"Podziękowania” dla Nowej Rady gminy Krzepice

"Podziękowania” dla Nowej Rady gminy Krzepice

Klub Liswarta Krzepice pragnie serdecznie podziękować Nowej Radzie gminy Krzepice za zmniejszenie wydatków na klub Liswarta Krzepice o 9 tys. zł (budżet planowany na 2015 r.).

Jak rozumiemy jest to „nagroda” za awans do ligi okręgowej, modernizację stadionu (remont budynku – nowa instalacja wodna i kanalizacyjna, CO, nowe natryski i ubikacje, nowe tynki w szatniach  nowe budki rezerwowych i nawodnienie boiska), i bieżące informacje na stronie internetowej. Wszystko to Liswarta zrobiła dzięki własnej gospodarności.

Jednocześnie Nowa Rada na starcie zwiększa sobie diety (szczegóły w załączniku) oraz dofinansowanie na wędkarstwo oraz siatkówkę (oczywiście – sport to nie tylko piłka nożna, ale dziwnym trafem wspomnianymi dyscyplinami, częściowo, zajmują się nasi Radni) .

Większość osób głosujących za zmniejszeniem pieniążków dla Liswarty należy do KWW Straż Pożarna Krzepice – patrząc na obietnice przedwyborcze (patrz - załącznik): bezstronność, zwracanie uwagi na potrzeby mieszkańców w konfrontacji z rzeczywistością: „ładnie” się zaczyna, brak słów …..

 Zapraszamy rodziców i sympatyków Liswarty do aktywnego komentowania (ostrzegam, że komentarze zawierające wulgaryzmy, nie będą publikowane).

Ze sportowym pozdrowieniem,

Klub Liswarta Krzepice    

Komentarze   

0 #28 www.odreki.pl 2015-09-28 15:58
Genialnie napisane. Mam nadzieję, że tu wrócę.
Cytować
-11 #27 Siatkarz 2015-01-20 08:02
Cytuję ORLIK KRZEPICE:
Panie Wiesławie Drab!!
Chciał bym zadać Panu kilka pytań:

1. Dlaczego został Pan Panie Wiesławie oddalony z funkcji sprawowania opieki nad orlikiem? (Czyżby dlatego, że był Pan pod wpływem alkoholu i poszarpał małego chłopca?)
2. Czy tak jak pan mówił dotacje z gminy na sport mogą być przekazane tylko na sport młodzieżowy - nie można rozliczać paliwa itd.
Więc proszę odpowiedzieć ile drużyn młodzieżowych miało UKS Tygrysy w 2014 roku? i gdzie są pieniądze przekazane przez gmine na ten rok?
3. Jakie ponosi koszty klub UKS TYGRYSY w związku z korzystaniem z obiektu szkolnego tj. Hali Sportowej (koszenie nawierzchni? opłaty za oświetlenie? wodę? użytkowanie sprzętu szkolnego?)


Proszę szczerze odpowiedzieć Panie Wiesławie na te pytania.


z Pozdrowieniami kolega Małżonki


Odpowiedź na część pytania 3 nie ponosimy kosztów koszenia nawierzchni hali sportowej bo tam nie ma co kosić :)
Cytować
+20 #26 Dominik 2015-01-19 21:34
Witam
Odnosząc się do twierdzeń Pana Wiesława Draba jakoby gminy mogły finansować kluby sportowe wyłącznie w odniesieniu do dzieci i młodzieży chciałem zaznaczyć, że nie jest to prawdą. Otóż już od 2010 r. obowiązuje ustawa o sporcie, a zgodnie z art. 27 tej ustawy tworzenie warunków, w tym organizacyjnych , sprzyjających rozwojowi sportu stanowi zadanie własne jednostki samorządu terytorialnego, co oznacza, że rada gminy może – w pełni zgodnie z prawem – udzielać klubom sportowym działającym na jej terenie dotacji celowych. Dotacje te mogą być przeznaczane m.in. na:
1.realizację programów szkolenia,
2. zakup sprzętu sportowego,
3. pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,
4. pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,
5. sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej
i nie ma w tym przepisie żadnego zastrzeżenia, że środki te miały by być przekazywane wyłącznie na rzecz dzieci i młodzieży. Gmina może więc bez przeszkód przekazywać dotacje dla klubów sportowych działających na jej obszarze i nie ma w tym zakresie żadnych - poza zdolnościami finansowymi gminy - ograniczeń.
Wydaje się oczywistym, że awans do ligi okręgowej wiąże się z koniecznością ponoszenia większych wydatków na utrzymanie klubu, a tym samym obniżenie wysokości środków przekazywanych jedynemu liczącemu się klubowi sportowemu w gminie jest co najmniej niezrozumiałe…p ozdrawiam zawodników i sympatyków klubu. Dominik
Cytować
+13 #25 zawodnik 2015-01-19 20:22
Reprezentujemy gmine Krzepice w powiecie ,wygraliśmy turniej powiatowy imienia Marka Sztolcmana u 2014 roku. Zostaliśmy mistrzami powiatu na hali. Reprezentujemy 4 raz z rzędu na lidze halowej w Praszce gmine Krzepice, w innym województwie. Wpisowe na lige 500 zł zawodnicy sami płacą za wpisowe, sami jeżdżą własnymi autami do Praszki. dlaczego ? ponieważ oni do tego sportu podchodzimy poważnie, mamy ambicje sie rozwijać a radni nam w tym nie pomagają. Mam nadzieje ze przemyślą swoje zachowanie
Cytować
+12 #24 Marcin 2015-01-19 19:44
Drodzy radni,

jedno tylko pytania:

jeżeli po sukcesach drużyny (awans do klasy okręgowej) i po coraz liczniejszej rzeszy młodzieży uczęszczającej na zajęcia Liswarty obcinacie dofinansowanie i szukacie pieniędzy w "kieszeniach" rodziców to jaką motywację dajecie lokalnemu businessowi na wpieranie lokalnego sportu skoro przykład idzie z góry.....
pozdrawiam
Cytować
+11 #23 Marcin 2015-01-19 19:40
P. Dr Drab,

1. ilu wychowanków Pan ma pod opieką i ile sekcji ?
2. skoro tak skutecznie wprowadził Pan plan restrukturyzacy jny w Pan sekcji to jakie spektakularne sukcesy Pan osiągnął ?
3. ile darczyńców / sponsorów Pan pozyskał ?

4. jakie wymierne korzyści Pan pozyskał dla zawodników ?

mogę tak jeszcze długo ale aby Pana nie "zabić" będę tylko na te pytania oczekiwał odpowiedzi
pozdrawaim
Cytować
+11 #22 Marcin 2015-01-19 19:36
w kwestii budżetu to w mojej ocenie sprawa jest bardzo prosta. Niech rada pozostawi obecną kwotę finansowania i przejmie na siebie koszty utrzymania obiektu jak jest prawidłowo, i jak jest w innych gminach: Kamyk, Kłobuck, Wręczyca Wlk. (6 klubów)i będzie po sprawie. Rada musi pamiętać, że w najbliższym czasie czeka ich większy wydatek, z którym Liswarta sobie nie poradzi a mianowicie wymiana dachu
pozdrawiam
Cytować
+13 #21 ORLIK KRZEPICE 2015-01-17 13:55
Panie Wiesławie Drab!!
Chciał bym zadać Panu kilka pytań:

1. Dlaczego został Pan Panie Wiesławie oddalony z funkcji sprawowania opieki nad orlikiem? (Czyżby dlatego, że był Pan pod wpływem alkoholu i poszarpał małego chłopca?)
2. Czy tak jak pan mówił dotacje z gminy na sport mogą być przekazane tylko na sport młodzieżowy - nie można rozliczać paliwa itd.
Więc proszę odpowiedzieć ile drużyn młodzieżowych miało UKS Tygrysy w 2014 roku? i gdzie są pieniądze przekazane przez gmine na ten rok?
3. Jakie ponosi koszty klub UKS TYGRYSY w związku z korzystaniem z obiektu szkolnego tj. Hali Sportowej (koszenie nawierzchni? opłaty za oświetlenie? wodę? użytkowanie sprzętu szkolnego?)


Proszę szczerze odpowiedzieć Panie Wiesławie na te pytania.


z Pozdrowieniami kolega Małżonki
Cytować
+11 #20 Wojtika 2015-01-16 11:04
W Gminie Krzepice według mojego rozeznania istnieje tylko jeden klub piłkarski, który jest jednocześnie najprężniej działającą jednostką sportową w gminie. Klub jest jednym z najstarszych w powiecie kłobuckim. Ma solidnych i oddanych działaczy, którym rzuca się nagle kłody pod nogi. Drodzy Radni z Krzepic. Macie najtańszy i najlepszy sposób na promocje miasta w regionie. 50 tys. na reklamę to jest naprawdę niewiele. Więcej zapewne gmina wydaje na broszury reklamowe i inne symbole reklamujące Krzepice.

Wydaje mi się, że jest możliwość rozwiązania sprawy kompromisowo o czym na łamach "Gazety Kłobuckiej" wypowiedział się Burmistrz, który zasugerował przesunięcia środków w budżecie a Przewodniczący Rady wraz z innymi osobami zasiadającymi w Radzie także posypią głowy popiołem i pójdą po rozum do głowy.

Odniosę się jeszcze do sprawy finansowania klubu przez rodziców. Takie kluby jak Liswarta gdyby to zrobiły to młodzież a przede wszystkim rodzice odwrócą się od klubu. Ludzie nie po to płacą podatki aby musieli dokładać do czegoś co należy się jak psu buda. W Kamyku rodzice płacą ale składki DOBROWOLNE. Amator Golce posiada zespół seniorów i dwa młodzieżowe, które jednak grając w kategoriach żaków i orlików nie generują takich kosztów jak zespoły od młodzików wzwyż. Radni jednak nie mają chyba zielonego pojęcia o rozgrywkach i kategoriach wiekowych.

Na koniec jeszcze jedna kwestia. Opłaty za utrzymanie siedziby klubu, który jest mieniem komunalnym to przecież było nie było około 30% przyznawanej dotacji. Czyli z przyznanych pieniędzy dla klubu do budżetu procentowo taka kwota wraca.

Przyglądam się sytuacji w Liswarcie i trzymam kciuki za polubowne rozwiązanie sprawy. Mam nadzieję, że decyzje Rady nie odbiorą sił oddanym działaczom, którzy pomimo wszystkiego nadal będą robić swoje.

Trzymajcie się. Pozdrowienia z Miedźna.
Cytować
+19 #19 Fan 2015-01-14 23:30
Szanowni Państwo,
jest kilka elementarnych spraw, które kładą poważny cień na znajomość zagadnienia p. Tomasza R. i pozostałych radnych (no może poza nowo wybranymi, którzy jeszcze się nie połapali w całej sytuacji i są marionetkami)
1. budynek, boiska - to jest własność gminy i tylko formalnie przekazana klubowi i obowiązek dbania o nieruchomość oraz boiska jest po stronie gminy. Tak jest wszędzie, a piszę będąc v-ce prezesem jednego z lokalnych klubów. Jest to wydatek roczny rzędu 30 000 pln (nawozy, paliwo, koszenie, administracja, remonty, ogrzewanie, woda, ścieki, prąd itd.) Autokary na dojazdy zawodników na mecze też są finansowane z gminy i to jest kolejne 25 000 pln - swoją drogą jestem przerażony słysząc, że zawodnicy jeżdżą własnymi samochodami. A co jeśli (BROŃ BOŻE) zdarzy się wypadek ....? wolę nie myśleć. Czy Wasze sumienia będą spokojne mając świadomość, że 2 lub 3 autobusy stoją pod szkołami lub w Zakładzie komunalnym ?
2. z tego co wiem to u Was Trener jest jednocześnie gospodarzem a zarabia najniższą krajową to nie wiem jakiej matematyki uczyli p. Tomasza ale nawet po podwyżce płacy minimalnej w2015 r. nie wyjdzie 35 000 pln. U nas gospodarz jest zatrudniony w Gminie na etacie i trener niezależnie na umowę zlecenie ale to jest razem wydatek miesięcznie 3000 pln netto
3. wybitnie widać nieznajomość tematu p. Tomasza w zakresie kosztów kształcenia kadry a konkretnie. Jak ja grałem w piłkę to buty, sprzęt sportowy kupowaliśmy sami, jaki był ale była tylko piłka (nie było komputerów, komórek, narkotyków itp.) dzisiaj młodzież nie będzie trenowała bez sprzętu ( a Rodzice często nie mają środków na ich zakup. Buty to wydatek około 200 pln. minimum)
4. Panie Tomaszu w Gminie Wręczyca Wielka jest 6 lub 7 klubów sportowych grających głównie w A klasowych rozgrywkach i każdy z nich nawet zakładając 30 000 pln to razem daje 200 000 pln to jak to się ma do nawet 50 000 pln w Krzepicach ?
5. Kto powiedział, że 100% sportu ma być finansowane z AA a co z finansami z budżetu ? przecież w obecnej sytuacji rynkowej są ogromne oszczędności z inwestycji bo firmy budowlane wygrywają przetargi za 60-70% wartości zakładanej inwestycji i taka wartość jest przyjmowana do budżetu !!!
6. Sport to nie zawód to pasja na całe życie. Sport głównie wychowuje, kształtuje charakter, ambicję, wolę walki i wiele innych a obniżanie budżetu po wykonaniu tytanicznej pracy w postaci awansu do wyższej klasy rozgrywkowej jest ogromną demotywacją dla całego klubu i społeczności. Nie trzeba być psychologiem aby takie rzeczy wiedzieć wystarczy uprawiać jakikolwiek ambitny sport, ale widać że Radni w Krzepicach tego nie robili .........
z poważaniem ,
zniesmaczony kibic krzepickiej piłki
ps. proszę wziąć pod uwagę, że awans był wykonany tylko zawodnikami z Krzepic a nie opłacanymi zawodnikami z innych klubów, miejscowości, miast jak to ma miejsce w 90% innych klubów
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież