29.04.2019 Zabójcze kontry...

Niestety z Częstochowy LISWARTA nie wracała w najlepszych humorach. Krzepiczanie stawiali czoła gospodarzom w pierwszej połowie, a nawet to oni stworzyli największe zagrożenie, ale po strzale Adama Płuciennika skuteczną paradą popisał się bramkarz miejscowych.

Przerwa źle wpłynęła na gości, można powiedzieć, że zostali w szatni co bez skrupułów wykorzystali częstochowianie.

Szybkie kontry były zabójcze dla krzepiczan. Pierwszą groźną sytuację miejscowych wybronił debiutujący w bramce LISWARTY Tomasz Pląskowski, ale po chwili, wyciągał piłkę z siatki.

Nie minęły 2 minuty, a na tablicy było 2:0. Dalekie zagranie za linię obrony gości zakończyło się wykorzystaną sytuacją sam na sam z bramkarzem.

Kolejna bramka była praktycznie bardzo podobna. Wysoko ustawiona LISWARTA nadziała się na kolejną kontrę i gospodarze mieli już trzy bramkową przewagę.

Przyjezdni szukali swojej szansy i taką na gola zamienił Jakub Troczka, który po sfinalizował podanie Grzegorza Nogi i umieścił piłkę w pustej bramce.

STRADOM postawił jeszcze w ostatnich sekundach spotkania kropkę nad „”, kiedy strzałem z połowy boiska zawodnik gospodarzy zaskoczył ustawionego przed bramką bramkarza LISWARTY.

Gospodarze zwyciężyli zasłużenie, a LISWARTA musi jak najszybciej wylizać rany i walczyć o punkty w kolejnych meczach.

KS STRADOM Częstochowa 4:1 LISWARTA Krzepice

Bramka dla LISWARTY: Jakub Troczka

Skład LISWARTY:

Tomasz Pląskowski – Miłosz Szczepański, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Łukasz Kilan (Tomasz Wojtal), Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Adrian Mikołajczyk) – Grzegorz Noga

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

25.04.2019 Wizyta pod Jasną Górą!

Zbliża się XXV kolejka częstochowskiej „okręgówki”. Krzepiczanie wybierają się do Częstochowy, gdzie zmierzą się z KS STRADOM.

Stradomianie okupują 14 pozycję w ligowej tabeli, ale w kilku kolejkach rundy wiosennej zdobyli prawie tyle punktów co przez całą jesień. Częstochowianie walczą o utrzymanie, a każdy kolejny punkt przybliża ich do tego celu.

W ostatnich dwóch kolejkach wykorzystali atut własnego boiska i zgarnęli komplet punktów i na pewno liczą na przedłużenie taj passy.

LISWARTA po zwycięstwie ze SPARTĄ Lubliniec jedzie na gorący dla niej teren. Mecze ze STRADOMIEM nigdy dla krzepiczan nie należały do przyjemnych jednak jeżeli LISWARTA zagra z pełnym zaangażowaniem, zdyscyplinowana taktycznie to ma szansę powalczyć o korzystny wyniki i na to liczymy!!!

Pierwszy gwizdek 27.04.2019 zaplanowany jest na godzinę 17:00!!!

24.04.3019 Dobry mecze, cenne trzy punkty!

W Wielką Sobotę LISWARTA Krzepice podejmowała na własnym terenie SPARTĘ Lubliniec. Rewanż za porażkę w Lublińcu wyszedł krzepiczanom wzorowo!

Choć SPARTA jest niżej w tabeli od LISWARTY to ona była uznawana za faworyta i początek spotkania potwierdzał te przewidywania. Goście dwukrotnie sprawdzili dyspozycję występującego w bramce krzepiczan Wojciecha Pietrzaka.

Golkiper miejscowych poradził sobie jednak ze strzałami sprzed pola karnego oraz z rzutu wolnego oba sparując do boku.

Chwilę później krzepiczanie objęli prowadzenie. Wielki wkład miał przy otwierającym golu Łukasz Kilan, który po szarży prawą stroną dograł do niepilnowanego w polu karnym Grzegorza Nogi, a ten dał prowadzenie miejscowym.

„Grzela” Przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie, kiedy to po podaniu Mateusza Spaczyńskiego z głębi pola stanął oko w oko z bramkarzem SPARTY, ale ten wyczuł intencję strzelca i nie dał się zaskoczyć.

Do przerwy wynik się więc nie zmienił.

Po wznowieniu gry przyjezdni zdecydowanie ruszyli do przodu i przez kilka pierwszych minut zdominowali gospodarzy jednak z ich prób niewiele wynikało, gdyż krzepiczanie byli szczelnie zamknięci przed swoim polem karnym.

LISWARTA miał szansę na podwyższenie wyniku, kiedy to nieporozumienie bramkarza z obrońcami próbował wykorzystać Jakub Krakowiak, ale w tej korzystnej sytuacji zabrakło mu zimnej krwi.

Po drugiej stronie boiska natomiast SPARTA po rzucie rożnym i strzale z okolic 16 metra obiła słupek LISWARTY.

W dalszej części gry spotkanie się wyrównało, a decydujące słowo należał do skutecznego w ostatnim czasie Kacpra Nagłowskiego, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka ustalił wynik spotkania!

Licznie zgromadzeni kibice mogli być zadowoleni z wyniku oraz gry LISWARTY i za pewne w miłej atmosferze spędzili świąteczny czas! Dziękujemy za doping!!!

LISWARTA Krzepice 2:0 SPARTA Lubliniec

Bramki dla LISWARTY: Grzegorz Noga, Kacper Nagłowski

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański (Artur Cisowski), Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski, Adrian Mikołajczyk, Tomasz Wojtal

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

19.04.2019 Świąteczne granie!

W Wielką Sobotę do Krzepic przyjedzie SPARTA Lubliniec!

Spadkowicz z Lublińca był zaliczany do grana faworytów. Wydawało się, że będzie chciał szybko powrócić do IV ligi. Zmiany kadrowe spowodowały jednak, że SPARTA aktualnie znajduje się w środkowej część tabeli. Potencjał i wyniki drużyny świadczą o tym, że drużyna nie będzie musiała raczej myśleć o utrzymaniu za wszelką cenę, a walka o wyższe cele jest już przekreślona.

Spartanie mogą przystępować do kolejnych spotkań raczej na luzie co może być ich dużym atutem o czym może świadczyć ostatnie zwycięstwo 6:0 z OLIMPIĄ Huta Stara. Drużyna z Lublińca ma w swoich szeregach indywidualności, które potrafią rozstrzygnąć losy spotkania.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami SPARTA po zaciętym, ciekawym spotkaniu w ostatnich minutach zdobyła decydującego gola i zwyciężyła 3:2.

LISWARTA w poprzedniej kolejce podniosła się w Przyrowie w trudnej sytuacji i mimo, że przegrywała 2:0 potrafiła doprowadzić do wyrównania. Krzepiczanie potrzebują punktów, żeby zapewnić sobie ligowy byt. Ta runda nie jest dla nich bardzo udana, ale miejmy nadzieję, że poprzednie spotkanie będzie dobrą prognozą przed sobotnim meczem.

W Wielką Sobotę dowiemy się dla której drużyny święta będą przyjemniejsze, która drużyna będzie mogła z uśmiechem na twarzy spojrzeć w tabelę.

Początek spotkania 20.04.2019 o godzinie 17:00! Liczymy na Waszą obecność!!!

17.04.2018 Cenny punkt.

Krzepiczanie mimo osłabieni kadrowych stawili czoła wyżej notowanemu rywalowi.

W meczu z PIASTEM Przyrów możemy oddzielić grubą kreską dwie połowy, gdyż w obu można powiedzieć, że zagrały dwie LISWARTY.

Pierwsza odsłona spotkania należała do gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch i nie pozwalając na wiele chaotycznie grającej LISWARCIE.

W drugiej części gry to krzepiczanie jednak doszli do głosu i po bramkach Kacpra Nagłowskiego i grając w osłabieniu Jakuba Krakowiaka niespodziewanie doprowadzili do wyrównania.

Brawa za ambitną grę i cenny punkt wywalczony na trudnym terenie!

PIAST Przyrów 2:2 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Kacper Nagłowski, Jakub Krakowiak

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński (Wojciech Pietrzak) – Miłosz Szczepański, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik, Jakub Troczka, Jakub Krakowiak, Artur Cisowski (Tomasz Wojtal) – Mateusz Mońka

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

11.04.2019 Do Przyrowa sprawić niespodziankę.

W kolejnej kolejce częstochowskiej „okręgówki” LISWARTA uda się do Przyrowa, gdzie jej rywalem będzie miejscowy PIAST.

PIAST aktualnie okupuje czwarte miejsce w tabeli i z dorobkiem 34 punktów o dwa oczka wyprzedza LISWARTĘ.

W bieżącej rundzie powiększył swój dorobek o 7 oczek, a w ostatniej kolejce pokonał na terenie rywala OLIMPIE Hutę Stara 4:2.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami górą byli krzepiczanie, którzy decydującego gola zdobyli dosłownie w ostatniej sekundzie mecz.

Przyrowianie grają twardo, zdecydowanie, bez kompleksu przed rywalem, a dodatkowo będą mieli za sobą atut własnego boiska.

Krzepiczanie nie mogą startu rundy zaliczyć do udanych. Jak do tej pory tylko raz podnieśli komplet punktów z murawy w meczu z Kościelcem. W pozostałych spotkaniach zawsze czegoś brakowało.

LISWARTA na pewno w najbliższej kolejce nie będzie faworytem spotkania tym bardziej, że trener Wróblewski będzie miał ograniczoną kadrę.

Oby jednak w tej trudnej sytuacji LISWARTĘ było stać na sprawienie niespodzianki i wywiezienie korzystnego wyniku z trudnego terenu.

Początek spotkania 13.04.2019 o godzinie 17:00!!!

09.04.2019 Grad bramek w Krzepicach.

W mecz z WARTĄ Mstów działo się wiele, ale niestety to goście z boiska schodzili w pełni usatysfakcjonowani.

W spotkaniu, które LISWARTA zagrała pod szyldem „GRAMY DLA RAFAŁA” pierwsze minuty to optyczna przewaga gości, ale to gospodarze stwarzali groźne okazje. Strzały Jakuba Troczki i Mateusza Mońki były jednak niecelne, a Grzegorz Noga, który został obsłużony świetnym podaniem ze środka boiska przez Kubę Troczkę, wydaje się, że był nieczysto powstrzymywany przez obrońców wychodząc na czystą pozycję, ale gwizdek arbitra milczał.

Przed przerwą goście objęli prowadzenie, kiedy to po dalekim dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował zawodnika ze Mstowa.

W drugiej odsłonie krzepiczanie ruszyli do odrabiania strat i wreszcie dopięli swego. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Mikołajczyk, a wyrównującego gola strzałem głową zdobył Łukasz Kajkowski.

Ten wynik nie utrzymał się jednak długo, gdyż po chwili, dośrodkowanie z rzutu wolnego ponownie strzałem głową na bramkę zamienił zawodnik gości.

W kolejnych sytuacjach krzepiczanie obijali słupek i poprzeczkę przyjezdnych, za to Ci byli skuteczni.

Wiktor Krzemiński interweniował przed polem karnym jednak po jego wybiciu piłki głową ta trafiła do zawodnika gości, który sprytnym lobem pokonał próbującego interweniować jeszcze bramkarza LISWARTY.

Krzepiczanie próbowali złapać jeszcze oddech i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka bramkę kontaktową zdobył Kacper Nagłowski.

WARTA zadała jednak jeszcze jeden cios, kiedy to w polu karnym przytomnie zachował się strzelec wcześniejszych trzech goli dla przyjezdnych i wpisując się czwarty raz do protokołu ustalił wynik spotkania.

LISWARTA niestety poniosła porażkę, a punkty są jej coraz bardziej potrzebne. Liga się rozkręca i miejmy nadzieję, że razem z nią krzepiczanie także złapią lepszy rytm.

Dziękujemy kibicom, którzy licznie zgromadzili się na stadionie i zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę dla RAFAŁA. Wszystkie środki zebrane zostały przekazane RAFAŁOWI. Pokazaliście, że jesteście z nami na dobre i na złe! WIELKIE DZIĘKI!!!

LISWARTA Krzepice 2:4 WARTA Mstów

Bramki dla LISWARTY: Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Artur Cisowski), Jakub Troczka (Adam Płuciennik), Miłosz Szczepański, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Adrian Mikołajczyk, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak