26.06.2018 MAMY AWANS!!!

W ostatnią sobotę osoby związane i kibicujące LISWARCIE Krzepice przeżywały wielkie emocje, ponieważ krzepiczanie udali się na mecz barażowy do Myszkowa, gdzie mieli się zmierzyć z czternastą drużyną „okręgówki” SPARTĄ Szczekociny o miejsce w tej właśnie lidze w przyszłym sezonie.

Faworytem tego spotkania była drużyna broniąca bytu w „okręgówce”, ale krzepiczanie nie zamierzali złożyć broni i po roku przerwy ich celem był powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Od pierwszej minuty spotkania dało się spostrzec, że obie drużyny bardzo uważnie grają w swoich blokach obronnych, nie odstawiają nogi i wkładają wszystkie swoje siły na całej długości i szerokości boiska. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a drużyny czekały na błąd rywala.

W pierwszej części gry LISWARTA powinna objąć prowadzenie. Z linii końcowej Grzegorz Noga wycofał piłkę na siódmy metr do Rafała Kasprzaka, ale jego strzał instynktownie wybronił bramkarz SPARTY.

Po wznowieniu gry to niespodziewanie krzepiczanie byli aktywniejsi, wypracowali kilka sytuacji strzeleckich, kilka groźnych stałych fragmentów gry, a po uderzeniu sprzed pola karnego Grzegorza Nogi i rykoszecie ponownie doskonałą interwencją popisał się bramkarz ze Szczekocin.

Spartanie w odwecie postraszyli krzepiczan ze stałych fragmentów gry, kiedy to dwukrotnie mocno zakotłowało się w polu karnym ekipy aspirującej do gry w „okręgówce”.

Ostatecznie po upływie 90 minut na tablicy rezultatów widniał wynik 0:0, co oznaczało, że na ostateczne rozstrzygnięcie kibice musieli czekać kolejne 30 minut.

W pierwszej części doliczonego czasu gry Spartanom dopisało szczęście, kiedy to po strzale z okolic 16 metra Grzegorza Nogi piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W drugiej części dogrywki kibice na trybunach mocno dali znać o sobie, a do głosu na murawie bardziej doszli szczekocinianie, ale ich ataki ostatecznie nie znalazły finalizacji i arbiter główny po upływie 120 minut zarządził konkurs rzutów karnych! Napięcie rosło!

Pierwszym skutecznym strzelcem LISWARTY okazał się Grzegorz Noga. Następnie zdeprymowany przez Wojciecha Pietrzaka zawodnik SPARTY przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W kolejnej serii niestety Kacper Nagłowski strzelił czytelnie i bramkarz SPARTY wybronił jego uderzenie.

W odpowiedzi spartanie wykorzystali swoją próbę i doprowadzili do wyrównania.

Kolejnymi strzelcami po stronie krzepiczan byli Mateusz Spaczyński i Łukasz Kajkowski, którzy się nie pomylili, a Wojciech Pietrzak doskonale wyczuł intencje kolejnych dwóch strzelców i doskonałymi interwencjami zapewnił LISWARCIE powrót do „okręgówki”, nie dając szans wykazania się ostatniemu wyznaczonemu do „jedenastek” Mateuszowi Mońce, a w szeregach LISWARTY nastąpiło zasłużone szaleństwo!!!

Za cały sezon serdeczne gratulację dla całej drużyny! Walka do ostatniej kolejki o drugą lokatę, a następnie w barażach nie należała do łatwych, jednak LISWARTA podołała zadaniu i ostatecznie cieszy się z awansu.

Wielkie dzięki dla trenera STANISŁAWA SZCZĘSNEGO, który przez wiele lat był z drużyną na dobre i na złe, oddał dla klubu wiele serca i zdrowia, przeżywał chwile radosne, ale jeszcze mocniej te chwile trudne, jednak nigdy się nie poddał, nie zwątpił i po raz kolejny mógł świętować z drużyną awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Podziękowania dla Zarządu, drużyny, kierownika, kibiców i wszystkich tych, którzy dołożyli chociaż najmniejszą cegiełkę do tego naszego lokalnego sukcesu!

Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy się trzymać razem i wspólnie godnie będziemy reprezentować barwy naszego klubu, a także naszej Gminy i całej krzepickiej społeczności!

SPARCIE dziękujemy za twardą, ale fair walkę, życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych latach!

SPARTA Szczekociny 0:0 (1:3 karne) LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański (Mateusz Mońka), Mateusz Spaczyński, Kacper Nagłowski, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Maciej Pilśniak, Jakub Chrzan, Tobiasz Kierat, Arian Mikołajczyk, Tomasz Mikołajczyk

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież