13.11.2017 Półmetek za nami…

W sobotę zakończyła zmagania w rundzie jesiennej częstochowska A klasa. Przed przerwą zimową do Krzepic zawitał Orlik Blachownia.

Mecz rozpoczął się spokojnie z obu stron. Drużyna gości była dobrze zorganizowana i szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, rzadko pojawiała się pod polem karnym miejscowych, ale grała agresywnie i z dużą determinacją.

Gospodarze próbowali stwarzać zagrożenie, dłużej operowali piłką i doszli do kilku groźnych okazji, jednak w decydującym momencie brakowało im bądź ostatniego podania, bądź wykończenia stwarzanych sytuacji.

LISWARA dopiero kilka minut przed przerwą przełamała Orlika, kiedy to sprytnie rzut wolny rozegrali Mateuszem Spaczyńskim z Kacprem Nagłowskim, a ten drugi otworzył wynik spotkania.

Po przerwie ORLIK starał się odważnej ruszyć do przodu, jednak miejscowi kontrolowali przebieg gry i to oni podwyższyli prowadzenie.

Pod polem karnym przeciwnika piłkę obrońcy przyjezdnych wyłuskał Rafał Kasprzak, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Grzegorza Nogi, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Blachowni.

Ta bramka była ostatnią w tym spotkaniu, chociaż LISWARTA mogła, a nawet powinna zwyciężyć wyżej, ale po strzałach z bliska Grzegorza Nogi i Łukasza Kilana obrońcy gości wybijali piłkę z pustej bramki.

LISWARTA zwyciężyła pewnie i zasłużenie, Orlik zaprezentował się korzystnie i postawił trudne warunki miejscowym. Drużyna gości zakończyła rundę jesienną na 10 miejscu z dorobkiem 18 punktów, krzepiczanie natomiast przezimują na najniższym stopniu podium tracąc do drugiej Okszy Łobodno 1 punkt, a wyprzedzając Błękitnych Libidza o 3 oczka.

Bezapelacyjnym liderem jest ZNICZ Kłobuck, który nie ma sobie równych w lidze.

LISWARTA może optymistycznie patrzeć w przyszłość, gdyż ma realną szansę na baraże, a przygotowanie w zimowym okresie przygotowawczym będzie na wiosnę decydujące.

Teraz zapadamy w długi zimowy sen, ale miejmy nadzieję, że LISWARTA w odpowiednim momencie się z niego wybudzi…

LISWARTA Krzepice 2:0 ORLIK Blachownia

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki (Łukasz Kilan), Łukasz Kajkowski (Zbigniew Rudlicki), Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński (Tomasz Mikołajczyk), Mateusz Mońka (Krzyszfof Korzekwa)– Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież