10.09.2018 W Kłobucku bez niespodzianki.

W minioną sobotę na boisku ZNICZA Kłobuck spotkali się beniaminkowie. Drużyny, które w zeszłym sezonie występowały w A-klasie po raz kolejny spotkały się ze sobą. ZNICZ jest rewelacją ligi , natomiast LISWARTA prezentuje się przyzwoicie, okupując środkową strefę tabeli, ale w ostatnich dwóch spotkaniach poniosła pechowe porażki.

Faworytem tego spotkania byli bezapelacyjnie gospodarze i od pierwszych minut spotkania chcieli demonstrować swoją siłę. Mimo prowadzenia gry nie dochodzili do klarownych sytuacji do 23 minuty, kiedy otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony zamknął zawodnik miejscowych i strzałem głową wyprowadził ZNICZ na prowadzenie.

Przed przerwą LISWARTA dobrze broniła i nie dała rozwinąć skrzydeł miejscowym więc wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry krzepiczanie śmielej zaatakowali i stworzyli kilka zaczepnych sytuacji jednak tylko raz bramkarz miejscowych musiał interweniować.

Kiedy wydawało się, że mecz toczy się głównie w środkowej części boiska gospodarze przeprowadzili szybki atak lewą stroną, a wycofaną na 14 metr piłkę w bramce zmieścił zawodnik gospodarzy. Futbolówka zanim znalazła się w siatce obiła jeszcze poprzeczkę.

Gospodarze wykorzystali jeszcze jedną okazję. Tym razem byli bezlitośni przy złym wyprowadzeniu piłki przez krzepiczan, a zdobywając trzeciego gola ustalili wynik spotkania.

W drugiej połowie było więcej przestrzeni na boisku i miejscowi mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie.

Po drugiej stronie do interwencji bramkarza ZNICZA zmusił silnym strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Noga, a wypiąstkowaną przed siebie piłkę sytuacyjnie próbował dobić głową Tomasz Mikołajczyk, ale jego próba była niecelna.

Ostatecznie ZNICZ dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty i maszeruje spokojnie w kierunku IV ligi, natomiast LISWARTA odniosła trzecią z rzędu porażkę i w tabeli spadłą na 10 miejsce.

ZNICZ Kłobuck 3:0 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Łukasz Kilan (Tomasz Mikołajczyk), Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Grzegorz Noga), Miłosz Szczepański, Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Rafał Kasprzak

W składzie również: Marcin Podgórski, Wiktor Krzemiński, Mateusz Mońka

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak