28.07.2020 Pechowa porażka na inaugurację sezonu 2020/2021!!!

LISWARTA Krzepice na inaugurację sezonu wybrała się do Kamyka. Niestety z wyjazdu przyjechała bez zdobyczy punktowej.

Pierwsze minuty spotkania były dość nerwowe z obu stron. Brakowało dokładności, a co za tym idzie płynności w konstruowaniu akcji.

Pierwszy groźny strzał oddali gospodarze, ale z tym wyzwaniem poradził sobie występujący w bramce LISWARTY Wiktor Krzemiński.

W kolejnych minutach to krzepiczanie stwarzali większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Sporo zamieszania w polu karnym gospodarzy było szczególnie po stałych fragmentach gry.

Swoje okazje przed przerwą mieli Miłosz Szczepański i Rafał Kasprzak, ale ostatecznie do przerwy gole nie padły.

Po wznowieniu gry aktywniej zaczęli przyjezdni, a po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, strzale Kamila Ciapy i zagraniu piłki ręką obrońcy sędzia wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł Jakub Troczka, ale intencję strzelca wyczuł golkiper POGONI i wynik nie uległ zmianie. Niestety przy próbie dobicia piłki odbitej przez bramkarza nienaturalnie wygięła się noga Łukaszowi Kajkowskiemu i mecz dla niego się zakończył. Diagnoza fatalna, złamanie kości strzałkowej z przemieszczeniem. Trzymajmy kciuki, aby popularny KAWA, który przez lata oddaje serce dla LISWARTY wrócił do pełnego zdrowia.

Niedługo po tym zdarzeniu kolejnymi dwoma interwencjami wykazał się bramkarz Kamyka. Najpierw zatrzymał w sytuacji sam na sam Rafała Kasprzaka, a później wykazał się genialnym refleksem po silnym strzale Grzegorza Nogi z pola karnego w bliższy róg.

Niestety jak to stare piłkarskie przysłowie mówi niewykorzystane sytuacje…

Dobrą indywidualną akcją wykazał się jeden z zawodników POGONI, który został sfaulowany przed linią pola karnego z bocznej strefy boiska. Zawodnik gospodarzy wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie się zakotłowało i ostatecznie po sytuacyjnym strzale piłka znalazła się w siatce.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Gratulację dla gospodarzy, ale LISWARTA zaprezentowała się naprawdę przyzwoicie i na pewno nie złoży broni przed kolejnym meczem.

W najbliższą sobotę krzepiczanie udadzą się do Woźnik, które to zwyciężyły w Truskolasach.

Teren to trudny, ale wynik spotkania przed każdym gwizdkiem pozostaje sprawą otwartą.

Zapraszamy na spotkanie kibiców LISWARTY. Pierwszy gwizdek zabrzmi w sobotę 1.08.2020 o godzinie 17:00!!!