27.02.2018 Może tym razem uda się ruszyć?!

Już w drugiej kolejce na wiosnę (licząc przełożony mecz z Płomieniem Czarnym Lasem) dojdzie do arcyważnego, atrakcyjnego dla kibiców, istotnego dla układu tabeli i być może dalszych losów w lidze spotkania pomiędzy drużynami walczącymi bezpośrednio o udział w barażach pomiędzy drugą w tabeli OKSZĄ Łobodno, a trzecią LISWARTĄ Krzepice!

Gospodarze tego spotkania mają punkt przewagi nad LISWARTĄ. Drużyna z Łobodna charakteryzowała się w rundzie jesienne dobrym, przygotowaniem motorycznym, agresywnością, a także wysokim przygotowaniem pod względem taktycznym.

Jest to młoda, ambitna ekipa, ale już doświadczona, gdyż wielu zawodników od kilku lat występuje w pierwszym składzie. Drużyna z Łobodna przez dobre występy stworzyła sobie szansę na walkę o awans. W tej rundzie będzie chciała pokazać swoją wartość i potwierdzić dyspozycję z jesieni.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy drużynami górą była LISWARTA, która odniosła przekonujące zwycięstwo 4:0, ale trzeba przyznać, że OKSZA, szczególnie do przerwy postawiła wysoko poprzeczkę i stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji po których Wojciech Pietrzak był zmuszony wykazać się swoimi umiejętnościami.

LISWARTA Krzepice wybiera się na trudny teren, który w obecnym sezonie zdobył tylko ZNICZ Kłobuck. Z potencjalnych rywali w walce o baraż jedynie BŁĘKITNI Libidza wywiozła zaledwie punkt z Łobodna. Krzepiczanie myśląc o korzystnym rezultacie na boisku V-ce lidera będą musieli wykazać się 100% zaangażowaniem. Walki na całej długości i szerokości boiska nie może zabraknąć przez całe 90 minut. LISWARTA, żeby myśleć realnie o barażach musi takie mecze z bezpośrednimi rywalami wygrywać, ale nie będzie to łatwe zadanie. Często jednak o końcowym wyniku w takich meczach decyduje dyspozycja dnia.

Miejmy nadzieję, że krzepiczanie będą w optymalnym zestawieniu kadrowym i po meczu wysuną się na prowadzenie w tym peletonie pościgowym.