W pierwszym sparingu po rozpoczęsciu okresu przygotowawczego LISWARTA Krzepice na terenie OKSZY Łobodno zremisowała z gospodarzami 4:4. Warto zaważyć, że jedną z bramek póki co w nieoficjalnym spotkaniu zdobył debiutujący w barwach LISWARTY były zawodnik ZNICZA Kłobuck Mariusz Pawelec. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w barwach LISWARTY!

Bramki dla krzepiczan zdobyli: Grzegorz Noga x2, Mariusz Pawelec oraz Jakub Krakowiak

Miło nam ogłosić, że XXVI Bieg „Krzepkich” im. Kazimierza Zembali odbędzie się 15 września 2019 roku na Stadionie MGLKS LISWARTA Krzepice. Ze strony organizatorów pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków sportu i czynnego wypoczynku. Główną atrakcją jest niezmiennie bieg na 10 km, ale i wiele kategorii biegowych dla dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że to niedzielne popołudnie będzie dla Państwa miło spędzonym czasem, a XXVI Bieg „Krzepkich” zapisze się pozytywnie w naszej i Państwa pamięci.

 
 

Program:

9:00 - Otwarcie zawodów

9:00 - 10:30 Zapisy do Biegu Głównego na 10 km

11:00 - Start Biegu Głównego na 10 km

11:00 - 12:30 Zapisy dla dzieci i młodzieży

13:00 - Start biegów dla dzieci i młodzieży

- dzieci od 14 lat Mila Krzepicka chłopcy i dziewczęta

- dzieci 11-13 lat 800 metrów chłopcy i dziewczęta

- dzieci 8-10 lat 400 metrów chłopcy i dziewczęta

- dzieci do lat 7 chłopcy i dziewczęta

15: 00 – Ogłoszenie wyników, dekoracja

16:00 – 17:00 – Zakończenie imprezy

 
 

Uwaga – zapisy internetowe zostaną uruchomione w najbliższym czasie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Kurz po sezonie 2018/2019 powoli opada, a LISWARTA już rozpoczyna przygotowania do sezonu 2019/2020.

Już w najbliższy poniedziałek tj. 8.07.2019 o godzinie 18:00 pod okiem trenera Andrzeja Wróblewskiego krzepiczanie wznowią treningi, aby jak najlepiej przygotować się do najbliższego sezonu.

Zapraszamy wszystkich zawodników oraz tych, którzy chcieliby sprawdzić się na murawie i dołączyć do LISWARTY na pierwszy trening!

Znany jest również plan sparingów. Krzepiczanie zmierzą się z:

13.07. Oksza Łobodno
20.07. Sokół Wręczyca Wielka
27.07. Motor Praszka
03.08. LKS Kamienica Polska
07.08. Skra Częstochowa A1

Oby te przygotowania zaprocentowały w lidze!

W ostatnim spotkaniu bieżącego sezony na własnym terenie LISWARTA Krzepice podejmowała ORŁA Kiedrzyn.

ORZEŁ to niespodziewany pogromca ZNICZA Kłobuck, a w rundzie wiosennej prezentuje się bardzo dobrze i z ostatniego miejsc w tabeli zdążyli przeskoczyć już dwie ekipy.

W pierwszej połowie spotkania sytuacji było jak na lekarstwo. Gospodarze największe zagrożenie stworzyli po rzucie rożnym, jednak precyzyjny strzał Mateusza Spaczyńskiego z trudem wybronił bramkarz gości, a w kolejnej sytuacji Paweł Buła zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońcę.

Przyjezdni wynik spotkania otworzyli po strzale z dystansu, który odbił przed siebie występujący w bramce Tomasz Pląskowski, ale przy dobitce głową był bez szans.

W drugiej części gry kibice również zobaczyli jedno trafienie. Krzepiczanie próbowali atakować i doprowadzić do wyrównania, ale nadziali się na kontratak po którym sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał napastnik ORŁA.

Mimo porażki LISWARTA swój teren może uznać za szczęśliwy, gdyż rzadko kiedy oddawała na nim punkty rywalom, dzięki temu w przyszły sezonie ponownie można się będzie spotkać ze swoimi kibicami w „okręgówce”.

LISWARTA w najbliższą sobotę uda się na derbowy mecz do Golec. AMATOR aktualnie znajduje się na pudle ligowej tabeli, ale LISWARTA będzie chciała pokazać, że potrafi odebrać punkty faworytowi.

Spotkanie 15.06.2019 rozpocznie się o godzinie 15:00, zapraszamy na bliski wyjazd i wspieranie w ostatnim meczu LISWARTĘ wszystkich kibiców!

LISWARTA Krzepice 0:2 ORZEŁ Kiedrzyn

Skład LISWARTY: Tomasz Pląskowski – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Miłosz Szczepański – Mateusz Mońka, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak, Adam Płuciennik – Grzegorz Noga, Tomasz Wojtal (Adrian Mikołajczyk)

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Wyjazd do sąsiada w tabeli MLKS Woźniki z różnych powodów zapowiadał się ciężko dla krzepiczan z różnych względów, ale LISWARTA pokazała charakter, a cenny punkt zapewnił przyjezdnym skuteczny Kacper Nagłowski!

W pierwszej połowie spotkania gospodarze byli stroną dominującą. Wypracowali sobie kilka okazji, obili poprzeczkę i dali okazję Wojciechowi Pietrzakowi na wykazanie się swoimi umiejętnościami, a konto bramkowe otworzyli wykorzystując rzut karny.

LISWARTA próbowała się odgrażać, a najlepszą okazję w pierwszej części gry miał Grzegorz Noga, ale przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po wznowieniu gry LISWARTA nie zamierzała rezygnować z osiągnięcia pozytywnego wyniku, a dowodem tego była bramka wyrównująca, którą zdobył Kacper Nagłowski!

Radość z korzystnego wyniku nie trwała jednak długo, gdyż arbiter główny ponownie wskazał na „wapno” choć była to mocno kontrowersyjna decyzja. Szansę wykorzystał zawodnik z Woźnik i ponownie dał prowadzenie gospodarzom.

Krzepiczanie ponownie znaleźli się w trudnej sytuacji, ale ponownie potrafili się podnieść.

Znów zmysłem strzeleckim wykazał się Kacper Nagłowski, który strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania i w ostateczności podziału punktów między drużynami.

LISWARTA jest już pewna ligowego bytu. Krzepiczanie na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zrealizowali plan, ale przed nimi jeszcze dwa spotkania i na pewno nie złożą broni.

W kolejnym spotkaniu już ostatni raz w obecnych rozgrywkach LISWARTA zagra na własnym terenie, a podejmie ORŁA Kiedrzyn. Mecz zaplanowany jest na 08.06.2019 o godzinie 17:30.

Liczymy na Wasze liczne przybycie !!!

MLKS Woźniki 2:2 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Kacper Nagłowski

Skład LISWARTY: Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański, Jakub Krakowiak, Adam Płuciennik – Adrian Mikołajczyk, Grzegorz Noga

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Mecz z WARTĄ Kamieńskie Młyny miał duży ciężar gatunkowy dla obu drużyn. Do końca rozgrywek coraz bliżej, a tabela jest dość mocno ściśnięta…

Pierwsza odsłona spotkania nie przyniosła emocji w postaci goli, chociaż kilka groźnych okazji było. Gospodarzom brakowało wykończenia okazji, a swoje dogodne szanse mieli Adam Płuciennik, Grzegorz Noga i Mateusz Mońka.

Po drugiej stronie boiska Wiktor Krzemiński musiał wykazać się skuteczną interwencją po strzale z rzutu wolnego Sebastiana Dudka i dobitce zawodnika WARTY.

Po przerwie goście dłużej operowali piłką, ale po rzucie rożnym LISWARTA miała kolejną okazję.

Goście w odwecie trafili w poprzeczkę po strzale głową, a później w bardzo dobrej sytuacji piłkę ponad poprzeczką przeniósł jeden z zawodników.

Mecz przybierał postać „do pierwszej bramki” i ten cios zadali miejscowi.

Trenerskim nosem wykazał się Andrzej Wróblewski, który wprowadził do gry wiecznie młodego Tomasza Wojtala…

Z lewej strony boiska indywidualną akcją wykazał się Jakub Mikołajczyk, który ograł przeciwnika i dostrzegł ustawionego w polu karnym Tomasza Wojtala. Jego pierwszy strzał obronił bramkarz, ale przy dobitce był już bez szans i po chwili musiał wyciągać piłkę z siatki, a w szeregach gospodarzy nastała euforia.

Do końca spotkania goście próbowali stworzyć zagrożenie, ale niewiele wynikało z ich akcji i ostatecznie LISWARTA zwyciężyła ten bardzo istotny mecz.

W najbliższej kolejce tj. 01.06.2019 krzepiczanie wybiorą się do Woźniki na spotkanie z IV w tabeli MLKS.

LISWARTA Krzepice 1:0 WARTA Kamieńskie Młyny

Bramka dla LISWARTY: Tomasz Wojtal

Skład LISWARTY: Wiktor Krzemiński – Miłosz Szczepański, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Łukasz Kilan- Mateusz Mońka, Jakub Krakowiak, Mateusz Spaczyński, Adam Płuciennik (Tomasz Wojtal) – Grzegorz Noga (Marcin Podgórski)

W składzie również: Tomasz Pląskowski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak