15.03.2014 Ostatni sparing przed rundą wiosenną!!!

Ostatni sparing przed rundą wiosenną!!!

autor: Mateusz Spaczyński

W minioną sobotę, tj. 15.03.2014 r zakończyła się oficjalna część przygotowań naszej drużyny do rundy wiosennej A klasy. Liswarta w meczu kontrolnym zmierzyła się we Wręczycy z miejscowym Sokołem.
Pojedynek rozgrywany przy silnym wietrze, który często sprawiał trudności w grze zawodnikom zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Sokoła, który dłużej utrzymywał się przy piłce, grał agresywniej i dokładniej co udokumentował zdobyciem dwóch bramek.
W drugiej połowie gra naszej drużyny wyglądał już lepiej, jednak wystarczyło to tylko na zdobycie gola honorowego. Autorem bramki był Mateusz Gazda, który zdobył gola po rzucie wolnym wykonywanym z odległości około 24 metrów. Piłka po uderzeniu Gazdy odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy, całkowicie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. 
Występ Liswarty w tym meczu pozostawiał wiele do życzenia, a do rozpoczęcia walki o ligowe punkty czasu coraz mniej. 
Mecz meczowi nierówny, więc miejmy nadzieję, że gra krzepickiej drużyny będzie wyglądał lepiej i już w drugiej kolejce rundy rewanżowej (pierwsza rozegrana została awansem jeszcze jesienią) zdobędzie punkty w meczu z Okszą w Łobodnie!

Skład Liswarty w meczu z Sokołem:
Pląskowski - A. Mikołajczyk (46 - Pilśniak), Z. Rudlicki, Gazda, Buła (46 - R. Rudlicki) - Kilan, T. Mikołajczyk, Spaczyński, Nicer (46- Ciapa) - Noga - Kajkowski

Koniec rundy jesiennej 16.11.2013 oraz informacja

Liswarta w ostatnim meczu rundy jesiennej przegrała u siebie z drużyną Sokół Wręczyca Wielka 1:4 . Ta porażka nie przeszkodziła jednak w ostatecznym uplasowaniu się, z 27 punktami, na drugim miejscu w tabeli \'A\' klasy gr. I. Mamy także dobra wiadomość dla sympatyków klubu Liswarta Krzepice: po dłuższej przerwie (spowodowanej m.in. kontuzją) na boisko wraca zasłużony dla Liswarty napastnik: Daniel Kotarski ( pseud.: \'Ziober\').

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rewanżowej rundzie wiosennej !

3 punkty wywiezione z Częstochowy!

Niedzielne spotkanie, pomiędzy Stradomiem Częstochowa, a Liswartą Liswartą Krzepice, było zapowiadane jak hit XII kolejki częstochowskiej A-klasy. Liswarta przed tym spotkaniem zajmowała pozycję wicelidera i legitymowała się bilansem spotkań 7-2-2 i 16-6 w bramkach. Częstochowianie zajmowali 4 miejsce, a stan ich spotkań to 7-1-3 i 26-11 w bramkach. Mecz miał jeszcze inny podtekst, sędziowski. W wielu spotkaniach, zarzuca się częstochowianom sprzyjające zachowania sędziowskie i tak… niestety było i tym razem. Mimo, wyjazdowego meczu i właśnie poziomu sędziowania, to właśnie naszej drużynie udało się zdobyć 3 punkty wygrywając 2:1.

Początek spotkania, to ataki z obu stron i… perfidne zachowania sędziowskie. 3 metrowe spalone puszczane z uśmiechem na twarzy sędziego liniowego, wprowadzały nerwową atmosferę, szczególnie na ławce rezerwowych, która znajdowała się na ich wysokości. W 30 minucie padła pierwsza bramka. Fantastycznym strzałem z około 25 metrów a’la „stadiony świata” popisał się Tomasz Mikołajczyk i Liswarta prowadziła 1:0. Około 40 minuty po rzucie rożnym dla gospodarzy, pada wyrównująca bramka, gol kontrowersyjny, ponieważ piłka według sędziów mija linię bramkową w powietrzu, a według naszego bramkarza nie. Sytuacja trudna do oceny, ale ostatecznie po gwizdku na przerwę mamy stan 1:1.

Po przerwie inicjatywę przejmują gospodarze. Huraganowe ataki jednak najczęściej kończyły się na naszych stoperach, czy też w rękach Konrada Pląskowskiego. Drużyna Liswarty nastawiała się na bronienie i kontrataki i właśnie jeden z nich w 60 minucie dał drugiego gola. Piłka wyprowadzona z naszej połowy, przeszła przez nogi kilku zawodników, by ostatecznie trafić do Grzegorza Nogi, który pewnie umieścił ją w pustej bramce. Ta sytuacja zdecydowanie rozdrażniła przeciwników, którzy praktycznie nie wychodzili z naszej połowy, dążąc do wyrównującego trafienia. W staraniach wydatnie pomagali sędziowie, a szczególnie główny Andrzej Bartelt, który dopatrywał się fauli dla gospodarzy w każdym możliwym kontakcie z naszymi zawodnikami. Na szczęście nie przyniosło to efektu. Liswarta mogła jeszcze skarcić Stradom, jednak swoich świetnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Kamil Ciapa i Robert Nicer. Wygrana pozwoliła nam umocnić się na 2 pozycji w tabeli, ponieważ, lider Amator Golce pokonał 3 Liswartę Popów. Już w najbliższą sobotę mecz na szczycie. Do Krzepic przyjedzie właśnie Amator.

Wszystkich kibiców prosimy o obecność na meczu i wsparcie naszej drużyny!!!

Skład Liswarty Krzepice w spotkaniu ze Stradom Częstochowa 2:1 (1:1)

Konrad Pląskowski- Krzysztof Korzekwa, Zbigniew Rudlicki, Łukasz Kajkowski, Paweł Buła – Miłosz Szczepański (Kamil Ciapa), Mateusz Spaczyński (C), Tomasz Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk (Robert Nicer) – Łukasz Kała(Rafał Kasprzak).

Na ławce rezerwowych: Adrian Mikołajczyk, Marcin Podgórski, Maciej Pilśniak.

Autor: Maciej Pilśniak