09.09.2019 LISWARTA poskromiła lidera!

W sobotnie przedpołudnie do Krzepic zawitał lider częstochowskiej „okręgówki” po czterech kolejkach, spadkowicz z IV ligi, kandydat do awansu, a więc zdecydowany faworyt spotkania ZIELONI Żarki.

Goście w poprzednich meczach nie zaznali porażki, odnotowując tylko jeden remis więc liczyli na kolejny komplet punktów w spotkaniu z LISWARTĄ, ale gospodarze pragnęli udowodnić, że na własnym boisku potrafią być groźni dla każdego rywala.

W pierwszych minutach meczu przyjezdni przejęli optyczną przewagę, ale krzepiczanie dobrze realizowali zadania taktyczne i nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką.

Krzepiczanie nie mieli zamiaru ograniczać się wyłącznie do defensywy co udowodnili po około 15 minutach gry.

Dośrodkowanie Grzegorza Nogi strzałem głową na bramkę zamienił Łukasz Kajkowski otwierając wynik spotkania!

Na trybunach była obawa, że będzie to podrażnienie byka i goście szybko ruszą do odrabiania strat, ale trybuny postanowił uspokoić bohater pierwszej połowy spotkania Łukasz Kajkowski, który ponownie wykorzystał podanie Grzegorza Nogi i precyzyjnym strzałem przy słupku z pola karnego podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Do przerwy wynik meczu był zaskakujący i przy ul. sportowej zapachniało niespodzianką.

Po przerwie ekipa Andrzeja Wróblewskiego nie zamierzała jednak zwalniać tempa. Kilka chwil po wznowieniu gry swojego premierowego gola w barwach LISWARTY zdobył Mariusz Pawelec genialnym strzałem z okolic 24 metra odbierając wydaje się nadzieję na korzystny wynik gościom.

LISWARTA rozpędzona i wreszcie skuteczna poszła dalej za ciosem.

Dośrodkowanie w pole karne zgrał, notując trzecią asystę w meczu Grzegorz Noga do ustawionego w polu karnym Jakuba Chrzana, a ten sprytnym strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie i czwartą dla miejscowych!

Mecz „zamknął” Grzegorz Noga. Tym razem „Grzela” z asystenta zamienił się w egzekutora i precyzyjnym strzałem z pola karnego w dalszy róg bramki ustalił wynik spotkania na 5:0 wprawiając w euforię miejscowych kibiców!

Niespodzianka, a nawet sensacja biorąc pod uwagę rozmiar zwycięstwa stała się rzeczywistością! LISWARTA zwyciężyła pewnie i zasłużenie, a co cieszy wreszcie zagrała skutecznie, a skuteczność w poprzednich spotkaniach była zgrozą miejscowych i zgarnęła cenny komplet punktów!

W kolejnym spotkaniu LISWARTA Krzepice uda się na mecz wyjazdowy z WARTĄ Mstów. Początek spotkania 14.09.2019 o godzinie 16:00!!!

LISWARTA Krzepice 5:0 ZIELONI Żarki

Bramka dla LISWARTY: Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan, Jakub Toczka, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Rafał Kasprzak), Jakub Krakowiak, Mariusz Pawelec (Marcin Podgórski), Adam Płuciennik – Łukasz Kajkowski (Jakub Chrzan), Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Paweł Buła

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież