12.02.2018 Pierwszy sparing zakończony wysoką porażką.

LISWARTA Krzepice rozegrała pierwszy spotkanie w 2018 roku.

W pierwszym meczu przygotowującym do rundy wiosennej musiała uznać wyższość lidera II grupy A klasy częstochowskiej, który w lidze tylko w jednym meczu podzielili się punktami z rywalem, a mianowicie Olimpii Huty Starej. 

Mecz rozegrany został na obiekcie RAKOWA Częstochowa, na sztucznej murawie, a rywal zaaplikował LISWARCIE 7 goli, tracąc jednego, do przerwy 1:0 dla Olimpii. 

Skład LISWARTY 

Wojciech Pietrzak - Paweł Buła, Mateusz Gazda, Kacper Nagłowski, Krzysztof Korzekwa - Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk - Tomasz Wojtal, Rafał Kasprzak

Grali również: Karol Hernacki, Maciej Pilśniak, Adrian Mikołajczyk, Tobiasz Kierat 

Trener: Stanisław Szczęsny

15.01.2018 Seniorzy trenują!

W bieżącym tygodniu tj. 15-21.01.2018 seniorzy LISWARTY Krzepice będą trenować w następujące dni:

- wtorek 19:00 hala 

- czwartek 18:00 hala

- sobota 14:00 stadion 

ZAPRASZAMY!!!

02.01.2018 LISWART rozpoczyna okres przygotowawczy! Rozkład jazdy!!!

Po przerwie świąteczno-noworocznej LISWARTA Krzepice rozpocznie niebawem okres przygotowawczy w do rundy rwanżowej sezonu 2017/2018. 

Pierwszy trening w 2018 roku zaplanowany jest na 9.01.2018 (wtorek) o godzinie 18:00 w hali sportowej. 

W czasie przygotowań LISWARTA rozegra cztery mecze kontrolne, a rywalami krzepiczan będą: 

- OLIMPIA HUTA STARA - 10.02.2018

- LZS RUDNIKI - 17.02.2018

- KS PANKI - 3.03.2018

- UNIA KALETY - 10.03.2018

Możliwe, że krzepiczanie rozegrają jeszcze jeden sparing w terminie 17.03, ale jest to uzależnione od daty wznowienia rozgrywek.

13.11.2017 Półmetek za nami…

W sobotę zakończyła zmagania w rundzie jesiennej częstochowska A klasa. Przed przerwą zimową do Krzepic zawitał Orlik Blachownia.

Mecz rozpoczął się spokojnie z obu stron. Drużyna gości była dobrze zorganizowana i szczelnie pilnowała dostępu do własnej bramki, rzadko pojawiała się pod polem karnym miejscowych, ale grała agresywnie i z dużą determinacją.

Gospodarze próbowali stwarzać zagrożenie, dłużej operowali piłką i doszli do kilku groźnych okazji, jednak w decydującym momencie brakowało im bądź ostatniego podania, bądź wykończenia stwarzanych sytuacji.

LISWARA dopiero kilka minut przed przerwą przełamała Orlika, kiedy to sprytnie rzut wolny rozegrali Mateuszem Spaczyńskim z Kacprem Nagłowskim, a ten drugi otworzył wynik spotkania.

Po przerwie ORLIK starał się odważnej ruszyć do przodu, jednak miejscowi kontrolowali przebieg gry i to oni podwyższyli prowadzenie.

Pod polem karnym przeciwnika piłkę obrońcy przyjezdnych wyłuskał Rafał Kasprzak, zagrał do niepilnowanego w polu karnym Grzegorza Nogi, a ten nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Blachowni.

Ta bramka była ostatnią w tym spotkaniu, chociaż LISWARTA mogła, a nawet powinna zwyciężyć wyżej, ale po strzałach z bliska Grzegorza Nogi i Łukasza Kilana obrońcy gości wybijali piłkę z pustej bramki.

LISWARTA zwyciężyła pewnie i zasłużenie, Orlik zaprezentował się korzystnie i postawił trudne warunki miejscowym. Drużyna gości zakończyła rundę jesienną na 10 miejscu z dorobkiem 18 punktów, krzepiczanie natomiast przezimują na najniższym stopniu podium tracąc do drugiej Okszy Łobodno 1 punkt, a wyprzedzając Błękitnych Libidza o 3 oczka.

Bezapelacyjnym liderem jest ZNICZ Kłobuck, który nie ma sobie równych w lidze.

LISWARTA może optymistycznie patrzeć w przyszłość, gdyż ma realną szansę na baraże, a przygotowanie w zimowym okresie przygotowawczym będzie na wiosnę decydujące.

Teraz zapadamy w długi zimowy sen, ale miejmy nadzieję, że LISWARTA w odpowiednim momencie się z niego wybudzi…

LISWARTA Krzepice 2:0 ORLIK Blachownia

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki (Łukasz Kilan), Łukasz Kajkowski (Zbigniew Rudlicki), Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński (Tomasz Mikołajczyk), Mateusz Mońka (Krzyszfof Korzekwa)– Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

08.11.2017 Ostatnie rozdanie!

Runda jesienna sezonu 2017/2018 w częstochowskiej A klasie nieubłaganie dobiega końca, a tym samym przed nami już ostatnia kolejka przed zimową przerwą.

Na krzepickiej ziemi zjawi się siódma drużyna tabeli, która zgromadziła 6 oczek mniej niż LISWARTA czyli, ORLIK Blachownia.

Drużyna z Blachowni to młody, ambitny zespół, który zapewne będzie dobrze przygotowany do zbliżającego się spotkania. W ostatniej kolejce ORLIK pokonał na swoim terenie 4:3 GROM Miedźno. Jak każda drużyna podchodzi do kolejnych spotkań z wiarą w sukces i chęcią poprawienia dorobku punktowego. Nie inaczej będzie w Krzepicach.

LISWARTA swój poprzedni mecz zwyciężyła w Aleksandrii i zbliżyła się nico do OKSZY Łobodno. Aby nie zniweczyć trudu gospodarze muszą na zakończenie tej rundy na własnym terenie podnieść komplet punktów.

Krzepiczanie zapewne będą chcieli godnie zaprezentować się na własnym terenie, ale od samych chęci niewiele może wyniknąć, ta musi być poparta pełnym zaangażowaniem i ambitną postawą. Jeżeli Krzepiczanie zagrają na swoim dobrym poziomie to są groźni dla każdej drużyny w lidze. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie i LISWARTA w Dzień Niepodległości będzie niepokonana, a po przerwie zimowej nadal będzie się liczyć w walce o baraże.

Początek spotkania w Krzepicach przewidziany jest na sobotę 11.11.2017 o godzinie 13:00!

Serdecznie zapraszamy na ostatnie ligowe emocję w roku 2017!!!

6.11.2017 Obowiązkowe zwycięstwo.

Mecz z Alkasem nie należał do najprzyjemniejszych dla oka, ale cel uświęca środki, a w niedzielę LISWARTA zainkasowała trzy punkty, a więc wykonała swój plan należycie.

Spotkanie rozpoczęło się chaotycznie z obu stron, dużo było niedokładności i chaosu na boisku, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, a w poczynaniach zawodników było dużo nerwowości.

Praktycznie pierwsza groźna sytuacja zakończyła się golem LISWARTY, kiedy to piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek dośrodkował Jakub Mikołajczyk, głową na 7 metr zgrał ją Rafał Kasprzak, a wbiegający w pole karne Mateusz Spaczyński dopełnił formalności i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Chwilę później do wykazania się swoimi umiejętnościami zmuszony był Wojciech Pietrzak, ale poradził sobie z groźnym strzałem zza pola karnego napastnika gospodarzy.

LISWARTA uśpiona prowadzeniem oddał inicjatywę miejscowym co zaowocowało kilkoma rzutami rożnymi w krótkim czasie dla ALKASA, ale żaden z nich nie spowodował wielkiego zagrożenia.

Przed przerwą po szybkim rozegraniu piłki szansę na podwyższenie rezultatu miał jeszcze Rafał Kasprzak, ale jeszcze tym razem ta sztuka mu się nie udała.

W drugich 45 minutach gospodarze starali się zaostrzyć grę przez co zrobiło się trochę nerwowo, ale LISWARTA za sprawą Grzegorza Nogi odpowiedziała w możliwie najlepszy sposób. Długie podanie w pole karne gospodarzy posłał Kacper Nagłowski, Grzela poradził sobie z dwoma obrońcami i spokojnym strzałem obok bramkarza podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Drużyna gospodarzy grała ambitnie i szukała swojej okazji do strzelenia kontaktowej bramki, ale nie zagroziła bramce Grzegorza Pietrzaka, za to ostatnie akt meczu należał do gości.

Bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzelił Rafał Kasprzak, który znalazł się sam przed bramkarzem gości i precyzyjnym lobem „zamknął” spotkanie strzelając trzeciego gola.

LISWARTA wygrała zasłużenie, chociaż nie był to porywający mecz w wykonaniu krzepiczan, jednak bardzo istotne trzy punkty w kontekście walki o miejsce barażowe przyjechały do Krzepic.

ALKAS zaprezentował się ambitnie, walczył do ostatniego gwizdka i był niewygodnym rywalem, ale tego dnia musiał uznać wyższość gości i nie wzbogacił swojego dorobku punktowego.

ALKAS Aleksandria 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Miłosz Szczepański (Łukasz Kilan), Mateusz Spaczyński, Mateusz Mońka – Grzegorz Noga (Tomasz Wojtal), Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak