16.08.2018 LISWARTA walcząca!

Za nami II kolejka częstochowskiej „okręgówki”, w której LISWARTA Krzepice przywitała się z własną publicznością.

W środowe popołudnie rywalem krzepiczan była drużyna ORŁA Psary Babienica.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny grały dość asekuracyjnie i miały problem ze stworzeniem okazji strzeleckiej.

Gdy nic na to nie wskazywało goście otworzyli wynik spotkania. Fatalny w skutkach błąd w wyprowadzeniu piłki ze strefy obronnej LISWARTY wykorzystał zawodni ORŁA, przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki.

Przed przerwą gospodarze mieli problem ze stworzeniem klarownej okazji, natomiast przyjezdni przeprowadzili akcję po której mogli podwyższyć prowadzenie, jednak tym razem zawodnik z Psar przeniósł piłkę ponad poprzeczką po strzale z pola karnego.

W drugiej połowie krzepiczanie zagrali odważniej co przełożyło się na częstsze zagrożenie pod bramką gości, którzy swoich szans szukali w kontratakach.

Ataki krzepiczan były coraz groźniejsze i wnosiły zamieszanie w szykach obronnych przyjezdnych.
Wreszcie po kilku okazjach gospodarze dopięli swego. W polu karnym ORŁA pojedynek z obrońcą wygrał Grzegorz Noga, zagrał wzdłuż bramki, akcję skutecznie „zamknął” Rafał Kasprzak, który doprowadził do wyrównania.

Obie ekipy mogły pokusić się o zwycięstwo, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.
Mecz ten LISWARTA dedykowała małej mieszkance naszego miasta ZOSI MALICHA. Wszystkim, którzy przybyli tak licznie na naszym stadionie, wszystkim, którzy dołączyli do naszej inicjatywy WIELKIE DZIEKI!!!

LISWARTA Krzepice 1:1 ORZEŁ Psary Babienica

Bramka dla LISWARTY: Rafał Kasprzak

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Zbigniew Nagłowski), Kacper Nagłowski, Mateusz Spaczyński, Łukasz Kilan (Tobiasz Kierat) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Adrian Zwierzyna

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

13.08.2018 Zwycięstwo na inaugurację.

Z trudnego terenu w Kaletach LISWARTA Krzepice wróciła z kompletem punktów, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Początek spotkania należał do krzepiczan, którzy grali dokładniej i potrafili przejąć inicjatywę na boisku. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch goli.

Najpierw na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Mateusz Mońka, a piłka po jego uderzeniu wpadła tuż przy dalszym słupku, tym samym „Monia” zdobył swojego premierowego gola w „okręgówce” i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Drugie trafienie było dziełem Grzegorza Nogi. Grzela wykorzystał zawahanie obrońcy, wbiegł przed niego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Przed przerwą gospodarze odważniej ruszyli do przodu co udokumentowali zdobyciem gola. Wrzutkę w pole karne z prawej strony wykorzystał zawodnik z Kalet i strzałem głową zdobył gola kontaktowego!

Po przerwie miejscowi przenieśli ciężar gry na połowę przyjezdnych, próbowali doprowadzić do wyrównania, a największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Wynik jednak nie uległ już zmianie i ostatecznie to beniaminek z Krzepic mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Teraz czekamy na pierwszy mecz w KRZEPICACH, gdzie już w najbliższą środę 15.08.2018 o godzinie 17:00 zagramy dla ZOSI MALICHY, a naszym przeciwnikiem będzie ORZEŁ Psary Babienica!

UNIA KALETY 1:2 LISWARTA KRZEPICE

Bramki dla LISWARTY: Mateusz Mońka, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Miłosz Szczepański), Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Adam Płuciennik) – Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak (Zbigniew Nagłowski)

W składzie również: Wiktor Krzemiński

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

08.08.2018 LISWARTA zagra dla ZOSI!!!

Zbliża się rozpoczęcie rozgrywek w piłkarskiej częstochowskiej „okręgówce”. Po inauguracji w Kaletach 11.08.2018 drużyna LISWARTY Krzepice zagra pierwszy mecz na własnym terenie 15.08.2018 (środa) z ORŁEM Psary Babienica o godzinie 17:00! Pierwsze spotkanie nowego sezonu w Krzepicach LISWARTA z inicjatywy osób związanych z klubem dedykuj małej mieszkance naszego miasta ZOSI MALICHA!

ZOSIA MALICHA na początku swojej drogi życia zmaga się z poważną chorobą, rdzeniowego zaniku mięśni (SMA1). Choroba ta bardzo szybko postępuje, powodując zanik mięśni odpowiedzialnych za ruch, przełykanie i oddychanie.

W tej trudnej sytuacji Zarząd wraz z zawodnikami LISWARTY KRZEPICE łączy się z ZOSIĄ i proszą osoby dobrego serca o przybycie na mecz z ORŁEM Psary Babienica i wsparcie dla naszej małej mieszkanki. Pokażmy, że nasze społeczeństwo jest zjednoczone, empatyczne i wrażliwe. Pomóżmy przetrwać ZOSI trudne chwile i dołóżmy swoją cegiełkę do tego, aby ZOSIA powróciła do pełni zdrowia!

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane rodzicom ZOSI na dalsze leczenie. Serdecznie prosimy o dołączenie do naszej inicjatywy!

27.07.2018 Początek sezonu coraz bliżej!

Znamy już terminarz zbliżających się rozgrywek w sezonie 2018/2019. LISWARTA wraca po rocznej banicji do „okręgówki” więc celem będzie walka o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Uniknięcie spadku to pierwsze zadanie jakie będzie przyświecało beniaminkowi, a wszystko ponad to będzie sukcesem drużyny.

Klasa „okręgowa” zapowiada się w tym sezonie bardzo ciekawie, a każdy mecz będzie nowym, dużym wyzwaniem. Faworytów rozgrywek za pewne trzeba upatrywać w ZNICZU Kłobuck, który jest beniaminkiem, ale w rozgrywkach A-klasowych całkowicie nie pasował do reszty drużyn, zdominował rozrywki i bez straty punktu wywalczył awans! Drużyna z Kłobucka jest tworzona i wzmacniana w każdej przerwie więc ma za pewne potencjał, aby walczyć o awans w zbliżających się rozgrywkach.

Do grona faworytów trzeba również zaliczyć SPARTĘ Lubliniec. Spadkowicz z IV ligi ma chyba chrapkę na szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ciekawe informację napływają z KS Panki. Kadra tego zespołu się wzmacnia i drużyna zza miedzy może również namieszać w czubie.

LISWARTA Krzepice ma swoje cele, nowego szkoleniowca i jej siła jest tak naprawdę niewiadomą. Trener Andrzej Wróblewski poznaje drużynę, a drużyna uczy się tego czego oczekuje trener. Oby trener potrafił sprawnie przekazać swoją wiedzę, a zawodnicy szybko przyswajali wymagania szkoleniowca.

Od samego początku intensywność gier będzie wysoka. Liga liczy, aż 18 drużyn więc do rozegrania będą 34 kolejki. Na dzień dobry będziemy mieli „angielski tydzień”, czyli spotkania rozgrywane sobota-środa-sobota.

Pierwszy sprawdzian i weryfikacja drużyny nastąpi 11.08.2018 od godziny 17:00 w Kaletach bo właśnie z miejscową UNIĄ krzepiczanie zmierzą się w inauguracyjnej kolejce. Konfrontacja pomiędzy beniaminkami będzie zapewne zaciekła, gdyż obie ekipy zrobią wszystko, żeby zaznaczyć mocno od początku swoją obecność w lidze.

Na otwarcie sezonu na własnym terenie zawodnicy i kibice LISWARTY nie będą długo czekać. 15.08.2018 (środa) do Krzepic przyjedzie ORZEŁ Psary-Babienica. W poprzednim sezonie krzepiczanie u siebie stworzyli prawdziwą twierdzę, kiedy to podczas całego sezonu musieli uznać tylko wyższość bezkonkurencyjnego ZNICZA Kłobuck. Miejmy nadzieję, że w bieżącym sezonie krzepiczanie również nie będą gościnni, a pierwszą drużyną, która się o tym przekona będzie ORZEŁ.

Intensywny tydzień zakończy weekendowy wyjazd do Kościelca. LOTNIK to groźna drużyna, a szczególnie dobrze prezentuje się na własnym terenie. Na pewno to gospodarze, którzy mają duże doświadczenie w tej klasie rozgrywkowej będą faworytem tego spotkania, ale LISWARTA pamięta czasy, kiedy wywoziła z Kościelca cenne punkty i nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tym razem było podobnie!

Tak w skrócie zapowiada się „tydzień startowy” LISWARTY. Liczymy na to, że po tych spotkaniach na koncie krzepiczan pokażą się punkty i będziemy mogli z optymizmem spojrzeć w przód.

WALCZ LISWARTO!!!

"""""""""""""""""""""""""""""

20.07.2018 Młodzież wznawia treningi!

W najbliższy wtorek tj. 24.07.2018 treningi wznowią trampkarze z roczników 2004-2006. Zajęcia odbędą się pod okiem trenera Karola Żerdzińskiego i odbędą się na ORLIKU o godzinie 16:30. 

Zapraszamy wszystkich młodych zawodników do przybycia i aktywnego uczestnictwa w zajęciach!

7.07.2018 Zmiana sterów w LISWARCIE!

Po 11 latach ciągłej pracy z pierwszą drużyną LISWARTY Krzepice pożegnał się trener Stanisław Szczęsny. Powodem jego decyzji jak sam oznajmił są problemy zdrowotne. 

Przez czas swojej kadencji na stanowisku pierwszego trenera Stanisław Szczęsny odnosił sukcesy jakimi były między innymi dwa awanse do klasy "okręgowej". Najbardziej jednak przeżywał niepowodzenia i spadek z wyższej ligi. Stasiu był przez te lata nie tylko trenerem, ale i wychowawcą. Potrafił wysłuchać, ale i wymagał. Był niezwykle oddany naszemu klubowi. Zawsze do dyspozycji, pomocny w każdej sytuacji, niezawodny. Patrząc na wszystkie lata, które poświęcił LISWARCIE pewnie zebrałoby się ich około 30, a to szmat czasu.

Trener Szczęsny wychował od najmłodszych lat wielu zawodników, których póżniej również prowadził w dryużynie seniorskiej. 

Za cały trud, chwile radosne, ale i te ciżkie, których nie brakowała, a w których byłeś z nami, za oddanie poświęcenie, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczenie wielkie DZIEKUJEMY TRENERZE i życzymy szybkiego powrotu do pełni sił!!!

Trener Szczęsny będzie nadal prowadził drużynę młodzieżową, z której miejmy nadzieję w przyszłości wielu chłopców będzie stanowiło o sile pierwszej drużyny. 

Znamy już następcę trenera Szczęsnego, a będzie nim Andrzej Wróblewski. Nowy trener najbardziej kojarzony jest z występów w najlepszej w historii 1-ligowej drużynie RAKOWA Częstochowa, kiedy to częstochowianie mierzyli się jak równy z równym z takimi drużynami jak Legia Warszawa czy Widzew Łódź, w tamtm okresie uczestnik Ligi Mistrzów.

Andrzej Wróblewski pracował już w roli szkoleniowca między innymi w Zniczu Kłobuck czy Warcie Zawiercie.

Teraz Andrzejowi Wróblewskiemu przyjdzie z ławki rezerwowych obserwować i sterować poczynaniami LISWARTY Krzepice. Zadanie przed nim niełatwe, gdyż LISWARTA będzie walczyła o byt w "okręgówce". 

Życzymy nowemu szkoleniowcowi wiele radości z pracy w Krzepicach i sukcesów na miarę możliwości z pierwszą drużyną LISWARTY!

Pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca odbędzie się 10.07.2018 o godzinie 18:00 serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników i tych, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny!!!

26.06.2018 MAMY AWANS!!!

W ostatnią sobotę osoby związane i kibicujące LISWARCIE Krzepice przeżywały wielkie emocje, ponieważ krzepiczanie udali się na mecz barażowy do Myszkowa, gdzie mieli się zmierzyć z czternastą drużyną „okręgówki” SPARTĄ Szczekociny o miejsce w tej właśnie lidze w przyszłym sezonie.

Faworytem tego spotkania była drużyna broniąca bytu w „okręgówce”, ale krzepiczanie nie zamierzali złożyć broni i po roku przerwy ich celem był powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Od pierwszej minuty spotkania dało się spostrzec, że obie drużyny bardzo uważnie grają w swoich blokach obronnych, nie odstawiają nogi i wkładają wszystkie swoje siły na całej długości i szerokości boiska. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a drużyny czekały na błąd rywala.

W pierwszej części gry LISWARTA powinna objąć prowadzenie. Z linii końcowej Grzegorz Noga wycofał piłkę na siódmy metr do Rafała Kasprzaka, ale jego strzał instynktownie wybronił bramkarz SPARTY.

Po wznowieniu gry to niespodziewanie krzepiczanie byli aktywniejsi, wypracowali kilka sytuacji strzeleckich, kilka groźnych stałych fragmentów gry, a po uderzeniu sprzed pola karnego Grzegorza Nogi i rykoszecie ponownie doskonałą interwencją popisał się bramkarz ze Szczekocin.

Spartanie w odwecie postraszyli krzepiczan ze stałych fragmentów gry, kiedy to dwukrotnie mocno zakotłowało się w polu karnym ekipy aspirującej do gry w „okręgówce”.

Ostatecznie po upływie 90 minut na tablicy rezultatów widniał wynik 0:0, co oznaczało, że na ostateczne rozstrzygnięcie kibice musieli czekać kolejne 30 minut.

W pierwszej części doliczonego czasu gry Spartanom dopisało szczęście, kiedy to po strzale z okolic 16 metra Grzegorza Nogi piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W drugiej części dogrywki kibice na trybunach mocno dali znać o sobie, a do głosu na murawie bardziej doszli szczekocinianie, ale ich ataki ostatecznie nie znalazły finalizacji i arbiter główny po upływie 120 minut zarządził konkurs rzutów karnych! Napięcie rosło!

Pierwszym skutecznym strzelcem LISWARTY okazał się Grzegorz Noga. Następnie zdeprymowany przez Wojciecha Pietrzaka zawodnik SPARTY przeniósł piłkę ponad poprzeczką. W kolejnej serii niestety Kacper Nagłowski strzelił czytelnie i bramkarz SPARTY wybronił jego uderzenie.

W odpowiedzi spartanie wykorzystali swoją próbę i doprowadzili do wyrównania.

Kolejnymi strzelcami po stronie krzepiczan byli Mateusz Spaczyński i Łukasz Kajkowski, którzy się nie pomylili, a Wojciech Pietrzak doskonale wyczuł intencje kolejnych dwóch strzelców i doskonałymi interwencjami zapewnił LISWARCIE powrót do „okręgówki”, nie dając szans wykazania się ostatniemu wyznaczonemu do „jedenastek” Mateuszowi Mońce, a w szeregach LISWARTY nastąpiło zasłużone szaleństwo!!!

Za cały sezon serdeczne gratulację dla całej drużyny! Walka do ostatniej kolejki o drugą lokatę, a następnie w barażach nie należała do łatwych, jednak LISWARTA podołała zadaniu i ostatecznie cieszy się z awansu.

Wielkie dzięki dla trenera STANISŁAWA SZCZĘSNEGO, który przez wiele lat był z drużyną na dobre i na złe, oddał dla klubu wiele serca i zdrowia, przeżywał chwile radosne, ale jeszcze mocniej te chwile trudne, jednak nigdy się nie poddał, nie zwątpił i po raz kolejny mógł świętować z drużyną awans do wyższej klasy rozgrywkowej!

Podziękowania dla Zarządu, drużyny, kierownika, kibiców i wszystkich tych, którzy dołożyli chociaż najmniejszą cegiełkę do tego naszego lokalnego sukcesu!

Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy się trzymać razem i wspólnie godnie będziemy reprezentować barwy naszego klubu, a także naszej Gminy i całej krzepickiej społeczności!

SPARCIE dziękujemy za twardą, ale fair walkę, życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych latach!

SPARTA Szczekociny 0:0 (1:3 karne) LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański (Mateusz Mońka), Mateusz Spaczyński, Kacper Nagłowski, Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Maciej Pilśniak, Jakub Chrzan, Tobiasz Kierat, Arian Mikołajczyk, Tomasz Mikołajczyk

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak