2.05.2017 Bramka Rafała za 3 punkty!

Liswarta Krzepice w ostatniej kolejce podejmowała na własnym terenie zamykającą tabelę, ale w ostatnich meczach prezentującą wysoki poziom drużynę Gromu Miedźno, która miała chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Krzepiczanie od początku spotkania prezentowali się korzystniej, grali wysokim pressingiem i po jednym z odbiorów pod bramką przeciwnika piłkę do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Korzekwy dograł Rafał Kasprzak, jednak futbolówka po strzale tego pierwszego minęła światło bramki i skończyło się tylko dla Gromu na strachu. Liswarta była bardziej aktywna i próbowała objąć prowadzenie. Kolejną szansę miał Rafał Kasprzak, który wymanewrował na 16 metrze obrońcę, ale i w jego strzale zabrakło precyzji. Goście grali ambitnie i nie pozostawiali za dużo miejsca na rozgrywanie piłki, gdyż byli ustawieni blisko siebie i zagęścili grę przed własnym polem karnym. Sami nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką Jakuba Chrzana.

Wreszcie starania miejscowych przyniosły pożądany efekt. Akcję na lewym skrzydle rozpoczął Grzegorz Noga, który przedryblował dwóch obrońców, dograł przed pole karne do Mateusza Spaczyńskiego, ten uderzył na bramkę, jednak jego strzał sparował przed siebie bramkarz Gromu, a skuteczną dobitką Rafał Kasprzak otworzył wynik spotkania. Zawodnicy LISWARTY po golu uczcili narodziny córeczki zawodnika naszej drużyny Marcina Podgórskiego i wykonali symboliczną kołyskę, a małej życzymy mnóstwo zdrówka i uśmiechu na każdy dzień!

 

Przed przerwą Grom stworzył ciekawą akcję, ale strzał sprzed pola karnego nie zmusił bramkarza krzepiczan do wykazania się swoimi umiejętności.

 

Po wznowieniu gry drużyna gości odważniej ruszyła do przodu i próbowała przejąć inicjatywę i kontrolę nad wydarzeniami na boisku jednak to krzepiczanie w swoich akcjach byli bardziej konkretni. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kacpra Nagłowskiego piłkę na piątym metrze miał Krzysztof Korzekwa, ale jego strzał głową ponownie nie znalazł drogi do bramki.

 

Gra toczyła się głównie w środku pola, a klarownych sytuacji z obu stron było mało, ale jak pokazały ostatnie mecze Liswarty kibice nie powinni opuszczać stadionu do ostatniego gwizdka, gdyż wyniki właśnie w doliczonym czasie gry były odwracane i podobnie mogło być i w tym meczu... tym razem piłkę meczową mieli goście, ale w sytuacji jeden na jednego z napastnikiem obronną ręką wyszedł bramkarz gospodarzy Jakub Chrzan, który wybronił strzał zawodnika Gromu i krzepiczanie dowieźli do ostatniego gwizdka skromne, ale bardzo cenne zwycięstwo.

 

Liswarta aktualnie przesunęła się w tabeli o jedno miejsce do góry, ale rozegrała jedno spotkanie więcej niż imienniczka z Popowa więc układ tabeli może jeszcze się zmienić. Goście nie zmienili swojej pozycji, ale trzeba przyznać, że w Krzepicach zaprezentowali się bardzo korzystnie i zapewne sprawią problemy jeszcze nie jednej drużynie w bieżących rozgrywkach.

 

Przed nami już jutro zaległe spotkanie i tym samym ostatnie w rundzie zasadniczej dla LISWARTY, która uda się na mecz z Gminą w Kłomnicach. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:30!!!

 

LISWARTA Krzepice 1:0 GROM Miedźno

 

Skład Liswarty:

Jakub Chrzan – Łukasz Kilan, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Dominik Wawrzyniak – Mateusz Mońka (Tobiasz Kierat), Tomasz Mikołajczyk, Mateusz Spaczyński, Krzysztof Korzekwa – Rafał Kasprzak, Grzegorz Noga

W składzie również: Maciej Pilśniak, Grzegorz Pietrzak, Tomasz Wojtal, Mariusz Ściebura, Zbigniew Rudlicki

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzaka