24.04.3019 Dobry mecze, cenne trzy punkty!

W Wielką Sobotę LISWARTA Krzepice podejmowała na własnym terenie SPARTĘ Lubliniec. Rewanż za porażkę w Lublińcu wyszedł krzepiczanom wzorowo!

Choć SPARTA jest niżej w tabeli od LISWARTY to ona była uznawana za faworyta i początek spotkania potwierdzał te przewidywania. Goście dwukrotnie sprawdzili dyspozycję występującego w bramce krzepiczan Wojciecha Pietrzaka.

Golkiper miejscowych poradził sobie jednak ze strzałami sprzed pola karnego oraz z rzutu wolnego oba sparując do boku.

Chwilę później krzepiczanie objęli prowadzenie. Wielki wkład miał przy otwierającym golu Łukasz Kilan, który po szarży prawą stroną dograł do niepilnowanego w polu karnym Grzegorza Nogi, a ten dał prowadzenie miejscowym.

„Grzela” Przed przerwą mógł podwyższyć prowadzenie, kiedy to po podaniu Mateusza Spaczyńskiego z głębi pola stanął oko w oko z bramkarzem SPARTY, ale ten wyczuł intencję strzelca i nie dał się zaskoczyć.

Do przerwy wynik się więc nie zmienił.

Po wznowieniu gry przyjezdni zdecydowanie ruszyli do przodu i przez kilka pierwszych minut zdominowali gospodarzy jednak z ich prób niewiele wynikało, gdyż krzepiczanie byli szczelnie zamknięci przed swoim polem karnym.

LISWARTA miał szansę na podwyższenie wyniku, kiedy to nieporozumienie bramkarza z obrońcami próbował wykorzystać Jakub Krakowiak, ale w tej korzystnej sytuacji zabrakło mu zimnej krwi.

Po drugiej stronie boiska natomiast SPARTA po rzucie rożnym i strzale z okolic 16 metra obiła słupek LISWARTY.

W dalszej części gry spotkanie się wyrównało, a decydujące słowo należał do skutecznego w ostatnim czasie Kacpra Nagłowskiego, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka ustalił wynik spotkania!

Licznie zgromadzeni kibice mogli być zadowoleni z wyniku oraz gry LISWARTY i za pewne w miłej atmosferze spędzili świąteczny czas! Dziękujemy za doping!!!

LISWARTA Krzepice 2:0 SPARTA Lubliniec

Bramki dla LISWARTY: Grzegorz Noga, Kacper Nagłowski

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański (Artur Cisowski), Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski, Adrian Mikołajczyk, Tomasz Wojtal

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak