13.08.2018 Zwycięstwo na inaugurację.

Z trudnego terenu w Kaletach LISWARTA Krzepice wróciła z kompletem punktów, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Początek spotkania należał do krzepiczan, którzy grali dokładniej i potrafili przejąć inicjatywę na boisku. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch goli.

Najpierw na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Mateusz Mońka, a piłka po jego uderzeniu wpadła tuż przy dalszym słupku, tym samym „Monia” zdobył swojego premierowego gola w „okręgówce” i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Drugie trafienie było dziełem Grzegorza Nogi. Grzela wykorzystał zawahanie obrońcy, wbiegł przed niego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Przed przerwą gospodarze odważniej ruszyli do przodu co udokumentowali zdobyciem gola. Wrzutkę w pole karne z prawej strony wykorzystał zawodnik z Kalet i strzałem głową zdobył gola kontaktowego!

Po przerwie miejscowi przenieśli ciężar gry na połowę przyjezdnych, próbowali doprowadzić do wyrównania, a największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Wynik jednak nie uległ już zmianie i ostatecznie to beniaminek z Krzepic mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Teraz czekamy na pierwszy mecz w KRZEPICACH, gdzie już w najbliższą środę 15.08.2018 o godzinie 17:00 zagramy dla ZOSI MALICHY, a naszym przeciwnikiem będzie ORZEŁ Psary Babienica!

UNIA KALETY 1:2 LISWARTA KRZEPICE

Bramki dla LISWARTY: Mateusz Mońka, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Miłosz Szczepański), Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Adam Płuciennik) – Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak (Zbigniew Nagłowski)

W składzie również: Wiktor Krzemiński

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

08.08.2018 LISWARTA zagra dla ZOSI!!!

Zbliża się rozpoczęcie rozgrywek w piłkarskiej częstochowskiej „okręgówce”. Po inauguracji w Kaletach 11.08.2018 drużyna LISWARTY Krzepice zagra pierwszy mecz na własnym terenie 15.08.2018 (środa) z ORŁEM Psary Babienica o godzinie 17:00! Pierwsze spotkanie nowego sezonu w Krzepicach LISWARTA z inicjatywy osób związanych z klubem dedykuj małej mieszkance naszego miasta ZOSI MALICHA!

ZOSIA MALICHA na początku swojej drogi życia zmaga się z poważną chorobą, rdzeniowego zaniku mięśni (SMA1). Choroba ta bardzo szybko postępuje, powodując zanik mięśni odpowiedzialnych za ruch, przełykanie i oddychanie.

W tej trudnej sytuacji Zarząd wraz z zawodnikami LISWARTY KRZEPICE łączy się z ZOSIĄ i proszą osoby dobrego serca o przybycie na mecz z ORŁEM Psary Babienica i wsparcie dla naszej małej mieszkanki. Pokażmy, że nasze społeczeństwo jest zjednoczone, empatyczne i wrażliwe. Pomóżmy przetrwać ZOSI trudne chwile i dołóżmy swoją cegiełkę do tego, aby ZOSIA powróciła do pełni zdrowia!

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane rodzicom ZOSI na dalsze leczenie. Serdecznie prosimy o dołączenie do naszej inicjatywy!

20.06.2018 W barażu ze SPARTĄ Szczekociny!

Już wszystko jasne! Los sprawił, że LISWARTA Krzepice w najbliższą sobotę zmierzy się w walce o „okręgówkę” ze SPARTĄ Szczekociny!

SPRTA to 14 drużyna bieżącego sezonu. W swoim dorobku zgromadziła 40 punktów na co złożyło się 9 zwycięstw, 13 remisów i 12 porażek z bilansem bramek 54-62. Do strefy gwarantującej utrzymanie Spartanom zabrakło 4 oczek.

Obie drużyny w ostatnich latach nie miały okazji się spotkać więc są dla siebie jedną wielką niewiadomą.

Na pewno to nasi rywale są uznawani za faworytów tego spotkania. Ich doświadczenie z bieżącego sezonu może okazać się decydujące.

LISWARTA będzie w zbliżającym się spotkaniu jak Kopciuszek, chce po raz kolejny zagościć na „salonach”, ale czy sobie poradzi i wszystko zakończy się dla niej szczęśliwie…

Mecz zostanie rozegrany na neutralnym terenie w MYSZKOWIE, a ten „mały finał” musi przynieść rozstrzygnięcie! Zapraszamy więc wszystkich kibiców LISWARTY, aby licznie zgromadzili się na ostatnim, jakże istotnym spotkaniu w tym sezonie i ponieśli LISWARTĘ do „okręgówki”!!!

Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 17:30!!!

4.11.2017 Niedziela będzie dla nas?!

Tym razem LISWARTA Krzepice swoje spotkanie w XII kolejce rozegra w niedzielę, kiedy to uda się do Aleksandrii na mecz z Alkasem.

Alkas znajduje się drugiej części tabeli, ale na swoim terenie potrafi być groźny. Dotychczas zanotował na swoim boisku dwa zwycięstwa, a trzecie dopisał na terenie rywala. Teraz Alkas w każdej kolejce walczy, aby oddalić się od strefy spadkowej, a że do końca rundy już tylko dwa spotkania zrobi wszystko, aby tak się stało.

LISWARTA po serii zwycięstw zanotowała porażkę z liderem, po wyjeździe do Aleksandrii ma nadzieję, że wróci na dobre tory i ponownie zacznie zwyciężać. Punkty z Alkasem są niezbędne, ponieważ druga w tabeli Oksza Łobodno może oddalić się na bezpieczną dla siebie odległość i szanse na baraże mogą LISWARCIE uciec z pola widzenia…

Początek spotkania w Aleksandrii zaplanowany jest 5.11.2017 na godzinę 11:00!

10.10.2017 Długo wyczekiwane wyjazdowe zwycięstwo!

W ostatniej kolejce częstochowskiej A klasy Liswarta Krzepice udała się na spotkanie z Maratonem do Waleńczowa. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Szczęsny miał twardy orzech do zgryzienia, gdyż w piątek boisko przed zakończeniem treningu opuścił Grzegorz Noga, a jego uraz okazał się na tyle poważny, że jeden z czołowych zawodników krzepiczan nie mógł pomóc drużynie w zmaganiach z beniaminkiem. Zabrakło również z powodów osobistych Jakuba Mikołajczyka, który do tej pory wszystkie spotkania rozpoczynał od pierwszej minuty i na swoim koncie zapisał już kilka asyst. Miłosz Szczepański, narzeka na bóle mięśniowe i także nie był w pełni sił. „Strat” w ludziach jest oczywiście więcej i aktualnie kadra krzepiczan jest mocno ograniczona.

5.10.2017 Przełamać złą passę!

W najbliższym spotkaniu w grupie I częstochowskiej A klasy LISARTA Krzepice uda do Waleńczowa na spotkanie z MARATONEM. LISWARCIE nie pozostaje nic innego niż zainkasowanie kompletu punktów, ale nie liczmy na to, że miejscowi oddają je bez walki…

MAATON jest beniaminkiem w obecnych rozgrywkach i aktualnie nie dopisał do swojego konta żadnego punktu. Na drużynie nie ciąży żadna presja więc szczególnie na swoim terenie może grać bez kompleksów. Obie ekipy spotkały się już w tym sezonie, w ramach rozgrywek o Puchar Polski, a górą z tej potyczki wyszła LISWARTA, dlatego gospodarze będą podwójnie zmotywowani, aby zrewanżować się przyjezdnym.

4.10.2017 Kolejna wyjazdowa porażka.

Po zaciętym spotkaniu spadkowiczów w Miedźnie LISWARTA Krzepice musiała uznać wyższość rywala i poniosła trzecią z rzędu porażkę na obcym terenie…

Tak pierwszą jak i drugą połowę krzepiczanie przegrali po 1:0. Gospodarze wykazali się dużym zaangażowaniem, a przede wszystkim wykorzystali nadarzające się okazję pod bramką Wojciecha Pietrzaka.

LISWARTA szczególnie po przerwie miała dobry okres gry, kiedy zdominowała rywala, jednak jej trudy ostatecznie spełzły na niczym do czego znacznie przyczynił się arbiter spotkania, kiedy to dopatrzył się spalonego przy golu Mateusza Mońki, który skierował piłkę do bramki po dalekim wrzucie w pole karne… z autu!!! Sytuacja ta była o tyle dziwna, że w pierwszej chwili sędzia główny wskazał na rzut pośredni, następnie ocenił, że bramka padła według reguł gry, po czym po konsultacji z asystentem odgwizdał pozycję spaloną… Widać rozjemcy mogą wszystko!