22.10.2019 Podział punktów z beniaminkiem.

LISWARTA po serii spotkań bez porażki chciała zgarnąć kolejne punkty w meczu z GROMEM Cykarzew. Udało się to jej połowicznie…

Dość licznie zgromadzona publiczność liczyła na ataki miejscowych od pierwszych minut, ale goście stłumili zapał gospodarzy i nie pozwolili krzepiczanom wejść na obroty. Trzeba przyznać, że GROM w pierwszej odsłonie prezentował się korzystniej. Może nie wynikała z tego lawina sytuacji bramkowych, ale goście byli dobrze zorganizowani w defensywie, przejęli inicjatywę, grali agresywnie i skutecznie czego konsekwencją było objęcie prowadzenia po precyzyjnym strzale sprzed 16 metra zawodnika przyjezdnych.

Krzepiczanom w pierwszej odsłonie zdecydowanie brakowało pomysłu na sforsowanie twardo grającej defensywy GROMU.

W drugiej części gry LISWARTA ostro ruszyła do odrabiania strat, a pierwszy blisko celu był Jakub Chrzan, ale piłka po jego strzale z okolic 20 metra nieznacznie minęła słupek.

Chwilę później LISWARTA za sprawą Jakuba Mikołajczyka zdołała wyrównać. Lewy obrońca krzepiczan włączył się do akcji ofensywnej, przytomnie zachował się w polu karnym gości, przejął piłkę i silnym strzałem pod poprzeczkę dał krzepiczanom wyrównanie.

Po strzelonym golu LISWARTA przeprowadziła szturm na bramkę gości i raz za razem stwarzała sytuację bramkowe, ale niestety strzały Grzegorza Nogi, Mariusza Pawelca Łukasza Kilana, Pawła Buły nie znalazły drogi do bramki.

Goście nie pozostawali dłużni i również mieli swoje okazje, aby objąć prowadzenie. Po szybkich kontratakach znaleźli się w dobrych sytuacjach, ale bądź brakowało im precyzji, bądź na ich drodze stawał Wiktor Krzemiński.

W ostatnich minutach spotkania piłka w zamieszaniu podbramkowym po strzale Kacpra Nagłowskiego zatrzymała się na słupku, a piłkę po uderzeniu z bliskiej odległości Mariusza Pawelca nad poprzeczkę przeniósł bramkarz przyjezdnych.

Ostatecznie wynik spotkania się nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami.

Można powiedzieć, że mecz miała dwa oblicza. W pierwszej połowie korzystniej prezentowali się goście natomiast druga odsłona spotkania należała do gospodarzy choć goście również mieli swoje okazję, aby przechylić losy spotkania na swoją stronę.

Na pewno zgromadzeni kibice nie żałowali spędzonego czasu na trybunach, gdyż mecz był prowadzony w dobrym tempie, okazji nie brakowało, obie drużyny nie skupiały się na zablokowaniu dostępu do własnej bramki, a dążyły do zgarnięcia kompletu punktów.

Brawa dla ekip za stworzone widowisko!!!

Kolejne spotkanie LISWARTA rozegra w Kłomnicach z tamtejszą GMINĄ. Kłomniczanie szczególnie dobrze prezentują się na własnym terenie, gdzie o punkty ciężko jest każdej przyjezdnej drużynie. Jak będzie tym razem? Czy LISWARTA przywiezie punkty z meczu wyjazdowego?

Początek spotkania w Kłomnicach przewidziany jest na 26.10.2019 o godzinie 13:00!!!

LISWARTA Krzepice 1:1 GROM Cykarzew

Bramka dla LISWARTY: Jakub Mikołajczyk