28.07.2020 Pechowa porażka na inaugurację sezonu 2020/2021!!!

LISWARTA Krzepice na inaugurację sezonu wybrała się do Kamyka. Niestety z wyjazdu przyjechała bez zdobyczy punktowej.

Pierwsze minuty spotkania były dość nerwowe z obu stron. Brakowało dokładności, a co za tym idzie płynności w konstruowaniu akcji.

Pierwszy groźny strzał oddali gospodarze, ale z tym wyzwaniem poradził sobie występujący w bramce LISWARTY Wiktor Krzemiński.

W kolejnych minutach to krzepiczanie stwarzali większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Sporo zamieszania w polu karnym gospodarzy było szczególnie po stałych fragmentach gry.

Swoje okazje przed przerwą mieli Miłosz Szczepański i Rafał Kasprzak, ale ostatecznie do przerwy gole nie padły.

Po wznowieniu gry aktywniej zaczęli przyjezdni, a po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, strzale Kamila Ciapy i zagraniu piłki ręką obrońcy sędzia wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Jakub Troczka, ale intencję strzelca wyczuł golkiper POGONI i wynik nie uległ zmianie. Niestety przy próbie dobicia piłki odbitej przez bramkarza nienaturalnie wygięła się noga Łukaszowi Kajkowskiemu i mecz dla niego się zakończył. Diagnoza fatalna, złamanie kości strzałkowej z przemieszczeniem. Trzymajmy kciuki, aby popularny KAWA, który przez lata oddaje serce dla LISWARTY wrócił do pełnego zdrowia.

Niedługo po tym zdarzeniu kolejnymi dwoma interwencjami wykazał się bramkarz Kamyka. Najpierw zatrzymał w sytuacji sam na sam Rafała Kasprzaka, a później wykazał się genialnym refleksem po silnym strzale Grzegorza Nogi z pola karnego w bliższy róg.

Niestety jak to stare piłkarskie przysłowie mówi niewykorzystane sytuacje…

Dobrą indywidualną akcją wykazał się jeden z zawodników POGONI, który został sfaulowany przed linią pola karnego z bocznej strefy boiska. Zawodnik gospodarzy wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie się zakotłowało i ostatecznie po sytuacyjnym strzale piłka znalazła się w siatce.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Gratulację dla gospodarzy, ale LISWARTA zaprezentowała się naprawdę przyzwoicie i na pewno nie złoży broni przed kolejnym meczem.

W najbliższą sobotę krzepiczanie udadzą się do Woźnik, które to zwyciężyły w Truskolasach.

Teren to trudny, ale wynik spotkania przed każdym gwizdkiem pozostaje sprawą otwartą.

Zapraszamy na spotkanie kibiców LISWARTY. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę 1.08.2020 o godzinie 17:00!!!

22.07.2020 Ostatnie odliczanie!

Oj długą, za długą przerwę mieliśmy od rozrywek ligowych. Ostatni mecz o punkty LISWARTA zagrała jesienią 2019 roku, ale na szczęście możemy odliczać ostatnie godziny do ponownej walki o ligowe punkty.

Przypomnijmy tylko, że liga „okręgowa” w sezonie 2020/2021 ma nowy kształt, jest podzielona na dwie grupy po 10 zespołów z których pierwsze 4 będą walczyć o awans do IV ligi, natomiast kolejnych 6 zespołów będzie musiało drżeć o ligowy byt, a spadek do niższej ligi zaliczy minimum 6 drużyn, więcej szczegółów znajdziecie na odpowiednich portalach.

Grupę w której LISWARTA Krzepice w pierwszej fazie rozgrywek będzie rywalizować tworzą:

LISWARTA Krzepice, AMATOR Golce, KS Panki, OLIMPIA Truskolasy, UNIA Kalety, PŁOMIEŃ Glinica, POGOŃ Kamyk, SPARTA Lubliniec, MLKS Woźniki, JEDNOŚĆ Boronów.

Krzepiczan czeka więc wiele spotkań derbowych i właśnie w pierwszej kolejce LISWARTA wybiera się na takie spotkanie, na teren POGONI Kamyk!

Ciężko cokolwiek powiedzieć o aktualnej dyspozycji obu drużyn. Pierwsze spotkanie w nowym sezonie zawsze jest pewną niewiadomą, a w obecnej sytuacji spowodowanej wiadomo jakimi względami każda drużyna ma czystą kartę.

Tak gospodarze jaki i goście wyjdą na boisko zdeterminowani i zrobią co w ich mocy, aby zdobyć punkty w pierwszej kolejce.

W prawdzie historia spotkań obu drużyn w ostatnich czasach pokazuje, że zmierzą się wyrównane drużyny, ale to jednak POGOŃ z racji pozycji gospodarza będzie faworytem tego spotkania.

Nie będziemy jednak wróżyć z fusów, a zaczekajmy na rozstrzygnięcia na murawie.

Zapraszamy na wycieczkę do Kamyka i wspólne rozpoczęcie sezonu 2020/2021 z LISWARTĄ wszystkich kibiców!

Pierwszy gwizdek przewidziany jest w sobotę 24.07.2020 o godzinie 17:00!!!

21.01.2020 Pierwszy sparing za nami!

LISWARTA Krzepice rozpoczęła okres przygotowawczy, a co za tym idzie zaczął się okres meczów sparigowych.

W pierwszym spotkaniu kontrolnym z MOTOREM Praszka rozgrywanym na sztucznej murawie w Kluczborku krzepiczanie zwyciężyli 3:1.

Pierwszą bramkę w 2020 roku dla LISWARTY zdobył Jakub Troczka wyprowadzają krzepiczan na prowadzenie.
MOTOR wyrównał po rzucie karnym, ale chwilę później w taki sam sposób Kacper Nagłowski pokonał bramkarza z Praszki.

Wynik meczu ustalił Grzegorz Noga wykorzystując prostopadłe podanie Łukasza Kajkowskiego.

Pierwszy sprawdzian można uznać za udany. Wynik jest sprawą drugorzędną jednak zwycięstwo zawsze daje pozytywny impuls i motywację do dalszej pracy.

Warto wspomnieć, że po kilku latach nieobecności do korzeni wraca ostatnio występujący w IV ligowym ZNICZU Kłobuck z którym w ostatnim czasie święcił sukcesy nasz wychowanek Kamil Ciapa, który tym meczem ponownie zaprezentował się w barwach LISWARTY. Witamy w domu Kamil!!!

ROZPOCZĘCIE PRZYGOTOWAŃ DO RUNDY WIOSENNEJ SEZONU 2019/20

Po miesięcznej przerwie zawodnicy Liswarty wracają do treningów! Pierwszy trening odbędzie się 07.01.2019 o godzinie 18:00 na hali sportowej w Krzepicach, serdecznie zapraszamy osoby chcące spróbować swoich sił!

 

 

Podczas okresu przygotowawczego zostaną rozegrane następujące mecze sparingowe:

 

 

18.01. Motor Praszka (Kluczbork)

25.01. LKS Kamienica Polska

01.02. Skra Częstochowa A1 (Loretańska)

08.02. Orzeł Kiedrzyn (Starzyńskiego)

15.02. Pilica Koniecpol

23.02. Kmicic Kruszyna

28.02. Sparta Lubliniec

06.03. Grom Miedźno

SMUTNY POCZĄTEK 2020 ROKU

02.01.2020 Smutny początek 2020 roku.

Z żalem żegnamy ANDRZEJA KRAWCZYKA „KIBICA” Początek każdego kolejnego roku kalendarzowego niesie ze sobą dla większości z nas wiele nadziei, radości i pozytywnego spojrzenia w przyszłość. Niestety jednak w Nowy Rok do całej rodziny LISWARTY KRZEPICE dotarła smutna wiadomość, gdyż nasza piłkarska, społeczna rodzina dowiedziała się o śmierci ANDRZEJA KRAWCZYKA, wieloletniego zawodnika, a następnie oddanego kibica, zresztą jako „KIBIC” był wśród nas znany.

„KIBIC” był oddany LISWARCIE na boisku, a po zakończeniu gry rzadko zdarzało się, że opuszczał mecze swojej drużyny. Wspierał pierwszą drużynę, ale także młodych adeptów klubu. Angażował się w wiele inicjatyw jak chociażby pomagał przy organizacji BIEGU KRZEPKICH.

Przed meczami domowymi zazwyczaj był na stadionie przed zbiórką drużyny i witał zawodników jak gdyby sam się miał przygotować do meczu i wyjść z nimi na murawę. „Ogromnie boli myśl o chwili, w której nie będzie już następnych dni.”

Ostatnia ziemska droga ANDRZEJA KRAWCZYKA odbędzie się w sobotę 04.01.2020 roku w kaplicy cmentarza w KRZEPICACH o godzinie 11:00. „KIBIC” był z drużynom na dobre i na złe przez wiele lat więc my teraz bądźmy z nim i pożegnajmy Go godnie.

 

KIBICSTRONA

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Bez nazwy 1

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś 2020 Nowy Rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych i zawodowych zamierzeń, a także czasem wielu pozytywnch, sportowych wrażeń na meczach LISWARTY!!!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim kibicom za świetną frekwencję na naszych meczach, nie tylko tych domowych, dziękujemy!