10.09.2020 Derby rozstrzygnięte w karnych!

Spotkania derbowe wywołują sporo emocji i tak też było w ostatnim rozegranym pomiędzy LISWARTĄ Krzepice, a KS Panki

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, którzy dominowali na boisku i stworzyli kilka groźnych okazji, a przy lepszym wykończeniu powinny zakończyć się one zdobyciem bramki.

Panki grały agresywnie, zdecydowanie i nie pozwalały na zbyt wiele miejscowym, chociaż Ci za sprawą aktywnego Rafała Kasprzaka mogli pokusić się o gola. Ostatecznie w pierwszej części gry obie drużyny nie znalazły drogi do bramki rywala.

Krzepiczanie wydawali się być sparaliżowani, ospali i niewiele zaprezentowali w pierwszych 45 minutach.

W drugiej części spotkania gospodarze się przebudzili i zdecydowanie więcej działo się pod bramką gości. LISWARTA mimo przewagi dała się jednak zaskoczyć.

Po szybkim kontrataku i podaniu w pole karne próbujący ratować sytuację bramkarz krzepiczan zahaczył zawodnika z Panek, a sędzia wskazał na 11 metr. Pewny strzał piłkarza przyjezdnych po którym piłka otarła jeszcze słupek wyprowadził KS na prowadzenie.

LISWARTA nie zamierzała pozostać dłużna i stworzyła kilka dobrych okazji, a ostatecznie do wyrównania doprowadził wcześniej faulowany w polu karnym Mariusz Pawelec, który „wapno” zamienił na gola.

Krzepiczanie do ostatnich minut dążyli do zdobycia 3 punktów, a końcowe minuty grali z przewagą liczebną, kiedy to po faulu na Kamilu Ciapie zawodnik przyjezdnych obejrzał drugą żółtą kartkę.

Blisko przechylenia wyniku na korzyść miejscowych był Grzegorz Noga, ale po jego strzale z pola karnego piłka o centymetry minęła bramkę.

Ostatecznie próby gospodarzy nie przyniosły zamierzonego skutku i derby zakończyły się podziałem punktów. Patrząc na całe spotkanie wynik ten wydaje się sprawiedliwy. Pierwsza część meczu należała do gości, druga odsłona do gospodarzy więc żadna z drużyn nie może czuć się pokrzywdzona choć jak to zwykle bywa niedosyt pozostaje…

Kolejne spotkanie LISWARTA Krzepice rozegra dzięki uprzejmości SPARTY Lubliniec na jej terenie przy światłach w nietypowym terminie bo w poniedziałek 14.09.2020 o godzinie 19:00.

Mamy nadzieję, że kibiców LISWARTY nie zabraknie!!!

LISWARTA Krzepice 1:1 KS Panki

Bramki dla LISWARTY: Rafał Kasprzak, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY: Wiktor Krzemiński – Łukasz Kilan (Paweł Buła), Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Kamil Ciapa –Mariusz Pawelec, Kamil Sajecki (Miłosz Szczepański), Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak  – Rafał Kasprzak (Dawid Rogoż),Grzegorz Noga

W składzie również: Robert Rudlicki, Tomasz Pląskowski, Mateusz Mońka, Adam Płuciennik

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież