09.11.2019 Cenne zwycięstwo!

W ostatnim meczu na własnym boisku LISWARTA podejmowała PIAST Przyrów, sąsiada z tabeli i pewne było, że o punkty łatwo nie będzie.

 

Od początku spotkania LISWARTA próbowała narzucić swoje warunki gry ale, goście szczelnie zamknęli dostęp do bramki i skutecznie utrudniali stwarzanie dogodnych sytuacji.

 

PIAST próbował prostymi środkami przedostać się pod bramkę miejscowych i po długim zagraniu na lewe skrzydło zawodnik z Przyrowa ruszył odważnie z piłką w pole, reakcja obrońcy była spóźniona i arbiter spotkania wskazał na „wapno”.

 

Doskonałą okazję goście jednak zaprzepaścili, gdyż kapitalną interwencją wykazał się bezbłędny tego dnia Wiktor Krzemiński, który wyczuł intencję strzelca i utrzymał gospodarzom czyste konto.

 

Krzepiczanie dążyli do uzyskania prowadzenia i tuż przed przerwą ta sztuka im się udała.

 

Po składnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne Adama Płuciennika ostatecznie Mariusz Pawelec uprzedził obrońce i strzałem z bliskiej odległości dał prowadzenie LISWARCIE.

 

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. LISWARTA starała się podwyższyć prowadzenie, natomiast goście szukali szansy w szybkim ataku.

Krzepicznom brakowało jednak spokoju pod bramką przeciwnika i nie potrafili wykorzystać stwarzanych okazji.

 

Goście w końcowych minutach spotkania mięli natomiast swoją okazję. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę z powietrza próbował skierować do bramki ustawiony na ósmym metrze zawodnik PIASTA, ale nie trafił czysto w futbolówkę i ta ostatecznie wylądowała w rękach Wiktora Krzemińskiego.

 

LISWARTA podniosła z murawy cenne 3 punty i dzięki temu awansowała na szóste miejsce. PIAST zagrał ambitnie, dzielnie stawiał czoła gospodarzom, ale tym razem wraca do domu z pustymi rękami.

 

Przed nami już tylko jedno spotkanie rundy jesiennej. LISWARTA uda się na mecz z UNIĄ Kalety. LISWARTA dzięki zwycięstwu zrównała się punktami z UNIĄ więc można przypuszczać, że będzie to spotkanie drużyn o podobnym potencjale, ale trzeba przyznać, że krzepiczanom nigdy nie było łatwo o punkty w Kaletach.

 

Początek spotkania zaplanowany jest na 16.11.2019 o godzinie 13:30. Zapraszamy kibiców LISWARTY na ostatni wyjazd przed przerwą zimową!!!

 

LISWARTA Krzepice 1:0 PIAST Przyrów

Bramka: Mariusz Pawelec

 

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Jakub Chrzan), Mariusz Pawelec, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Mateusz Mońka)

W składzie również: Marcin Podgórski, Kacper Skalik

 

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież