23.10.2018 Wyjazdowe zwycięstwo.

LISWARTA Krzepice udała się w ostatnią sobotę na spotkanie z OLIMPIĄ Huta Stara.

Krzepiczanie po zwycięstwie u siebie z GMINĄ Kłomnice liczyli na powiększenie swojego dorobku punktowego na terenie rywala.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że ta konfrontacja nie będzie należała do łatwych.

Gospodarze grali kombinacyjnie w ataku, ale nie zatrudniali znacznie Wiktora Krzemińskiego. LISWARTA próbowała swoich szans w kontratakach, ale w pierwszej fazie spotkania obrona gospodarzy była szczelna.

Sytuacji bramkowych z obu stron nie było dużo, ale za to agresywnej gry nie brakowało.

Pierwsze trafienie było dziełem Jakuba Mikołajczyka, którego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z Grzegorzem Nogą, dośrodkowanie zamieniło się w strzał i znalazło drogę do bramki.

Po przerwie miejscowi mocniej zaatakowali. Przez kilka minut zamknęli krzepiczan na własnej połowie, ale „wysoka” gra obróciła się przeciwko nim, gdyż do wybitej na uwolnienie piłki przez Kacpra Nagłowskiego najszybciej dobiegł Rafał Kasprzak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie.

Z upływem czasu gospodarzom puszczały nerwy i agresywna gra zamieniła się w brutalną, a konsekwencją tego była czerwona kartka za chamskie kopnięcie Miłosza Szczepańskiego i tym samym gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu.

Krzepiczanie wykorzystali przewagę liczebną i po składnej akcji w ostatnich minutach i dograniu piłki przez Grzegorza Nogę do Łukasza Kilana ten ostatni z okolic 7 metra silnym strzałem ustalił wynik końcowy.

Trzy punkty bardzo ucieszyły krzepiczan, gdyż w ostatnim czasie punktów na terenie rywala brakował. Tym bardziej wynik ten jest satysfakcjonujący, gdyż pierwszy raz w bieżącym sezonie LISWARTA zagrała na 0 z tyłu. LISWARTA nieznacznie przesunęła się w górę tabeli, ale ta jest dość ściśnięta więc w kolejnych spotkaniach również musi walczyć o jak najlepszy wynik i zwiększać dorobek punktowy.

OLIMPIA Huta Stara 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:
Wiktor Krzemiński (Wojciech Pietrzak) - Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Łukasz Kilan) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak