26.10.2018 LISWARTA kontra WARTA.

Przed LISWARTĄ kolejny mecz wyjazdowy. Po zwycięstwie w Hucie Starej krzepiczanie wybiorą się tym razem na spotkanie z WARTĄ Kamieńskie Młyny.

WARTA w aktualnych rozgrywkach prezentuje się bardzo solidnie i po 13 kolejkach zajmuje z dorobkiem 17 punktów 9 miejsce. Drużyna z Kamieńskich Młynów punkty zdobywa tak na własnym jak i na terenie rywala. U siebie przegrali dwa spotkanie, ale o ile porażka ze ZNICZEM Kłobuck mogła być wkalkulowana, choć póki co WARTA najkorzystniej postawiła się liderowi przegrywając nieznacznie 1:0, o tyle przegrana z KS Panki, była niespodziewanie wysoka (7:0).

LISWARTA jest podbudowana zwycięstwem wyjazdowym, ale w Kamieńskich Młynach napisze nową historię. To drugi mecz z kolei rozgrywany przez krzepiczan na wyjeździe, a punkty na terenie rywala smakują zawsze wyjątkowo więc LISWARTA zrobi co w jej mocy, aby powiększyć swój dorobek.

Obie drużyny, można wnioskować po układzie tabeli prezentują zbliżony poziom, więc o wyniku końcowym mogą zadecydować detale.

Spotkanie zostanie rozegrane jutro tj. 27.10.2018 o godzinie 14:00. Zapraszamy!

23.10.2018 Wyjazdowe zwycięstwo.

LISWARTA Krzepice udała się w ostatnią sobotę na spotkanie z OLIMPIĄ Huta Stara.

Krzepiczanie po zwycięstwie u siebie z GMINĄ Kłomnice liczyli na powiększenie swojego dorobku punktowego na terenie rywala.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że ta konfrontacja nie będzie należała do łatwych.

Gospodarze grali kombinacyjnie w ataku, ale nie zatrudniali znacznie Wiktora Krzemińskiego. LISWARTA próbowała swoich szans w kontratakach, ale w pierwszej fazie spotkania obrona gospodarzy była szczelna.

Sytuacji bramkowych z obu stron nie było dużo, ale za to agresywnej gry nie brakowało.

Pierwsze trafienie było dziełem Jakuba Mikołajczyka, którego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego z Grzegorzem Nogą, dośrodkowanie zamieniło się w strzał i znalazło drogę do bramki.

Po przerwie miejscowi mocniej zaatakowali. Przez kilka minut zamknęli krzepiczan na własnej połowie, ale „wysoka” gra obróciła się przeciwko nim, gdyż do wybitej na uwolnienie piłki przez Kacpra Nagłowskiego najszybciej dobiegł Rafał Kasprzak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie.

Z upływem czasu gospodarzom puszczały nerwy i agresywna gra zamieniła się w brutalną, a konsekwencją tego była czerwona kartka za chamskie kopnięcie Miłosza Szczepańskiego i tym samym gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu.

Krzepiczanie wykorzystali przewagę liczebną i po składnej akcji w ostatnich minutach i dograniu piłki przez Grzegorza Nogę do Łukasza Kilana ten ostatni z okolic 7 metra silnym strzałem ustalił wynik końcowy.

Trzy punkty bardzo ucieszyły krzepiczan, gdyż w ostatnim czasie punktów na terenie rywala brakował. Tym bardziej wynik ten jest satysfakcjonujący, gdyż pierwszy raz w bieżącym sezonie LISWARTA zagrała na 0 z tyłu. LISWARTA nieznacznie przesunęła się w górę tabeli, ale ta jest dość ściśnięta więc w kolejnych spotkaniach również musi walczyć o jak najlepszy wynik i zwiększać dorobek punktowy.

OLIMPIA Huta Stara 0:3 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:
Wiktor Krzemiński (Wojciech Pietrzak) - Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Łukasz Kilan) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Marcin Podgórski

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

19.10.2018 Spotkanie beniaminków!

Jutro LISWARTA Krzepice uda się na spotkanie z OLIMPIĄ Huta Stara w ramach XIII kolejki częstochowskiej „okręgówki”.

Spotkanie beniaminków zapowiada się na wyrównaną konfrontację. Oba zespoły nie znają się zbyt dobrze, gdyż w lidze nie miały ze sobą możliwości się jeszcze zmierzyć.

OLIMPIA odnotowała do tej pory dwa zwycięstwa i tyle samo remisów. Wygrywała na własnym terenie co oznacza, że szczególnie u siebie gra o pełną pulę, natomiast dwa punkty przywiozła z terenu rywala.

Dla obu drużyn punkty w tym spotkaniu są bardzo istotne. Krzepiczanie mają ostatnio problem ze zdobywaniem punktów na terenie rywala, ale za pewne zrobią wszystko co w ich mocy, żeby przerwać ten trend.

Początek spotkania 20.10.2018 o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy!

17.10.2018 Cenne zwycięstwo!

LISWARTA Krzepice wreszcie przerwała czarną serie trzech porażek z rzędu i podniosła z własnej murawy bardzo ważne trzy punkty, zwyciężając z zespołem GMINY Kłomnice, a decydującą bramkę strzelając w doliczonym czasie gry…

W pierwszej połowie kibice mogli zobaczyć kilka składnych akcji z obu stron. Gospodarze stworzyli sobie okazje bramkowe, ale tylko raz za sprawą Grzegorza Nogi po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym potrafili pokonać bramkarza gości.

Przyjezdni siali popłoch z przodu, ale Wiktor Krzemiński nie miał wiele pracy, choć po strzale z rzutu wolnego i dobitce zawodnika z Kłomnic musiał wyciągnąć piłkę z bramki.

Po przerwie dłużej przy piłce utrzymywali się przyjezdni, ale znacznie groźniej było właśnie pod ich bramką. Przez brak skuteczności gospodarze jednak trzymali swoich kibiców w napięci do ostatnich minut spotkania…

Goście kończyli spotkanie w osłabieniu, kiedy to pod koniec meczu zawodnik GMINY obejrzał czerwoną kartkę po nieprzepisowym powstrzymaniu wychodzącego, po składnej akcji na czystą pozycję Miłosza Szczepańskiego. Piłka po strzale z rzutu wolnego Grzegorza Nogi zatrzymała się na słupku, ale krzepiczanie zwietrzyli szansę i próbowali wykorzystać przewagę liczebną w ostatnich minutach.

Determinacja gospodarzy została nagrodzona, kiedy po rzucie wolnym wykonywanym przez Jakuba Mikołajczyk zwycięstwo po sprytnym strzale głową ponad próbującym interweniować bramkarzem zapewnił LISWARCIE Kacper Nagłowski!

Było to niezwykle istotna zwycięstwo LISWARTY, kolejne 3 punkty i tym samym krzepiczanie zbliżyli się do GMINY Kłomnice na punkt!

LISWARTA Krzepice 2:1 GMINA Kłomnice

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak (Mateusz Mońka), Jakub Troczka, Miłosz Szczepański, Adam Płuciennik (Jakub Krakowiak) – Mateusz Spaczyński, Grzegorz Noga

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Tomasz Mikołajczyk

11.10.2018 Przerwać czarną serie!

W sobotę do Krzepic zawita drużyna z Kłomnic. Smaczkiem tej rywalizacji jest to, że na ławkach trenerskich spotkają się trenerzy, którzy dzielili ze sobą szatnie za najlepszych czasów RAKOWA Częstochowa, po stronie GMINY Kłomnice Jan Spychalski, a w LISWARCIE Andrzej Wróblewski.

GMINA Kłomnice odkąd awansowała do „okręgówki” znajduje się w czołowej grupie drużyn i tak samo jest w bieżących rozgrywkach. Aktualnie w 11 spotkaniach na swoim koncie zgromadziła 18 punktów i zajmuje 5 miejsce w tabeli.

W Kłomnicach została stworzona solidna drużyna w której grze widać odciśnięte piętno trenera, gdyż taktycznie prezentuje się bardzo przyzwoicie.

LISWARTA po trzech kolejnych porażkach potrzebuje punktów jak ryba wody. Styl w tym przypadku jest najmniej istotny. Krzepiczanie początek rozgrywek mieli bardzo obiecujący, ale ich licznik punktowy ostatnio się zaciął. Warto, wrócić do dobrych czasów i sprawić, aby w Krzepicach ponownie powstała twierdza!

10.09.2018 W Kłobucku bez niespodzianki.

W minioną sobotę na boisku ZNICZA Kłobuck spotkali się beniaminkowie. Drużyny, które w zeszłym sezonie występowały w A-klasie po raz kolejny spotkały się ze sobą. ZNICZ jest rewelacją ligi , natomiast LISWARTA prezentuje się przyzwoicie, okupując środkową strefę tabeli, ale w ostatnich dwóch spotkaniach poniosła pechowe porażki.

Faworytem tego spotkania byli bezapelacyjnie gospodarze i od pierwszych minut spotkania chcieli demonstrować swoją siłę. Mimo prowadzenia gry nie dochodzili do klarownych sytuacji do 23 minuty, kiedy otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony zamknął zawodnik miejscowych i strzałem głową wyprowadził ZNICZ na prowadzenie.

Przed przerwą LISWARTA dobrze broniła i nie dała rozwinąć skrzydeł miejscowym więc wynik nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry krzepiczanie śmielej zaatakowali i stworzyli kilka zaczepnych sytuacji jednak tylko raz bramkarz miejscowych musiał interweniować.

Kiedy wydawało się, że mecz toczy się głównie w środkowej części boiska gospodarze przeprowadzili szybki atak lewą stroną, a wycofaną na 14 metr piłkę w bramce zmieścił zawodnik gospodarzy. Futbolówka zanim znalazła się w siatce obiła jeszcze poprzeczkę.

Gospodarze wykorzystali jeszcze jedną okazję. Tym razem byli bezlitośni przy złym wyprowadzeniu piłki przez krzepiczan, a zdobywając trzeciego gola ustalili wynik spotkania.

W drugiej połowie było więcej przestrzeni na boisku i miejscowi mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie.

Po drugiej stronie do interwencji bramkarza ZNICZA zmusił silnym strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Noga, a wypiąstkowaną przed siebie piłkę sytuacyjnie próbował dobić głową Tomasz Mikołajczyk, ale jego próba była niecelna.

Ostatecznie ZNICZ dopisał do swojego konta kolejne 3 punkty i maszeruje spokojnie w kierunku IV ligi, natomiast LISWARTA odniosła trzecią z rzędu porażkę i w tabeli spadłą na 10 miejsce.

ZNICZ Kłobuck 3:0 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Łukasz Kilan (Tomasz Mikołajczyk), Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Adam Płuciennik (Grzegorz Noga), Miłosz Szczepański, Jakub Troczka, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak – Rafał Kasprzak

W składzie również: Marcin Podgórski, Wiktor Krzemiński, Mateusz Mońka

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

04.10.2018 Wyjazd do lidera!

W pierwszy weekend października LISWARTĘ Krzepice wyjazd na niezdobyty teren na spotkanie ze ZNICZEM Kłobuck!

W spotkaniu beniaminków faworyt jest tylko jeden! ZNICZ przeszedł jak huragan przez rozgrywki w A-klasie i podobnie radzi sobie w „okręgówce”, gdzie jest bezapelacyjnym liderem, liderem, który jak do tej pory nie stracił punktów. Wydaje się, że tak, jak w zeszłym sezonie, tak i w bieżących rozgrywkach ZNICZ pozostawi za sobą wszystkie pozostałe ekipy daleko z tyłu. Pytanie tylko brzmi, czy ktokolwiek będzie potrafił „urwać” punkty kłobucczanom?

Sztuki tej spróbuje dokonać w najbliższej kolejce LISWARTA Krzepice. Na terenie lidera będzie o to niezwykle ciężko, a każdy zdobyty punkt będzie sensacją. ZNICZ pewnie podążą do IV ligi i nic nie wskazuje na to, aby ktoś mógł mu zagrozić, jednak krzepiczanie będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i za pewne nie poddają się bez walki.

Pierwszy gwizdek zaplanowany jest na sobotę 6.10.2018 o godzinie 13:00! ZAPRASZAMY!