28.08.2020 Wyrwane zwycięstwo!!!

W ostatniej kolejce spotkań LISWARTA podejmowała UNIĘ Kalety!

Mecze z UNIĄ Kalety nigdy nie są łatwe i sobotnie spotkanie było tego potwierdzeniem . Goście w ostatnich kolejkach pauzowali więc przyjechali głodni gry w Krzepic.

Swoją determinację zawodnicy z UNII pokazywali od pierwszych minut spotkania. Krzepiczanie w pierwszej fasie grali nerwowo w szykach obronnych co próbowali wykorzystać przyjezdni i ostatecznie ta sztuka im się udała.

Krzepiczanie źle wyprowadzili piłkę z obrony, goście szybkim podaniem wprowadzili ją w pole karne i choć wydawało się, że sytuacja jest bezpieczna, obrońca LISWARTY według sędziego zbyt agresywnie blokował próbującego dojść do piłki napastnika przyjezdnych i wskazał na „wapno”.

Zawodnik UNII pewnym strzałem pokonał Wiktora Krzemińskiego mimo, że ten wyczuł jego intencję.

LISWARTA ruszyła do odrabiania strat. Strzałem głową próbował Rafał Kasprzak, strzał Grzegorza Nogi na linii bramkowej zatrzymał ratując się wślizgiem obrońca przyjezdnych, a Kamilowi Sajeckiemu w ostatniej chwili piłkę z pod nóg wygarnął bramkarz gości.

Przyjezdni również stworzyli groźną okazję, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem LISWARTY strzelec przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Wreszcie po dwójkowej akcji Grzegorza Nogi i Rafała Kasprzaka ten drugi wykorzystał płaskie dośrodkowanie i silnym strzałem pokonał bramkarza gości doprowadzając do wyrównania.

Na przerwę drużyny schodziły więc z wynikiem remisowym, ale czuć było, że obie drużyny będą dążyć do zwycięstwa.

To właśnie pokazało bisko. Tempo gry było wysokie, a sytuacji nie brakowało. Aktywni gospodarze kilkukrotnie sprawdzali umiejętności golkipera, który trzeba przyznać był w wyśmienitej dyspozycji i trzymał wynik przyjezdnym, a goście próbowali kontrataków i również mieli swoje szansę na objęcie prowadzenia.

Gdy czas gry dobiegał końca, LISWARTA zadała decydujący cios. Dośrodkowanie z prawej strony Pawła Buły w ostatniej akcji meczu wykorzystał Grzegorz Noga i precyzyjnym strzałem głową pod poprzeczkę zapewnił LISWARCIE zwycięstwo, gdyż po zdobytym golu gwizdek sędziego zabrzmiał po raz ostatni!

Licznie zebrana, świetnie dopingująca przez 90 minut publiczność wpadła w szał radości i jeszcze długo po meczu dało się wyczuć rozpaloną atmosferę wśród sympatyków LISWARTY. Wielkie dzięki za doping!!!

Po golu w tym spotkaniu Rafał Kasprzak wspólnie z Adamem Górskim z KS Panki wysunął się na czele strzelców „okręgówki”. Gratulujemy i liczymy na to, że Rafał podtrzyma skuteczną passę już w najbliższym spotkaniu, które LISWARTA rozegra na terenie OLIMPII Truskolasy 29.08.2020 o godzinie 11:00 i dorzuci kolejne trafienia!!!

LISWARTA Krzepice 2:1 UNIA Kalety

Bramki dla LISWARTY: Rafał Kasprzak, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY: Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Kamil Ciapa –Mariusz Pawelec, Kamil Sajecki (Paweł Buła), Mateusz Spaczyński, Adam Płuciennik, (Miłosz Szczepański) – Rafał Kasprzak (Dawid Rogoż),Grzegorz Noga

W składzie również: Cyprian Koszczyk, Robert Rudlicki, Marcin Podgórski, Mateusz Mońka

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak