24.08.2017 Liswarta żegna się z Pucharem Polski!

Wysoką porażką Liswarty zakończył się tegoroczny udział w Pucharze Polski. Ns stadionie w Krzepicach Płomień Kuźnica Marianowa nie pozostawiła złudzeń, która drużyna zasłużyła na awans pewnie wygrywając 5:0 i tym samym awansując do kolejnej rundy. 

Liswarta Krzepice wystąpiła w eksperymentalnym składzie, a debiutu w oficjalnym spotkaniu Liswarty doczekał się nastoletni Michał Kot, który rozegrał całe spotkanie. 

Skład Liswarty: 

Karol Hernacki - Michał Kot, Jakub Mikołajczyk, Zbigniew Nagłowski, Tobiasz Kierat - Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński, Maciej Pilśniak - Jakub Krakowiak, Rafał Kasprzak (Łukasz Kilan)

Trener: Stanisław Szczęsny 

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

22.08.2017 Przed nami Puchar Polski.

Już jutro Liswarta Krzepice zmierzy się w ramach rozgrywek o Puchar Polski z Płomieniem Kuźnica Marianowa. Mecz zostanie rozegrany w Krzepicach, a początek zaplanowany jest na godzinę 16:30!

20.08.2017 Zwycięstwo na inaugurację sezonu 2017/2018

W pierwszej kolejce nowego sezonu Liswarta Krzepice zmierzyła się na wyjeżdzie z Płomieniem Czarny Las.

Początek spotkania nie był korzystny w wykonaniu krzepiczan, gdyż po zamieszaniu pod polem karnym piłka tak niefortunnie odbiła się od zawodnika przyjezdnych, że korzystając na tym zawodnik gospodarzy stanął oko w oko z Wojciechem Pietrzakiem i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Później do głosu doszli goście, którzy nie pozwalali swobodnie wyprowadzać piłki gospodarzom i wreszcie za sprawą Rafała Kasprzakam, który wkprzystał dośrodkowanie Kacpra Nagłowskiego doprowadzili do wyrównania.

Przed przerwą Liswarta wyszła na prowadzenie. Ponownie w roli głównej wystąpił Rafał Kasprzak, a tym razem wykorzystał podanie od Mateusza Spaczyńskiego i sprytnym strzałem ponad bramkarzem strzelił swojego drugiego gola.

Po przerwie Płomień mocniej ruszył do przodu, a Liswarta próbował wykorzystać tą sytuację przeprowadzając szybkie kontry, niestety brakowało precyzji w ich wykończeniu. Gospodarze mieli dwie groźne okazje, raz strzałem głową jeden z zawodników próbował wykończyć dośrodkowanie partnera, a w kolejnej akcji Wojciech Pietrzak zatrzymał strzał z ostrego konta zawodnika Czarnego Lasu.

Trzecią bramkę zdobyli natomiast krzepiczanie, a jej autorem był Mateusz Mońka, który po dośrodkowaniu Jakuba Mikołajczyka zamieszał obrońcami w polu karnym i silnym strzałem ustalił wynik spotkania. Warto dodać, że było to premierowe trafienie Moni w pierwszej drużynie! Oby worek z bramkami Mateusza rozwiązał się na dobre.

Warto też wspomnieć, że w pierwszej drużynie zadebiutowali wychowankowie Liswarty, Wojciech Pietrzak oraz Jakub Mikołajczyk i oni sami jak i trener Szczęsny mogą być zadowoleni ze swojej postawy, gdż obaj zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Miejmy nadzieję, że powierdzą swoją dyspozycję w kolejnych spotkaniach!

Skład Liswarty:

Wojciech Pietrzak - Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Zbigniew Nagłowski, Karol Hernacki - Mateusz Mońka (Tomasz Wojtal), Miłosz Szczepański (Maciej Pilśniak), Mateusz Spaczyński, Jakub Mikołajczyk - Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Tobiasz Kierat)

Trener: Spanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

14.08.2017 Okres przygotowawczy dobiega końca!

W ostatnim czasie Liswarta Krzepice w formie przygotowania do kolejnego sezonu rozegrała dwa sparingi na własnym terenie w których grała ze zmiennym szczęściem. Najpierw musiała uznać wyższość LZS Rudniki, a w kolejnym pokonała drużynę ze Strojca.

W ostatnim rozegranym meczu, tym razem już o stawkę w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym pokonała 5:2 Maraton Waleńczów. Łupem bramkowym podzielili się napastnicy. Grzegorz Noga trafił trzykrotnie, natomiast Rafał Kasprzak dołożył dwa trafienia.

Skład Liswarty:

Karol Hernacki – Paweł Buła, Tomasz Wojtal, Zbigniew Nagłowski, Mateusz Mońka -  Tobiasz Kierat, Łukasz Kilan, Miłosz Szczepański (Mateusz Spaczyński), Maciej Pilśniak – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

Teraz przed nami już początek rozgrywek, a pierwszym rywalem Liswarty będzie w meczu wyjazdowym Płomień Czarny Las! Oby ten wyjazd był dla krzepiczan owocny!!!

4.08.2017 Pierwszy sparing na remis!

W rozeggranym wczoraj meczu kontrolnym Liswarta Krzepice gościła na boisku Olimpii Truskolasy. Spotkanie z wyżej notowanym rywalem zakończyło się remisem 4:4. Bramki dla Liswarty zdobyli Kacper Nagłowski oraz Rafał Kasprzak x3. Kolejny sprawdzian już w najbliższą sobotę, a rywalem Liswarty będzie LZS Rudniki

Skład Liswarty:

Karol Hernacki - Łukasz Kilan (Michał Kot), Łukasz Kajkowski, Zbigniew Nagłowski, Dominik Wawrzyniak - Rafał Kasprzak, Kacper Nagłowski, Miłosz Szczepański, Maciej Pilśniak - Grzegorz Noga, Mateusz Mońka

29.06.2017 Godne pożegnanie…

W ostatniej kolejce częstochowskiej „okręgówki” LISWARTA Krzepice zmierzyła się na własnym terenie z MLKS Woźniki.

Początek spotkania był nerwowy z obu stron, ale z czasem przebieg gry nabierał „piłkarskich” kształtów.

Pierwszą klarowną okazję mieli przyjezdni, kiedy to po rzucie rożnym zawodnik z Woźnik nie trafił w bramkę z odległości 6 metrów.

Liswarta chciała szybko odpowiedzieć. Swoją szansę miał Rafał Kasprzak, ale jego strzał zatrzymał bramkarz.

Chwilę później LISWARTA objęła prowadzenie po przeprowadzeniu szybkiej kontry, którą po zagraniu Rafała Kasprzaka wykończył Grzegorz Noga.

Przy kolejnym trafieniu głównym bohaterem był asystent przy pierwszym trafieniu, Rafał Kasprzak, który strzałem głowa wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Spaczyńskiego z lewej strony.

Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry krzepiczanie ruszyli do przodu i stworzyli sobie kilka groźnych okazji, ale nie potrafili podwyższyć wyniku.

Wreszcie sprawy w swoje „ręce” wziął strzelec drugiej bramki i po indywidualnej akcji i minięciu trzech przeciwników Rafał podwyższył wynik.

Kolejne trafienie zapisał na swoim koncie Grzegorz Noga, kiedy to wykorzystał dośrodkowanie aktywnego Rafała i strzałem z bliska zdobył ostatnią bramkę dla LISWARTY.

Krzepiczanie mieli kilka okazji, żeby jeszcze podwyższyć wynik, ale to goście zdobyli trafienie honorowe. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował zawodnik Woźnik.

Ostatecznie LISWARTA zakończyła rozgrywki zwycięstwem.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały sezon i wspieranie drużyny w dobrych, ale i gorszych chwilach. Mamy nadzieję, że będziecie z nami na dobre i na złe.

LISWARTA Krzepice 4:1 MLKS Woźniki

Skład Liswarty:

Jakub Chrzan – Karol Hernacki, Tomasz Wojtal, Zbigniew Nagłowski, Dominik Wawrzyniak (Grzegorz Pietrzak) – Mateusz Mońka, Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Krzysztof Korzekwa (Maciej Pilśniak) – Grzegorz Noga (Marcin Podgórski), Rafał Kasprzak (Adrian Mikołajczyk)

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak