04.05.2019 V-ce lider pokonany!

Serię meczów derbowych LISWARTY rozpoczął przyjazd V-ce lidera KS Panki.

Goście byli faworytem tego spotkania, ale krzepiczanie od pierwszych minut nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala.

W pierwszej części gry gospodarze byli aktywniejsi, jednak ich próby nie przyniosły zmiany wyniku. Goście nie potrafili stworzyć większego zagrożenia i do przerwy wynik był bezbramkowy.

W drugiej odsłonie spotkania V-ce lider przejął optyczną kontrolę, ale z kreowaniem sytuacji miał duży problem.

Krzepiczanie po jednej ze swoich akcji ucieszyli bardzo licznie zgromadzonych kibiców. Dośrodkowanie w pole karne Pawła Buły zamienił na gola wbiegający na dalszy słupek Jakub Krakowiak, który precyzyjnym strzałem nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi.

Goście chcieli doprowadzić do wyrównania i mieli swoją szansę, kiedy to po dośrodkowaniu w pole karne napastnik z Panek próbował głową skierować piłkę do bramki, ale jego strzał był niecelny.

LISWARTA nie zamierzała poprzestać na pierwszym trafieniu i po rzucie rożnym, wybloku Łukasza Kajkowskiego do piłki dopadł Mateusz Spaczyński i z bliska podwyższył prowadzenie miejscowych.

Krzepiczanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Łukasz Kajkowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Goście w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę kontaktową, a zarazem honorową, kiedy to po rzucie rożnym wykorzystali zawahanie w szykach obronnych miejscowych i napastnik KS z bliska ustalił wynik spotkania.

Mecz mógł się podobać kibicom. Na boisku było dużo nieustępliwej, twardej, ale w fair walki, zawodnicy wykazywali zaangażowanie i przede wszystkim nie zabrakło bramek.

Gratulację dla zwycięzców oraz pokonanych za stworzenie dobrego widowiska!

LISWARTA Krzepice 2:1 KS Panki

Bramki dla LISWARTY: Jakub Krakowiak, Mateusz Spaczyński

Skład LISWARTY: Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Jakub Troczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański (Adam Płuciennik), Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Łukasz Kajkowski (Mateusz Mońka)

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak