6.11.2017 Obowiązkowe zwycięstwo.

Mecz z Alkasem nie należał do najprzyjemniejszych dla oka, ale cel uświęca środki, a w niedzielę LISWARTA zainkasowała trzy punkty, a więc wykonała swój plan należycie.

Spotkanie rozpoczęło się chaotycznie z obu stron, dużo było niedokładności i chaosu na boisku, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, a w poczynaniach zawodników było dużo nerwowości.

Praktycznie pierwsza groźna sytuacja zakończyła się golem LISWARTY, kiedy to piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek dośrodkował Jakub Mikołajczyk, głową na 7 metr zgrał ją Rafał Kasprzak, a wbiegający w pole karne Mateusz Spaczyński dopełnił formalności i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Chwilę później do wykazania się swoimi umiejętnościami zmuszony był Wojciech Pietrzak, ale poradził sobie z groźnym strzałem zza pola karnego napastnika gospodarzy.

LISWARTA uśpiona prowadzeniem oddał inicjatywę miejscowym co zaowocowało kilkoma rzutami rożnymi w krótkim czasie dla ALKASA, ale żaden z nich nie spowodował wielkiego zagrożenia.

Przed przerwą po szybkim rozegraniu piłki szansę na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Rafał Kasprzak, ale jeszcze tym razem ta sztuka mu się nie udała.

W drugich 45 minutach gospodarze starali się zaostrzyć grę przez co zrobiło się trochę nerwowo, ale LISWARTA za sprawą Grzegorza Nogi odpowiedziała w możliwie najlepszy sposób. Długie podanie w pole karne gospodarzy posłał Kacper Nagłowski, Grzela poradził sobie z dwoma obrońcami i spokojnym strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Drużyna gospodarzy grała ambitnie i szukała swojej okazji do strzelenia kontaktowej bramki, ale nie zagroziła bramce Grzegorza Pietrzaka, za to ostatnie akt meczu należał do gości.

Bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelił Rafał Kasprzak, który znalazł się sam przed bramkarzem gości i precyzyjnym lobem „zamknął” spotkanie strzelając trzeciego gola.

LISWARTA wygrała zasłużenie, chociaż nie był to porywający mecz w wykonaniu krzepiczan, jednak bardzo istotne trzy punkty w kontekście walki o miejsce barażowe przyjechały do Krzepic.

ALKAS zaprezentował się ambitnie, walczył do ostatniego gwizdka i był niewygodnym rywalem, ale tego dnia musiał uznać wyższość gości i nie wzbogacił swojego dorobku punktowego.

ALKAS Aleksandria 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański (Łukasz Kilan), Mateusz Spaczyński, Mateusz Mońka – Grzegorz Noga (Tomasz Wojtal), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież