachownia.

Mecz rozpoczął się spokojnie z obu stron. Drużyna gości była dobrze zorganizowana i szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, rzadko pojawiała się pod polem karnym miejscowych, ale grała agresywnie i z dużą determinacją.

Gospodarze próbowali stwarzać zagrożenie, dłużej operowali piłką i doszli do kilku groźnych okazji, jednak w decydującym momencie brakowało im bądź ostatniego podania, bądź wykończenia stwarzanych sytuacji.

LISWARA dopiero kilka minut przed przerwą przełamała Orlika, kiedy to sprytnie rzut wolny rozegrali Mateuszem Spaczyńskim z Kacprem Nagłowskim, a ten drugi otworzył wynik spotkania.

Po przerwie ORLIK starał się odważnej ruszyć do przodu, jednak miejscowi kontrolowali przebieg gry i to oni podwyższyli prowadzenie.

Pod polem karnym przeciwnika piłkę obrońcy przyjezdnych wyłuskał Rafał Kasprzak, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Grzegorza Nogi, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Blachowni.

Ta bramka była ostatnią w tym spotkaniu, chociaż LISWARTA mogła, a nawet powinna zwyciężyć wyżej, ale po strzałach z bliska Grzegorza Nogi i Łukasza Kilana obrońcy gości wybijali piłkę z pustej bramki.

LISWARTA zwyciężyła pewnie i zasłużenie, Orlik zaprezentował się korzystnie i postawił trudne warunki miejscowym. Drużyna gości zakończyła rundę jesienną na 10 miejscu z dorobkiem 18 punktów, krzepiczanie natomiast przezimują na najniższym stopniu podium tracąc do drugiej Okszy Łobodno 1 punkt, a wyprzedzając Błękitnych Libidza o 3 oczka.

Bezapelacyjnym liderem jest ZNICZ Kłobuck, który nie ma sobie równych w lidze.

LISWARTA może optymistycznie patrzeć w przyszłość, gdyż ma realną szansę na baraże, a przygotowanie w zimowym okresie przygotowawczym będzie na wiosnę decydujące.

Teraz zapadamy w długi zimowy sen, ale miejmy nadzieję, że LISWARTA w odpowiednim momencie się z niego wybudzi…

LISWARTA Krzepice 2:0 ORLIK Blachownia

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki (Łukasz Kilan), Łukasz Kajkowski (Zbigniew Rudlicki), Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński (Tomasz Mikołajczyk), Mateusz Mońka (Krzyszfof Korzekwa)– Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

08.11.2017 Ostatnie rozdanie!

Runda jesienna sezonu 2017/2018 w częstochowskiej A klasie nieubłaganie dobiega końca, a tym samym przed nami już ostatnia kolejka przed zimową przerwą.

Na krzepickiej ziemi zjawi się siódma drużyna tabeli, która zgromadziła 6 oczek mniej niż LISWARTA czyli, ORLIK Blachownia.

Drużyna z Blachowni to młody, ambitny zespół, który zapewne będzie dobrze przygotowany do zbliżającego się spotkania. W ostatniej kolejce ORLIK pokonał na swoim terenie 4:3 GROM Miedźno. Jak każda drużyna podchodzi do kolejnych spotkań z wiarą w sukces i chęcią poprawienia dorobku punktowego. Nie inaczej będzie w Krzepicach.

LISWARTA swój poprzedni mecz zwyciężyła w Aleksandrii i zbliżyła się nico do OKSZY Łobodno. Aby nie zniweczyć trudu gospodarze muszą na zakończenie tej rundy na własnym terenie podnieść komplet punktów.

Krzepiczanie zapewne będą chcieli godnie zaprezentować się na własnym terenie, ale od samych chęci niewiele może wyniknąć, ta musi być poparta pełnym zaangażowaniem i ambitną postawą. Jeżeli Krzepiczanie zagrają na swoim dobrym poziomie to są groźni dla każdej drużyny w lidze. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i LISWARTA w Dzień Niepodległości będzie niepokonana, a po przerwie zimowej nadal będzie się liczyć w walce o baraże.

Początek spotkania w Krzepicach przewidziany jest na sobotę 11.11.2017 o godzinie 13:00!

Serdecznie zapraszamy na ostatnie ligowe emocję w roku 2017!!!

6.11.2017 Obowiązkowe zwycięstwo.

Mecz z Alkasem nie należał do najprzyjemniejszych dla oka, ale cel uświęca środki, a w niedzielę LISWARTA zainkasowała trzy punkty, a więc wykonała swój plan należycie.

Spotkanie rozpoczęło się chaotycznie z obu stron, dużo było niedokładności i chaosu na boisku, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, a w poczynaniach zawodników było dużo nerwowości.

Praktycznie pierwsza groźna sytuacja zakończyła się golem LISWARTY, kiedy to piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek dośrodkował Jakub Mikołajczyk, głową na 7 metr zgrał ją Rafał Kasprzak, a wbiegający w pole karne Mateusz Spaczyński dopełnił formalności i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Chwilę później do wykazania się swoimi umiejętnościami zmuszony był Wojciech Pietrzak, ale poradził sobie z groźnym strzałem zza pola karnego napastnika gospodarzy.

LISWARTA uśpiona prowadzeniem oddał inicjatywę miejscowym co zaowocowało kilkoma rzutami rożnymi w krótkim czasie dla ALKASA, ale żaden z nich nie spowodował wielkiego zagrożenia.

Przed przerwą po szybkim rozegraniu piłki szansę na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Rafał Kasprzak, ale jeszcze tym razem ta sztuka mu się nie udała.

W drugich 45 minutach gospodarze starali się zaostrzyć grę przez co zrobiło się trochę nerwowo, ale LISWARTA za sprawą Grzegorza Nogi odpowiedziała w możliwie najlepszy sposób. Długie podanie w pole karne gospodarzy posłał Kacper Nagłowski, Grzela poradził sobie z dwoma obrońcami i spokojnym strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Drużyna gospodarzy grała ambitnie i szukała swojej okazji do strzelenia kontaktowej bramki, ale nie zagroziła bramce Grzegorza Pietrzaka, za to ostatnie akt meczu należał do gości.

Bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelił Rafał Kasprzak, który znalazł się sam przed bramkarzem gości i precyzyjnym lobem „zamknął” spotkanie strzelając trzeciego gola.

LISWARTA wygrała zasłużenie, chociaż nie był to porywający mecz w wykonaniu krzepiczan, jednak bardzo istotne trzy punkty w kontekście walki o miejsce barażowe przyjechały do Krzepic.

ALKAS zaprezentował się ambitnie, walczył do ostatniego gwizdka i był niewygodnym rywalem, ale tego dnia musiał uznać wyższość gości i nie wzbogacił swojego dorobku punktowego.

ALKAS Aleksandria 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański (Łukasz Kilan), Mateusz Spaczyński, Mateusz Mońka – Grzegorz Noga (Tomasz Wojtal), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

2.11.2017 Lider za mocny, pierwsza domowa porażka LISWARTY!!!

W ostatniej kolejce częstochowskiej A-klasy, grupy I najciekawiej zapowiadającym się wydarzeniem był przyjazd lidera ZNICZA Kłobuck do Krzepic.

Od pierwszych minut goście próbowali narzucić swój styl gry i szybko otworzyli wynik spotkania. Po niedokładnym wybiciu piłki przed pole karne zawodnik Znicza uderzył bez przyjęcia i choć strzał wydawał się niegroźny futbolówka dobiła się od pleców obrońcy Liswarty i całkowicie zmyliła Wojciecha Pietrzaka, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później Liswarta mogła doprowadzić do wyrównania, lecz po kombinacyjnej akcji strzał z około 17 metra pod poprzeczkę Rafała Kasprzaka sparował na rzut rożny bramkarz przyjezdnych.

ZNICZ był za to konkretny w swoich poczynaniach i bez skrupułów wykorzystał swoja okazję. Po błędzie indywidualnym obrońcy LISWARTY zdobywając drugą bramkę.

Gospodarze chcieli zdobyć choćby bramkę kontaktową, ale perfekcyjnie w swojej bramce spisywał się golkiper przyjezdnych, kiedy to najpierw instynktownie wybronił strzał Rafała Kasprzaka z 7 metrów, a następnie powstrzymał Grzegorza Nogę w sytuacji oko w oko.

LISWARTA żałowała tych okazji, gdyż wiadomo, że w meczu z takim przeciwnikiem jak ZNICZ o każdą kolejną okazję jest bardzo trudno, jednak na druga połowę wyszła z wiarą, że można jeszcze napsuć krwi liderowi.

Od początku drugich 45 minut to krzepiczanie przejęli inicjatywę, utrzymywali się dłużej przy piłce, ZNICZ był cofnięty na swoją połowę, ale LISWARTA miała problem ze stwarzaniem groźnych podbramkowych okazji. Niebezpieczny strzał sprzed pola karnego oddał Jakub Krakowiak, ale i tym razem bramkarz przyjezdnych sparował piłkę.

Goście przeprowadzili zabójczą kontrę, kiedy to po odbiorze piłki w środku boiska i prostopadłym zagraniu napastnik ZNICZA minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W końcowej fazie meczu jeszcze raz bramkarz faworyta zademonstrował swój kunszt, kiedy to po prostopadłym podaniu Grzegorza Nogi w sytuacji jeden na jednego próbował honorowe trafienie zapisać na swoje konto Mateusz Mońka, ale pierwszy strzał, jak i dobitka zatrzymała się na ostoi ZNICZA.

Mecz mimo wyniku sugerującego jednostronne widowisko taki nie był. Goście wygrali zasłużenie, wykazując się wzorową skutecznością, a ich gra była bardziej dojrzała i poukładana, ale LISWARTA stworzyła sobie kilka bardzo dobrych okazji i szkoda, że choć jedna nie zakończyła się powodzeniem. Krzepiczanie pokazali charakter i zaangażowanie do ostatniej minuty i wydaje się, że postawili ciężkie warunki liderowi, dzięki temu spotkanie było pełne emocji do ostatniego gwizdka. Niestety to spotkanie zakończyło serię domowych zwycięstw LISWARTY, ale miejmy nadzieję, że miejscowi kibice jeszcze przed zimową przerwą będą mogli się cieszyć z powrotu na zwycięską ścieżkę krzepiczan.

LISWARTA Krzepice 0:3 ZNICZ Kłobuck

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Łukasz Kajkowski, Karol Hernacki (Paweł Buła) – Krzysztof Korzekwa, Miłosz Szczepański (Jakub Krakowiak), Mateusz Spaczyński, Jakub Mikołajczyk (Mateusz Mońka) – Rafał Kasprzak, Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Wojtal

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

24.10.2017 Lider z Kłobucka zawita w Krzepicach!!!

Przed nami już XI kolejka częstochowskiej A klasy, a w grupie I spotkanie na szczycie odbędzie się w Krzepicach, gdzie w najbliższą sobotę zawita bezapelacyjny, bezkompromisowy, bezbłędny lider ZNICZ Kłobuck!

Drużyna z Kłobucka po roszadach w składzie przed aktualnym sezonem realizuje w 100% założenia i jest na autostradzie, a w zasadzie można powiedzieć, że już powoli zaczyna witać się z „okręgówką”, bo chyba mało kto wierzy, że ta sztuka ZNICZOWI się nie uda.

Drużyna z Kłobucka ma niesamowite liczby, nie oddał rywalom żadnego punktu, zdobyła 71 bramek co daje średnią ponad 7 na mecz (!), a straciła w X kolejkach zaledwie 3…