Już tylko jeden trening, dwa dni dzielą LISWARTĘ Krzepice przed wznowieniem rozgrywek w częstochowskiej „okręgówce”.

Okres przygotowawczy dobiega końca i trzeba będzie zademonstrować swoje umiejętności i efekty treningów w walce o ligowe punkty.

Nasza drużyna miała swoje problemy podczas „ładowania akumulatorów”, a pierwsza weryfikacja tego co udało się wypracować nadchodzi wielkimi krokami.

Pierwszą przeszkodą na drodze o ligowy byt krzepiczan będzie beniaminek UNIA Kalety.

W kresie przygotowawczym UNIA rozegrała sześć meczów kontrolnych:

Śląsk Koszęcin 3:2, Start Dobrodzień 7:3, Orzeł Babienica 3:0, Sokół Orzech 6:1, LKS Żyglin 1:2, Drama Zbrosławice 3:5.

Sparingi, sparingami, ale liga to inna rzeczywistość, często drużyny pod wpływem emocji potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości.

Unia to drużyna z którą LISWARTA zazwyczaj toczyła wyrównane boje, a wyniki końcowe mogły obrócić się w jedną i drugą stronę.

Pierwsze starcie na terenie rywala wygrali krzepiczanie więc zapewne drużyna z Kalet pała żądzą rewanżu, tym bardziej, że obie ekipy mają taki sam cel, czyli utrzymanie.

Dobre wejście w „wiosnę” może dać pozytywnego kopa na resztę sezonu.

LISWARTA okresu przygotowawczego nie przeżyła bezboleśnie, ale w sobotę trzeba będzie wszystko zostawić za sobą i jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Krzepiczanie w ramach sparingów zmierzyli się ze:

SPARTĄ Lubliniec 3:2, SKRĄ Częstochowa (juniorzy) 3:4, MOTOREM Praszka 1:3, OKS Olesno 0:3, OPIMPIĄ Truskolasy 7:2, VICTORIĄ Częstochowa 7:0 oraz OKSZĄ Łobodno 4:0.

Trener Andrzej Wróblewski nie ma chyba jasnej sytuacji co do wyjściowego składu, gdyż przygotowania z różnych powodów nie przebiegły gładko.

LISWARTA walczyć będzie o ligowy byt i na tym musi się w pełni skoncentrować. Pierwszy krok do osiągnięcia celu może postawić już w sobotę.

Mecze z UNIĄ nigdy jednak nie należą do łatwych i krzepiczanie muszą nastawić się na twardą, nieustępliwą walkę na całej szerokości i długości boiska!

Zapraszamy na stadion LISWARTY wszystkich kibiców. Początek spotkania przewidziany jest 09.03.2019 o godzinie 15:00! Liczymy na Waszą pomoc!!!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież