22.01.2019 Za nami pierwszy sparing.

Zawodnicy LISWARTY Krzepice rozegrali pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. ich rywalem była odmłodzona drużyna SPARTY Lubliniec. Krzepiczanie po golach Kacpra Nagłowskiego, GrzegorzaNogi oraz Tomasza Wojtala zwyciężyli 3:2.

Kolejny sprawdzian czeka LISWARTĘ w najbliższą sobotę, kiedy to na boisku SKRY Częstochowa zmierzą się z drużyną młodzieżową "Skrzatów". Początek meczu o godzinie 11:00!

07.12.2018 Znamy rozkład sparingów!!!

Niedawno zakończyła się runda jesienna w częstochowskiej „okręgówce”, ale przygotowania do rozpoczęcia okresu przygotowawczego idą pełną parą. Zawodnicy jeszcze nie zakończyła treningów, a już poznali rozkład meczów kontrolnych. Krzepiczanie rozegrają, o ile pozwoli na to aura i warunki boiskowe osiem meczów kontrolnych, które miejmy nadzieję przełożą się na wysoką dyspozycję krzepiczan już w pierwszym spotkaniu ligowym na wiosnę.

19.01. Sparta Lubliniec
26.01. Skra Częstochowa A1
31.01. Motor Praszka
02.02. Gmina Kłomnice
09.02. OKS Olesno (w Kluczborku)
16.02. Olimpia Truskolasy
23.02. Victoria Częstochowa
02.03. Oksza Łobodno

23.11.2018 Derbowe zwycięstwo na zakończenie rundy!!!

W XVII kolejce częstochowskiej „okręgówki” LISWARTA Krzepice podejmowała w derbowym spotkaniu z AMATORA Golce.

AMATOR to jedyna drużyna, która urwała punkty ZNICZOWI, aktualnie III w ligowej tabeli z większym doświadczeniem więc do Krzepic zawitał jako faworyt.

Od pierwszej minuty gra była zacięta i nikt nie odpuszczał centymetra na murawie. Obie ekipy chciały wygrać walkę o środek pola i zdobyć przewagę w tej strefie. Mecz był zacięty, ale to krzepiczanie stwarzali większe zagrożenie…

Wreszcie po składnej akcji lewą stroną Jakub Krakowiak wbiegł w pole karne, otrzymał podanie od Grzegorza Nogi i strzałem w bliższy róg otworzył wynik spotkania!

Gra w pierwszej połowie krzepiczan była składna i agresywna, a Grzegorz Pietrzak występujący w bramce LISWARTY nie miał możliwości zaprezentować swoich umiejętności.

Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą Mateusza Spaczyńskiego, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka strzałem głową podwyższył zdobył drugiego gola.

W drugiej odsłonie goście odważniej ruszyli do przodu i przejęli inicjatywę na murawie, choć nie zatrudniali bramkarza miejscowych ich akcje nabierały tempa. Krzepiczanom ciężko było wykreować sytuację bramkową, ale bronili się szczelnie.

Niestety po złym wyprowadzeniu piłki ze strefy obrony, AMATOR wykorzystał błąd i zdobył kontaktowego gola. Po tej stracie LISWARTA przetrwała kilka trudnych minut, a kulminacją tego mogła być sytuacja na kilka chwil przed zakończeniem spotkania, kiedy to po dalekim wrzucie z autu w polu karnym krzepiczan zakotłowało się niemiłosiernie, ale ostatecznie Łukasz Kilan zastąpił Wojtka Pietrzaka i wybił piłkę z pustej bramki ratując prowadzenie.

Chwilę później krzepiczanie wyprowadzili decydujący cios! Złe wybicie obrońcy przechwycił Mateusz Spaczyński, wystawił piłkę nabiegającemu na 17 metr Jakubowi Troczce, a ten huknął bez przyjęcia ustalając ostatecznie wynik spotkania i wprawiając w zachwyt kibiców!

Chwilę później arbiter główny zakończył spotkanie.

Runda jesienna sezonu 2018/2019 za nami, a LISWARTA na półmetku rozgrywek zajmuje IV miejsce w ligowej tabeli. Ciekawostką jest, że pierwsze IV miejsca w częstochowskiej „okręgówce” zajmują drużyny z powiatu kłobuckiego. BRAWO!!!

Teraz czas na chwilę wytchnienia dla kibiców. Rozgrywki wrócą, o ile warunki pogodowe na to pozwolą 9 marca 2019. Miejmy nadzieję, że LISWARTA sumiennie przygotuje się do wznowienia rozgrywek pod czujnym okiem trenera Andrzeja Wróblewskiego i jeszcze wielokrotnie swoją postawą sprawi radość swoim kibicom!

LISWARTA Krzepice 3:1 AMATOR Golce

Bramki dla LISWARTY: Jakub Krakowiak, Mateusz Spaczyński, Jakub Troczka

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański (Adam Płuciennik), Jakub Troczka, Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Zbigniew Nagłowski) – Grzegorz Noga (Mateusz Mońka)

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

15.11.2018 Derby na zakończenie!

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej. Po rozegraniu spotkania XVII kolejki piłkarze w częstochowskiej klasie okręgowej zapadną w zimowy sen, a rozgrywki wznowią w marcu o ile warunki pogodowe na to pozwolą.

LISWARTA zakończy rok 2018 meczem na własnym terenie, podejmując AMAROTA Golce.

AMATOR bardzo dobrze spisuje się w obecnych rozgrywkach zajmując III miejsce w tabeli. Są jedyną drużyną, która potrafiła powstrzymać ZNICZ Kłobuck remisując na własnym terenie 2:2.

AMATOR to silna, doświadczona drużyna, która punktuje tak u siebie jak i na wyjazdach. Z racji miejsca w tabeli oraz stażu w „okręgówce” przyjedzie do Krzepic jako faworyt i będzie chciał pokazać swoją wyższość nad beniaminkiem.

LISWARTA po ostatniej kolejce wskoczyła tuż za podium, ale bardziej niż do góry, musi oglądać się za siebie, gdyż grupa pościgowa jest długa. Krzepiczanie walczą o utrzymanie i kolejne punkty byłyby bardzo istotne w dążeniu do celu.

Krzepiczanie chcieliby się godnie pożegnać ze swoją publicznością, ale spotkania z AMATOREM do łatwych nigdy nie należały, jednak jak pokazał ostatni mecz, do póki piłka w grze…

Początek spotkania w Krzepicach przewidziany jest na 17.11.2018 o godzinie 11:00! Emocji nie powinno zabraknąć! SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

13.11.2018 LISWARTA wyrwała punkty!

W ostatniej kolejce LISWARTA Krzepice wybrała się do Częstochowy na mecz z autsajderem ORŁEM Kiedrzyn. Wyjazd do Częstochowy wydawał się pozornie łatwy, ale ORZEŁ, którego atutem zdecydowanie jest sztuczna nawierzchnia boiska był trudnym rywalem i krzepiczanie drżeli o korzystny wynik do ostatnich sekund spotkania…

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, ale drużyną przeważającą, prowadzącą grę byli goście. Brakowało im jednak precyzji w wykończeniu akcji, a jeszcze większym problemem było to, że szybko murawę musiał opuścić po brutalnym faulu przeciwnika aktywny Rafał Kasprzak.

W drugiej części gry miejscowi zagrali odważniej i to oni objęli prowadzenie, kiedy to po rzucie wolnym z bocznego sektora i zamieszaniu w polu karnym silnym strzałem pod poprzeczkę zawodnik ORŁA otworzył wynik spotkania.

Minuty krzepiczanom uciekały szybko, a okazji było jak na lekarstwo. Gospodarze wyprowadzili natomiast kontrataki po których mieli szansę podwyższyć prowadzenie.

Wreszcie arbiter główny pokazał doliczony czas gry i były to magiczne trzy minuty w wykonaniu Krzepiczan!

Do wyrównania doprowadził Kacper Nagłowski, który po podaniu za linię obrony Jakuba Troczki wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza interweniującego na 16 metrze, wbiegł odważnie pomiędzy zawodników ORŁA i sprytnym strzałem głową ponad golkiperem skierował piłkę do siatki.

LISWARTA nie zamierzała na tym poprzestać. W ostatniej minucie gry po rzucie rożnym piłka spadła w okolice 11 metra, a tam czujnością wykazał się Grzegorz Noga po którego uderzeniu futbolówka znalazła drogę do siatki i w ostatecznym rozrachunku dała krzepiczanom kolejne 3 punkty w bieżącym sezonie!

Dzięki temu zwycięstwu LISWARTA przesunęła się na IV miejsce w tabeli!

ORZEŁ Kiedrzyn 1:2 LISWARTA Krzepice

Bramki dla LISWARTY: Kacper Nagłowski, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Jakub Krakowiak), Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Adam Płuciennik (Miłosz Szczepański) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Zbigniew Nagłowski)

W składzie również: Wojciech Pietrzak, Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

09.11.2018 Woźniki za mocne.

Po trzech zwycięstwach z rzędu i dwóch meczach z rzędu na wyjeździe LISWARTA wróciła na własny teren podejmując MLKS Woźniki.

Pierwsza połowa była wyrównana. LISWARTA stworzyła kilka strzeleckich okazji, ale brakowało jej dokładności w wykończeniu akcji. Gra głównie toczyła się w środku pola, a bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy przez co kibice do przerwy nie obejrzeli goli.

Po wznowieniu gry to goście zagrali zdecydowanie i odważnie, przejęli kontrolę nad spotkaniem i udokumentowali to zdobyciem goli.

Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu z okolic 20 metra na dalszy słupek, a zamykający akcję zawodnik Woźnik płaskim strzałem otworzył wynik meczu.

Krzepiczanie próbowali odrobić straty, ale ponownie nie potrafili wykorzystać stworzonych akcji.

W ostatnich minutach gospodarze nadziali się na kontrę, która ostatecznie przyniosła drugą bramkę i ostatecznie zamknęła mecz.

Ta porażka niestety przerwała zwycięską serię LISWARTY, a w najbliższą sobotę tj. 10:11.2018 o godzinie 13:30 krzepiczanie zmierzą się w Częstochowie z ORŁEM Kiedrzyn.

2.11.2018 Wreszcie u siebie!

LISWARTA Krzepice po dwóch kolejnych spotkaniach rozgrywanych na terenie przeciwnika wraca na swój tere. Krzepiczanie przywitają na własnym terenie MLKS Woźniki.

W spotkaniu tym nie ma faworyta, gdyż tabela pokazuje, że obie ekipy prezentują w tym sezonie zbliżony poziom. Aktualnie to gospodarze są wyżej w tabeli i zgromadzili o 3 punkty więcej, ale doświadczenie przemawia za przyjezdnymi, którzy od wielu lat nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Na wyjazdach MLKS prezentuje się bezkompromisowo. Wygrał trzy spotkania i tyle samo razy schodził z boiska pokonany.

LISWARTA po powrocie na własny teren będzie chciała dorzucić kolejne punkty do swojego konta, ale nie będzie to zadanie łatwe…

Pierwszy gwizdek 3.11.2018 o godzinie 13:30, ZAPRASZAMY!