Odpowiedź na artykuł z dwutygodnika: "Kłobuckie Nowiny nr 28, 22 stycznia 2015"

             Szkoda, że Bogu ducha winni zawodnicy z Klubu Sportowego "TYGRYSY" stali się kartą przetargową w mało logicznych działaniach części radnych, z Przewodniczącym Rady na czele w wyimaginowanym „sporze” pomiędzy klubem „Liswarta Krzepice”, a decyzjami nowej rady gminy Krzepice.
            Ciekawe, że Pan Przewodniczący Rady wyliczył wszystkie koszty (łącznie z inwestycjami w stadion) Klubu „Liswarta Krzepice”, zestawiając je z bieżącymi wydatkami Klubu Sportowego "TYGRYSY". Jest to nie fair. Idąc tym tokiem myślenia, doliczmy do wydatków na Klub Sportowy "TYGRYSY" budowę hali, płace obsługi sprzątającej, woźnego itd. Zdecydowanie są to kwoty wyższe, niż inwestycje w stadion, będący przecież obiektem otwartym dla wszystkich.
Dla przypomnienia osobom z „pomrocznością jasną”: koszty bieżące Liswarty to przecież utrzymanie budynku (koszty energii, bieżące remonty, wywóz śmieci i nieczystości, ogrzewanie budynku), natomiast UKS „Tygrysy” takowych kosztów nie ponosi (koszty te pokrywa Gimnazjum Krzepice).
            Kolejna kwestia, to podane zarobki pracownika gospodarczego: po pierwsze nie jest to 33560,00 zł rocznie, tylko ok. 28 000,00 zł (nie wiadomo, co się działo przez ostanie 3 lata z pozostałymi ok. 6 tys.;  klub „Liswarta Krzepice” nie miał o nich pojęcia, powołujemy się na uchwały budżetowe  z lat 2012-2014). Po drugie, jest to normalny 8 godzinny dzień pracy - czy ktoś z radnych  się nad tym w ogóle zastanawiał?. Pan Stanisław od 7:00 do 15:00 zasuwa za najniższą krajową. A pracy jednak trochę jest, co widać po efektach : stadion jest zadbany, murawa jedna z ładniejszych w okolicy, szatnie i sanitariaty czyściutkie.
           Specyfikę myślenia Przewodniczącego Rady pokazuje dobitnie jego wypowiedź , że "jeśli chodzi o diety radnych,  to finansowane one są z innych środków budżetowych gminy" . Zatem proponujemy małą zmianę wydatków: wy sobie ogarnijcie na diety fundusz antyalkoholowy, a nam zostawcie 51 tys. złotych  „ z innych środków budżetowych gminy”.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Klub Liswarta Krzepice   

Ps. Szanowny Panie Przewodniczący bądź Szanowna Redakcjo gazety "Kłobuckie Nowiny". Podając kwoty pieniężne, podawajcie proszę, walutę, ponieważ, w sumie nie wiemy, czy chodzi o polskie złotówki, euro, ruble czy jeny...

Komentarze   

0 #1 samomoto.pl 2016-12-07 18:42
Rzadko mam okazję czytać tak dobre artykuły. Dzięki!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież