06.07.2016 Mecz pokazowy - relacja!!!

Za nami Jubileusz 70-lecia LISWARTY KRZEPICE, a główną atrakcją tego wydarzenia był mecz pokazowy pomiędzy LISWARTĄ KRZEPICE, a REPREZENTACJĄ ŚLĄSKA OLBOJÓW w której składzie występują zawodnicy z "ligową" przeszłośćią.
Spotkanie rozgrywane było w skruconym czasie 2x35 minut, ale trzeba przyznać, że w tym okresie działo się naprawdę dużo, a kibice mogli zobaczyć bramki, niewykorzystane okazję czy parady bramkarzy.
W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Mateusza Spaczyńskiego i Krzysztofa Korzekwę ten pierwszy dośrodkował w pole karne, a z najbliższej odległości wynik spotkania otworzył Mateusz Gazda. Chwilę później drugie trafienie pięknym strzałem z woleja po dośrodkowaniu Rafała Kasprzaka dołożył Jakub Krakowiak. Spotkanie było otwarte z dwóch stron, a zawodnicy nastawili się gównie na atakowanie przez co sytuacji  bramkowych nie brakowało. Przed przerwą goście jeszcze zmniejszyli prowadzenie, kiedy to po interwencji Konrada Pląskowskiego i kontrowersyjnej decyzji sędziego rzut karny na bramkę zamienił Artur Opeldus.


Obie drużyny starały się utrzymywać piłkę i poprzez wymianę podań dochodzić do sytuacji bramkowych. Drużyna gości mimo kilku zaawansowanych wiekiem zawodników operowała futolówką na wyskoim poziomie, a w ich szeregach w środku pola rządził były zawodnik Ruchu Chorzów i Reprezentant Gruzji Mamija Jikija oraz Adam Kryger, który swego czasu był podporą Lecha Poznań, Widzewa Łódź czy Piasta Gliwice i widać było, że piłka nie przeszkadzał im w grze, a umiejętności indywidualne pozostały. Krzepiczanie nie ustępowali utytuowanym rywalom i również kilkukrotnie po ciekawym rozegraniu futbolówki dochodzil do bramkowych okazji, dwoił się i troił Tomasz Wojtal, który doszedł do kilku klarownych okazji, ale tego dnia nie pokazał skuteczności z sezonu ligowego.
W drugiej części gry zawodnicy ze Śląska aktywnie ruszyli do przodu i po rzucie rożnym piłkę do bramki sttrzeżonej po przerwie przez Jakuba Chrzana skierował były zawodnik między innymi Górnika Zabrze, Widzewa Łódź czy Rakowa Częstochowa Bogdan Pikuta, który tworzył parę napastników wraz z byłym królem strzelców Ekstraklasy Mariuszem Śrutwą. Krzepiczanie chwilę później rozmontowali kierowaną przez ostoję defensywy ekstraklasowego Rakowa Częstochowa Janusza Bodziocha obronę gości i po indywidualnej akcji Kuba Krakowiak zrewanżował się asystą Rafałowi Kasprzakowi wykładając mu piłkę na piąty metr, a ten nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki.
Goście nie złożyli broni i ponownie doprowadzili do wyrównania, a gola drugiego w tym spotkaniu zdobył najaktywniejszy w szeregach swojej drużyny Bogdan Pikuta zachowując zimną krwe pokonując technicznym strzałem w sytuacji sam na sam golkipera miejscowych. Obie dużyny stworzyły sobie jeszcze kilka okazji bramkowych, ale wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. W tej sytuacji, aby podtrzymać emocję i wyłonić zwycięzce arbiter zarządził rzuty karne, a że dzień wcześniej Reprezentacja Polski pokonała w Mistrzostwach Europy we Francji po rzutach karnych Szwajcarię awansując do ćwierćfinału (!!!) tych rozgrywek porównań do meczu Reprezentacji nie było końca ;-)
Ostatecznie to Reprezentanci Oldbojów Śląska byli bezbłędni i pokonali gospodarzy w tej rywalizacji na nerwy 6:5. Mecz prowadzony był w żywym tempie, a zarazem atmosferze fair, a kibice obejrzeli bramki, a oprócz nich kilka ciekawych sytuacji dzięki czemu mogli cieszyć się przyjemnym dla oka widowiskiem. Chciałoby się, aby takie spotkania były częściej rozgrywane na boisku w Krzepiczch, gdyż oprócz dobrego widowiska kibice mieli możliwość zobaczyć w akcji, a także zamienić kilka zdań z zawodnikami, którzy tworzyli Ekstraklasę i stanowili o jej sile. Miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejne takie wydarzenie na "naszej" ziemii ;-)
LISWARTA Krzepice 3:3 REPREZENTACJA Oldbojów Śląska
Skład LISWARTY:
Konrad Pląskowski, Jakub Chrzan, Karol Hernacki, Grzegorz Pietrzak, Zbigniew Rudlicki, Mateusz Gazda, Krzysztof Korzekwa, Zbigniew Nagłowski, Łukasz Kajkowski, Mateusz Spaczyński, Mariusz Furgalski, Kamil Ciapa, Łukasz Kilan, Rafał Kasprzak, Tomasz Wojtal, Marcin Podgórski
Trener: Stanisław Szczęsny
Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak
Skad Reprezentacji Śląska Oldbojów:
Krystian Brzęk (bramkarz Clirex Chorzow), Janusz Bodzioch(Rakow  Częstocuhowa, Piast Gliwice Gornik Zabrze), Zbigniew Cieciała(redaktor sportu), Adam Kryger(Ruch Chorzów, Lech Poznań, Piast Gliwice, Widzew Łódź), Mariusz Śrutwa(Ruch Chorzów- król strzelców 97/98, Legia Warszawa), Artur Opeldus(Piast Gliwice), Miroslaw Smyla(Polonia Bytom, Krisbud Myszkow), Bogdan Pikuta (Gornik Zabrze, Widzew Łódź, Rakow Częstochowa, KSZO Ostrowiec), Jordam Maciejowski(Gks Katowice), Krystian Odrobinski(Gks Tychy), Adam Gozdzicki(Ruch Radzionkow), Mamija Jikija(Ruch Chorzow), Sebastian Opeldus(Irlandia)