21.08.2018 Bez punktu z Kościelca.

Po zaciętym spotkaniu i emocjach do samego końca LISWARTA Krzepice wróciła bez punktów z Kościelca.

Mimo, że to gospodarze byli uznawani za faworyta tego spotkania pierwsza odsłona należała do gości. To oni stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji, byli bardziej konkretni i zdecydowani w swoich akcjach. Miejscowym brakowało pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony przyjezdnych.

Krzepiczanie udokumentowali swoją dobrą grę w pierwszej połowie i po składnej akcji, dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Buły Zbigniew Nagłowski otworzył wynik spotkania.

Rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy, a dobra postawa beniaminka była dużym zaskoczeniem dla kibiców LOTNIKA.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. LISWARTA zagrała bliżej swojej bramki i próbowała wyprowadzać kontrataki.

Mimo przewagi optycznej gospodarze grali dość chaotycznie i nie potrafili stworzyć klarownej okazji, a debiutujący w bramce LISWARTY Wiktor Krzemiński nie miał zbyt wiele pracy.

Wydawało się, że LISWARTA ma ten mecz pod kontrolom, ale chwila nieuwagi…

Próby LOTNIKA przyniosły zamierzony efekt. Do odbitej przed pole karne piłki dopadł zawodnik miejscowych i strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania.

Chwilę po stracie bramki swoją okazję miał wprowadzony na murawę Jakub Krakowiak, ale w decydującym momencie niedokładnie przyjął piłkę i obrońca gospodarzy wyjaśnił sytuację.

Niestety po, wydawało się niegroźnym dośrodkowaniu w pole karne, złej komunikacji i zawahaniu obrońcy i bramkarza LISWARTY zawodnik gospodarzy bez skrupułów wykorzystał okazję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatnie słowo mogło należeć do krzepiczan. Po rozegraniu rzutu z autu, dośrodkowaniu w pole karne i strzale Kacpra Nagłowskiego piłka niestety zatrzymała się na słupku i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie…

LISWARTA choć zagrała ambitnie nie zdołała wywieźć z trudnego terenu choćby punku, natomiast LOTNIK zapisał na swoim koncie pierwsze ligowe punkty.

LOTNIK Kościelec 2:1 LISWARTA Krzepice

Bramka dla LISWARTY: Zbigniew Nagłowski