4.09.2017 Liswarta wrzesień rozpoczyna od falstartu!

W rozegranej 2.09.2017 III kolejce częstochowskiej klasy A Liswarta Krzepice udała się na mecz z Juniorem, ale nie wracała w dobrych nastrojach z Szarlejki…

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, gdyż na początku rozgrywek jeszcze nie wszystkie drużyny prezentują optymalną formę, ale z meczu na mecz się rozkręcają.

W pierwszej połowie spotkania przeważającą stroną byli przyjezdni, ale nie potrafili sforsować defensywy gospodarzy i wynik spotkania brzmiał 0:0.

Kibice na bramki doczekali się w drugiej odsłonie spotkania. Wynik otworzyli gospodarze. Do wyrównania doprowadził Rafał Kasprzak, który kapitalnym strzałem z dystansu nie pozostawił złudzeń golkiperowi Juniora.

Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy tego dnia byli śmiertelnie skuteczni w nielicznych wypadach ze swojej połowy boiska, a pokonując tego dnia Wojciecha Pietrzaka po raz drugi ustalili końcowy wynik spotkania.

Szkoda straty kompletu punktów z Juniorem, ale trzeba patrzeć w przyszłość i w najbliższy weekend pokazać, że wynik z Szarlejki był tylko wypadkiem przy pracy.

JUNIOR Szarlejka 2:1 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Karol Hernacki – Mateusz Mońka (Tomasz Wojtal), Miłosz Szczepański, Łukasz Kajkowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Rafał Kasprzak

W składzie również: Zbigniew Nagłowski, Jakub Kot

Trener Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

1.09.2017 Liswarta wrzesień rozpocznie w Szarlejce!

Już jutro Liswarta Krzepice uda się do Szarlejki na mecz z Juniorem.

Gospodarze w dwóch spotkaniach zgromadzili 3 punkty, a w pokonanym polu zostawili spadkowicza z Miedźna.

Miejscowi zapewne będą chcieli zmazać plamę przed własną publicznością za porażkę w pierwszej kolejce z Gromem Cykarzew, będą więc zdeterminowani, aby pokonać spadkowicza i piąć się w górę tabeli.

Liswarta po dwóch z zwycięstwach liczy na kolejne punkty. Krzepiczanie mocno wystartowali, ale sezon jest długi i nie można zachłysnąć się pierwszymi korzystnymi wynikami tylko z pełnym zaangażowaniem podchodzić do kolejnego spotkania, nie wybiegając daleko w przyszłość.

Niestety trener Szczęsny będzie zmuszony do rotacji w składzie, gdyż zabraknie kilu zawodników, którzy poprzednie spotkania rozpoczynali od pierwszego gwizdka. Szkoda, tym bardziej, że wydawało się, iż wyjściowa jedenastka Krzepiczan zaczyna się krystalizować, a styl gry i wyniki napawały optymizmem.

Miejmy nadzieję, że drużyna, którą trener desygnuje do gry spisze się pozytywnie i wywiezie z Szarlejki korzystny wynik.

Początek spotkania przewidziany jest w sobotę 2.09.2017 o godzinie 17:00! Zapraszamy kibiców na popołudniową przejażdżkę i dopingowanie Liswarty!

29.08.2017 Zwycięstwo na własnym terenie!

W drugiej kolejce częstochowskiej klasy A gospodarze z Krzepic podejmowali Okszę Łobodno.

Początek spotkania był spokojny, ale z każdą minutą gra coraz bardziej nabierała tempa.

Wynik spotkania otworzył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka Kacper Nagłowski.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania i dwukrotnie zatrudnili Wojciecha Pietrzaka, który w pierwszej sytuacji wykazał się dobrym refleksem przenosząc pond poprzeczkę strzał z rzutu wolnego, a także zatrzymując zawodnika gości w sytuacji jeden na jednego.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po przerwie gospodarze nie oddali pola gry i zdobyli kolejne gole.

Bramkę na 2:0 strzelił wprowadzony na boisko Jakub Krakowiak, który wykorzystał prostopadłe podanie od Mateusza Mońki.

Na listę strzelców wpisał się również Grzegorz Noga, który skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu Jakuba Mikołajczyka.

Ostatnie trafienie tego dnia należało do Tobiasza Kierata, który zdobył swojego debiutanckiego gola w pierwszej drużynie Liswarty ustalając wynik spotkania na 4:0.

LISWARTA KRZEPICE 4:0 OKSZA ŁOBODNO

Skład Liswarty:

Wojciech Pietrzak -  Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Karol Hernacki (Łukasz Kajkowski) – Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański (Tobiasz Kierat), Mateusz Spaczyński (Jakub Krakowiak), Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak (Michał Kot), Grzegorz Noga

W składzie: Tomasz Wojtal

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

26.08.2016 O pierwsze punkty na własnym terenie!

W II kolejce Liswarta Krzepice będzie podejmować Okszę Łobodno. 

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze spotkania. Początek sezonu jest bardzo ważny, gdyż pozwala ocenić siłę poszczególnych ekip, a kilka zwycięstw napędzić drużynę na całą rundę. 

Oksza niespodziewanie wysoko pokonała lokalnego rywala Grom Miedźno, aż 7:0! Liswarta już jutro będzie mogła się przekonać o mocy gości, a może to Oksza pozna wartość gospodarzy...

Spotkanie zapowiada się interesująco, a obie ekipy będą mogły zweryfikować swoją dyspozycję. 

Początek spotkania w Krzepicach 26.08.2017 o godzienie 17:00! Zapraszamy!!!

24.08.2017 Liswarta żegna się z Pucharem Polski!

Wysoką porażką Liswarty zakończył się tegoroczny udział w Pucharze Polski. Ns stadionie w Krzepicach Płomień Kuźnica Marianowa nie pozostawiła złudzeń, która drużyna zasłużyła na awans pewnie wygrywając 5:0 i tym samym awansując do kolejnej rundy. 

Liswarta Krzepice wystąpiła w eksperymentalnym składzie, a debiutu w oficjalnym spotkaniu Liswarty doczekał się nastoletni Michał Kot, który rozegrał całe spotkanie. 

Skład Liswarty: 

Karol Hernacki - Michał Kot, Jakub Mikołajczyk, Zbigniew Nagłowski, Tobiasz Kierat - Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański, Mateusz Spaczyński, Maciej Pilśniak - Jakub Krakowiak, Rafał Kasprzak (Łukasz Kilan)

Trener: Stanisław Szczęsny 

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

22.08.2017 Przed nami Puchar Polski.

Już jutro Liswarta Krzepice zmierzy się w ramach rozgrywek o Puchar Polski z Płomieniem Kuźnica Marianowa. Mecz zostanie rozegrany w Krzepicach, a początek zaplanowany jest na godzinę 16:30!

20.08.2017 Zwycięstwo na inaugurację sezonu 2017/2018

W pierwszej kolejce nowego sezonu Liswarta Krzepice zmierzyła się na wyjeżdzie z Płomieniem Czarny Las.

Początek spotkania nie był korzystny w wykonaniu krzepiczan, gdyż po zamieszaniu pod polem karnym piłka tak niefortunnie odbiła się od zawodnika przyjezdnych, że korzystając na tym zawodnik gospodarzy stanął oko w oko z Wojciechem Pietrzakiem i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Później do głosu doszli goście, którzy nie pozwalali swobodnie wyprowadzać piłki gospodarzom i wreszcie za sprawą Rafała Kasprzakam, który wkprzystał dośrodkowanie Kacpra Nagłowskiego doprowadzili do wyrównania.

Przed przerwą Liswarta wyszła na prowadzenie. Ponownie w roli głównej wystąpił Rafał Kasprzak, a tym razem wykorzystał podanie od Mateusza Spaczyńskiego i sprytnym strzałem ponad bramkarzem strzelił swojego drugiego gola.

Po przerwie Płomień mocniej ruszył do przodu, a Liswarta próbował wykorzystać tą sytuację przeprowadzając szybkie kontry, niestety brakowało precyzji w ich wykończeniu. Gospodarze mieli dwie groźne okazje, raz strzałem głową jeden z zawodników próbował wykończyć dośrodkowanie partnera, a w kolejnej akcji Wojciech Pietrzak zatrzymał strzał z ostrego konta zawodnika Czarnego Lasu.

Trzecią bramkę zdobyli natomiast krzepiczanie, a jej autorem był Mateusz Mońka, który po dośrodkowaniu Jakuba Mikołajczyka zamieszał obrońcami w polu karnym i silnym strzałem ustalił wynik spotkania. Warto dodać, że było to premierowe trafienie Moni w pierwszej drużynie! Oby worek z bramkami Mateusza rozwiązał się na dobre.

Warto też wspomnieć, że w pierwszej drużynie zadebiutowali wychowankowie Liswarty, Wojciech Pietrzak oraz Jakub Mikołajczyk i oni sami jak i trener Szczęsny mogą być zadowoleni ze swojej postawy, gdż obaj zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Miejmy nadzieję, że powierdzą swoją dyspozycję w kolejnych spotkaniach!

Skład Liswarty:

Wojciech Pietrzak - Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Zbigniew Nagłowski, Karol Hernacki - Mateusz Mońka (Tomasz Wojtal), Miłosz Szczepański (Maciej Pilśniak), Mateusz Spaczyński, Jakub Mikołajczyk - Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak (Tobiasz Kierat)

Trener: Spanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak