18.08.2020 Bohaterów dwóch!!!

LISWARTA w ostatniej kolejce udała się do Golec, gdzie w roli faworyta bezbłędny do tej pory AMATOR pragnął podtrzymać swoją zwycięską passe, ale…

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy wykorzystali rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy przyjezdnych. Była to dość kontrowersyjna decyzja ponieważ obrońca Krzepiczan wykonywał wślizg i choć rzeczywiście piłka odbiła się od jego ręki to nie wykonał żadnego ruchu, a bardziej został w nią trafiony z bliskiej odległości. W dobie dzisiejszych przepisów decyzja…

Przyjezdni nie zamierzali pozostać dłużni i w niedługim odstępie czasu po indywidualnej akcji Rafał Kasprzak strzałem z okolic pola karnego doprowadził do wyrównania!

Radość gości nie trwała długo, gdyż genialnym uderzeniem z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska wykazał się jeden z zawodników AMATORA, a piłka zanim znalazła drogę do bramki Wiktora Krzemińskiego obiła jeszcze słupek tuż przy spojeniu.

LISWARTA nie straciła jednak wiary w korzystny rezultat. Najpierw aktywny Rafał Kasprzak po długim podaniu Kamila Ciapy stanął oko w oko z bramkarzem miejscowych, ale ten wyczuł jego intencję, a następnie Grzegorz Noga, mający przed sobą tylko bramkarz został sprowadzony do „parteru” przez obrońcę miejscowych, ale o dziwo w tej sytuacji gwizdek milczał.

Goście dopięli jednak swego. Po wykonywanym przez Jakuba Troczkę rzucie rożnym do piłki dopadł Kamil Sajecki i strzałem z bliska doprowadził jeszcze przed przerwą do wyrównania. To pierwszy gol zdobyty przez SAJA w barwach LISWARTY i już wiemy, że nie ostatni ;-)

Do przerwy kibice obu drużyn na pewno na nudę nie mogli narzekać, jedyny znak zapytania jaki był to czy drużyny po przerwie w trudnych warunkach pogodowych, wysokiej temperaturze utrzymają odpowiednie tempo gry.

Początek drugiej połowy był nerwowy w wykonaniu krzepiczan, którzy mieli problem z wyprowadzeniem piłki, ale większego zagrożenia gospodarze przez to nie stanowili.

LISWARTA po kilku minutach się ocknęła i wywalczyła rzut wolny z okolic 20 metra. Do piłki podszedł Kamil Sajecki i… precyzyjnym strzałem dał po raz pierwszy w tym meczu prowadzenie LISWARCIE.

Krzepiczanie nie zamierzali bronić wyniku, nadal próbowali swoich sił w ofensywie i owoce tego przyszły.

Kolejny rzut wolny po którym piłkę głową w pole karne zgrał Kacper Nagłowski, a z najbliższej odległości wynik podwyższył nie kto inny niż… KAMIL SAJECKI kompletując hat trick! SAJU chyba na dobre tym meczem wkupił się w szeregi drużyny i w świadomości kibiców LISWARTY!

LISWARTA „poczuła krew” i dążyła do podwyższenia wyniku, a SAJOWI nie chciał pozostać dłużny Rafał Kasprzak, który śladem kolegi jeszcze dwukrotnie pokonał golkipera miejscowych sprytnie zachowując się w polu karnym gospodarzy, doprowadzając do rozpaczy miejscowych kibiców i również zapisując hat trick na swoim koncie!

Kibice obejrzeli na pewno bardzo interesujące widowisko z wieloma golami, a my cieszymy się, że to LISWARTA podniosła z murawy zasłużony komplet punktów!

Tym samym faworyt spotkania AMATOR Golce musiał przełknąć pierwszy gorycz porażki w obecnych rozgrywkach, ale w tabeli może czuć się bezpiecznie, gdyż nadal piastuje pierwszą pozycję.

LISWARTA z dorobkiem 7 punktów przesunęła się na drugie miejsce, choć nie wszystkie drużyny rozegrały taką samą liczbę spotkań i jeszcze układ tabeli może się zmienić.

W kolejnym spotkaniu LISWARTA na własnym terenie będzie walczyła o punkty z UNIĄ Kalety. Mecze z UNIĄ zawsze trzymają w napięciu, a wynik często do ostatnich minut pozostaje sprawą otwartą. Spotkanie odbędzie się tym razem w NIEDZIELĘ 23.08.2020, a pierwszy gwizdek zaplanowany jest na godzinę 17:00!!!

ZAPRASZAMY NA STADION LISWARTY!!!!

AMATOR Golce 2:6 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Rafał Kasprzak x3, Kamil Sajecki x3

Skład LISWARTY: Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Kamil Ciapa – Rafał Kasprzak (Mateusz Mońka), Mariusz Pawelec, Kamil Sajecki (Paweł Buła), Mateusz Spaczyński (Adam Płuciennik), Miłosz Szczepański (Jakub Krakowiak) – Grzegorz Noga (Dawid Rogosz)

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Robert Rudlicki

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież