23.11.2018 Derbowe zwycięstwo na zakończenie rundy!!!

W XVII kolejce częstochowskiej „okręgówki” LISWARTA Krzepice podejmowała w derbowym spotkaniu z AMATORA Golce.

AMATOR to jedyna drużyna, która urwała punkty ZNICZOWI, aktualnie III w ligowej tabeli z większym doświadczeniem więc do Krzepic zawitał jako faworyt.

Od pierwszej minuty gra była zacięta i nikt nie odpuszczał centymetra na murawie. Obie ekipy chciały wygrać walkę o środek pola i zdobyć przewagę w tej strefie. Mecz był zacięty, ale to krzepiczanie stwarzali większe zagrożenie…

Wreszcie po składnej akcji lewą stroną Jakub Krakowiak wbiegł w pole karne, otrzymał podanie od Grzegorza Nogi i strzałem w bliższy róg otworzył wynik spotkania!

Gra w pierwszej połowie krzepiczan była składna i agresywna, a Grzegorz Pietrzak występujący w bramce LISWARTY nie miał możliwości zaprezentować swoich umiejętności.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Mateusza Spaczyńskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka strzałem głową podwyższył zdobył drugiego gola.

W drugiej odsłonie goście odważniej ruszyli do przodu i przejęli inicjatywę na murawie, choć nie zatrudniali bramkarza miejscowych ich akcje nabierały tempa. Krzepiczanom ciężko było wykreować sytuację bramkową, ale bronili się szczelnie.

Niestety po złym wyprowadzeniu piłki ze strefy obrony, AMATOR wykorzystał błąd i zdobył kontaktowego gola. Po tej stracie LISWARTA przetrwała kilka trudnych minut, a kulminacją tego mogła być sytuacja na kilka chwil przed zakończeniem spotkania, kiedy to po dalekim wrzucie z autu w polu karnym krzepiczan zakotłowało się niemiłosiernie, ale ostatecznie Łukasz Kilan zastąpił Wojtka Pietrzaka i wybił piłkę z pustej bramki ratując prowadzenie.

Chwilę później krzepiczanie wyprowadzili decydujący cios! Złe wybicie obrońcy przechwycił Mateusz Spaczyński, wystawił piłkę nabiegającemu na 17 metr Jakubowi Troczce, a ten huknął bez przyjęcia ustalając ostatecznie wynik spotkania i wprawiając w zachwyt kibiców!

Chwilę później arbiter główny zakończył spotkanie.

Runda jesienna sezonu 2018/2019 za nami, a LISWARTA na półmetku rozgrywek zajmuje IV miejsce w ligowej tabeli. Ciekawostką jest, że pierwsze IV miejsca w częstochowskiej „okręgówce” zajmują drużyny z powiatu kłobuckiego. BRAWO!!!

Teraz czas na chwilę wytchnienia dla kibiców. Rozgrywki wrócą, o ile warunki pogodowe na to pozwolą 9 marca 2019. Miejmy nadzieję, że LISWARTA sumiennie przygotuje się do wznowienia rozgrywek pod czujnym okiem trenera Andrzeja Wróblewskiego i jeszcze wielokrotnie swoją postawą sprawi radość swoim kibicom!

LISWARTA Krzepice 3:1 AMATOR Golce

Bramki dla LISWARTY: Jakub Krakowiak, Mateusz Spaczyński, Jakub Troczka

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański (Adam Płuciennik), Jakub Troczka, Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Zbigniew Nagłowski) – Grzegorz Noga (Mateusz Mońka)

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież