8.06.2017 LISWARTA bez punktów w meczach „o życie”…

 

Niestety Liswarta w ostatnim czasie prezentuje kiepską dyspozycję i już po rozegranych czterech kolejkach rundy finałowej nie dopisała do swojego konta ani jednego punktu i w tabeli II grupy spadkowej zajmuje przedostatnie miejsce.

W ostatnich spotkaniach krzepiczanie mieli wszystko w swoich rękach i można powiedzieć, że zwycięstwa wypuszczali z rąk na własne życzenie. O ile porażkę z Płomieniem Kuźnica Marianowa (0:2), można było wkalkulować, o tyle straty punktów w spotkaniu w Kamieńskich Młynach (3:2) oraz na własnym terenie z Czarnymi Starcza (2:4) bardzo bolą.

18.05.2017 Lider na drodze LISWARTY!!!

Po pierwszej porażce na wyjeździe z MLKS Woźniki tym razem LISWARTA będzie próbowała wykorzystać atut własnego boiska, ale zadanie nie będzie wcale łatwiejsze niż tydzień temu, gdyż na drodze krzepiczan stanie lider II grupy spadkowej częstochowskiej "okręgówki" Płomień Kuźnica Marianaowa. 
 
Drużyna z Częstochowy rewelacyjnie rozpoczęła zmagania o ligowy byt gromiąc na własnym terenie ekipę z Popowa, aż 7:0! Oczywiście jeszcze nie może być pewana utrzymania, ale przewaga nad strefą zagrożoną jest wyraźna więc ze spokojem może patrzeć w przyszłość.

15.05.2017 Brak skuteczności przyczyną porażki!

Niestety początek walki o utrzymanie nie rozpoczął się dla Liswarty Krzepice dobrze, gdyż z wyjazdu do Woźnik LISWARTA wróciła bez punktów. 
 
Od pierwszej minuty gospodarze chcieli narzucić swój styl gry. Wysoki presing w ich wykonaniu powodował, że krzepicznie dłuższymi podaniami próbowali przedrzeć się w szyki obronne miejscowych. MLKS lepiej operował piłką, ale nie dochodził do klarownych sytuacji. Pierwszą 100% okazję stworzyli za to przyjezdni. Kacper Nagłowski doskonałym prostopadłym podaniem obsłużył Rafała Kasprzaka, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem oddał mocny strzał, ale golkiper miejscowych wykazał się doskonałą interwencją ratując swój zespół przed utratą bramki. 
 
Gospodarze próbowali sforsować defensywę gości i w końcowym fragmencie pierwszej połowy dopieli swego. Nienajlepsze ustawienie w defensywie krzepiczan wykorzystał zawodnik Woźnik, który przedryblował dwóch obrońcówł, jego pierwszy strzał obronił jeszcze Jakub Chrzan, ale przy dobitce i biernej postawie obrońców był już bez szans. 
 
Początek drugiej odsłonie gry był w wykonaniu obu ekip spokjny, ale z czasem na murawie zaczęło się dziać coraz ciekawiej. Miejscowi głównie akcjami oskrzydlającymi starali się sforsować obronę Liswarty, a efektem tego były liczne rzuty rożne, ale z nich niewiele wynikało. Liswarta szukała bardziej bezpośredniej gry i mogła doprowadzić do wyrównania. Lewą stroną obrońcom "urwał" się Rafał Kasprzak i ruszył na bramkę gospodarzy niestety zamiast w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem oddać strzał, próbował dograć do partnerów, ale podanie było niecelne i skończyło się na strachu dla miejscowych. 
 
Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce jednak bardziej konkretni w swoich poczynaniach byli gości, którzy po dośrodkowaniu w pole karnę Kasprzaka, strzale głową Krzysztofa Korzekwy i zamieszaniu w polu karnym skierowali futbolówkę do siatki, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej i wynik nie uległ zmianie. Kolejną bardzo dogodną okazję miał Krzysztof Korzekwa, kiedy po podaniu za linie obrony Mateusza Spaczyńskiego stanął oko w oko z bramkarzem Woźnik, ale i tym razem golkiper stanął na wysokości zadania. Ostatnie "słowo" mogło należeć do Mateusza Mońki, który wykorzystał błąd obrońcy, wbiegł z piłką w pole karne, ale jego strzał był zbyt lekki, żeby zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza gospodarzy... 
 
Wynik nie uległ zmianie i Liswarta wróciła do domu bez punktów, choć wydaje się, że zasłużyła na remis. Teraz musi szukać punktów w kolejnym spotkaniu, gdyż w walce o utrzymanie wszystko jest jeszcze otwarte. 
 
MLKS Woźniki dzięki korzystnym wynikom umocnił się na drugim miejscu w tabeli. 
 
MLKS WOŹNIKI 1:0 LISWARTA KRZEPICE
 
Skład LISWARTY:
Jakub Chrzan - Karol Hernacki, Zbigniew Rudlicki, Łukasz Kajkowski, Paweł Buła (85' Patryk Wawrzyniak)- Łukasz Kilan, Tomasz Mikołajczyk (75' Mateusz Spaczyński), Kacper Nagłowski, Krzysztof Korzekwa (88' Maciej Pilśniak) - Rafał Kasprzak, Tomasz Wojtal (55' Mateusz Mońka)
 
W składzie również: Marcin Podgórski, Mariusz Ściebura
Trener: Stanisław Szczęsny
Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

10.05.2017 Startuje runda finałowa!!!

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej częstochowskiej "okręgówki" LISWARTA Krzepice uda się do Woźnik. 
Drużyna MLKS w rundzie zasadniczej zajęła w grupie I 6 miejsce i aktualnie po podziale punktów z dorobkiem 16 oczek jest na drugim miejscu w tabeli II grupy spadkowej. 
Teren w Woźnikach nie jest znany krzepiczanom, gdyż obie ekipy nie miały okazji spotkać się ze sobą przez kilka poprzednich sezonów. Biorąc jednak pod uwagę jak radziła sobie drużyna z Woźnik w rundzie zasadniczej trzeba się spodziewać bardzo ciężkiej przeprawy na boisku rywala. 
LISWARTA Krzepice walczyć będzie o utrzymanie w reorganizowanej lidze okręgowej. Jeżeli LIswarta chce być spokojna w walce o ligowy byt musi mierzyć przynajmniej w trzecie miejsce, gdyż jest to pirwsza bezpieczna pozycja. Nie będzie to zadanie łątwe, gdyż rywale nie będą w tej fazie należeli do łatwych. 
Już pierwsze spotkanie w Woźnikach może dużo powiedzieć o możliwościach i realnym włączeniu się LISWARTY w walkę o pozostanie w grze. Krzepicznie nie mięli najlepszej passy w meczach na wyjazdach i zdecydowanie częściej punktowali na własnym terenie. Teraz nadszedł czas na przebudzenie w spotkaniach na tarenie rywala bo na potknięcie LISWARTA nie może sobie pozwolić, a każde kolejne spotkanie będzie dla niej walką o wszystko!
Początek spotkana w Woźnikach przewidziany jest na sobotę 13.05.2017 o godzinie 17:00!

4.05 2017 Z Kłomnic bez punktów.

LISWARTA KRZEPICE zakończyła zmagania w serii zasadniczej częstochowskiej „okręgówki”. W przełożonym meczu udała się do Kłomnic licząc na sprawienie niespodzianki.

Już od pierwszych minut gospodarze chcieli zademonstrować swoją siłę i ostro ruszyli do przodu, ale to krzepiczanie mieli pierwszą dogodną okazję w środowe popołudnie, kiedy to za zagranie ręką przed polem karnym sędzi podyktował rzut wolny z 18 metrów, jednak strzał Grzegorza Nogi zatrzymał się na szczelnym murze. Chwilę później ponownie LISWARTA próbowała zaskoczyć gospodarzy, ale i tym razem krzepiczanie nie odnieśli zamierzonego efektu.

2.05.2017 Bramka Rafała za 3 punkty!

Liswarta Krzepice w ostatniej kolejce podejmowała na własnym terenie zamykającą tabelę, ale w ostatnich meczach prezentującą wysoki poziom drużynę Gromu Miedźno, która miała chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Krzepiczanie od początku spotkania prezentowali się korzystniej, grali wysokim pressingiem i po jednym z odbiorów pod bramką przeciwnika piłkę do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Korzekwy dograł Rafał Kasprzak, jednak futbolówka po strzale tego pierwszego minęła światło bramki i skończyło się tylko dla Gromu na strachu. Liswarta była bardziej aktywna i próbowała objąć prowadzenie. Kolejną szansę miał Rafał Kasprzak, który wymanewrował na 16 metrze obrońcę, ale i w jego strzale zabrakło precyzji. Goście grali ambitnie i nie pozostawiali za dużo miejsca na rozgrywanie piłki, gdyż byli ustawieni blisko siebie i zagęścili grę przed własnym polem karnym. Sami nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką Jakuba Chrzana.

25.04.2017 Zatrzymać GROM!!!

Po zafundowanej przez włodarzy OZPN Częstochowa przerwie do grania wraca częstochowska "okręgówka".
 
Do Krzepic w najbliższą sobotę przyjedzie zamykająca tabelę grupy I, ale będąca na fali, uskrzydlona dwoma zwycięstwami z rzędu drużyna GROMU Miedźno. 
Grom bierzących rozgrywek nie może zaliczyć do udanych, gdyż jeszcze do niedawna pozostawał bez zwycięstwa w lidze. Wszystko się jednak w ostatnim czasie odwróciło i ekipa z Miedźna zaopisała na swoim koncie dwie nieoczekiwane wygrane z wyżej notowanymi zespołami z Kamyka i Kłomnic. Te dwie wygrane nie poprawiły sytuacji w tabeli naszych najbliższych rywali, ale na pewno dodały kolosalnej pewności siebie i światełko nadziei, że jeszcze nie wszystko w tym sezonie jest stracone. Podział punktów po rundzie zasadniczej może oznaczać dla Gromu szansę na utrzymanie się w lidze. Aby realnie o tym myśleć drużyna z Miedźna musi jeszcze w ostatnich dwóch kolejkach rundy zasadniczej dopisać do swojego konta jakieś punkty więc do Krzepic przyjedzie z nastawieniem na potwierdzenie swojej dyspozycji z ostatnich spotkań i z chęcią rewanżu za porażkę u siebie w pierwszej serii 0:5.