27.07.2018 Początek sezonu coraz bliżej!

Znamy już terminarz zbliżających się rozgrywek w sezonie 2018/2019. LISWARTA wraca po rocznej banicji do „okręgówki” więc celem będzie walka o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Uniknięcie spadku to pierwsze zadanie jakie będzie przyświecało beniaminkowi, a wszystko ponad to będzie sukcesem drużyny.

Klasa „okręgowa” zapowiada się w tym sezonie bardzo ciekawie, a każdy mecz będzie nowym, dużym wyzwaniem. Faworytów rozgrywek za pewne trzeba upatrywać w ZNICZU Kłobuck, który jest beniaminkiem, ale w rozgrywkach A-klasowych całkowicie nie pasował do reszty drużyn, zdominował rozrywki i bez straty punktu wywalczył awans! Drużyna z Kłobucka jest tworzona i wzmacniana w każdej przerwie więc ma za pewne potencjał, aby walczyć o awans w zbliżających się rozgrywkach.

Do grona faworytów trzeba również zaliczyć SPARTĘ Lubliniec. Spadkowicz z IV ligi ma chyba chrapkę na szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ciekawe informację napływają z KS Panki. Kadra tego zespołu się wzmacnia i drużyna zza miedzy może również namieszać w czubie.

LISWARTA Krzepice ma swoje cele, nowego szkoleniowca i jej siła jest tak naprawdę niewiadomą. Trener Andrzej Wróblewski poznaje drużynę, a drużyna uczy się tego czego oczekuje trener. Oby trener potrafił sprawnie przekazać swoją wiedzę, a zawodnicy szybko przyswajali wymagania szkoleniowca.

Od samego początku intensywność gier będzie wysoka. Liga liczy, aż 18 drużyn więc do rozegrania będą 34 kolejki. Na dzień dobry będziemy mieli „angielski tydzień”, czyli spotkania rozgrywane sobota-środa-sobota.

Pierwszy sprawdzian i weryfikacja drużyny nastąpi 11.08.2018 od godziny 17:00 w Kaletach bo właśnie z miejscową UNIĄ krzepiczanie zmierzą się w inauguracyjnej kolejce. Konfrontacja pomiędzy beniaminkami będzie zapewne zaciekła, gdyż obie ekipy zrobią wszystko, żeby zaznaczyć mocno od początku swoją obecność w lidze.

Na otwarcie sezonu na własnym terenie zawodnicy i kibice LISWARTY nie będą długo czekać. 15.08.2018 (środa) do Krzepic przyjedzie ORZEŁ Psary-Babienica. W poprzednim sezonie krzepiczanie u siebie stworzyli prawdziwą twierdzę, kiedy to podczas całego sezonu musieli uznać tylko wyższość bezkonkurencyjnego ZNICZA Kłobuck. Miejmy nadzieję, że w bieżącym sezonie krzepiczanie również nie będą gościnni, a pierwszą drużyną, która się o tym przekona będzie ORZEŁ.

Intensywny tydzień zakończy weekendowy wyjazd do Kościelca. LOTNIK to groźna drużyna, a szczególnie dobrze prezentuje się na własnym terenie. Na pewno to gospodarze, którzy mają duże doświadczenie w tej klasie rozgrywkowej będą faworytem tego spotkania, ale LISWARTA pamięta czasy, kiedy wywoziła z Kościelca cenne punkty i nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tym razem było podobnie!

Tak w skrócie zapowiada się „tydzień startowy” LISWARTY. Liczymy na to, że po tych spotkaniach na koncie krzepiczan pokażą się punkty i będziemy mogli z optymizmem spojrzeć w przód.

WALCZ LISWARTO!!!

"""""""""""""""""""""""""""""

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież