Grom na drodze Liswarty!

autor: Mateusz Spaczyński

W XVI kolejce rozgrywek A klasowych Liswarta podejmie Grom Miedźno.
Mecz ten zapowiada się niezwykle atrakcyjnie z kilku powodów, a mianowicie: po 1- Liswarta na jesień wygrał z Gromem  po wyrównanej, twardej walce 1:0 więc na pewno drużyna gości przyjedzie bardzo zmotywowana, aby zrewanżować się za porażkę u siebie, po 2- w niedawno rozgrywanych Mistrzostwach Powiatu w piłce halowej Liswarta w meczu grupowym wygrała z Gromem 3:0 po bramkach Kasprzaka, Rudlickiego i Kilana (niestety Kasprzak nie zagra z powodu kontuzji). Obie drużyny spotkały się także w finale, a w nim ponownie lepsi okazali się zawodnicy Liswarty wygrywając po rzutach karnych 2:1 (w regulaminowym czasie gry 0:0),co pewnie dodatkowo podrażniło ambicje Gromu. Po 3- drużyny dzieli tylko 5 ptk. (Liswarta 2 miejsce, Grom 6 miejsce), więc mecz ten będzie niezwykle ważny dla układu tabeli.
Ewentualne zwycięstwo gości zbliży ich do podium, natomiast ewentualne zwycięstwo gospodarzy pozwoli na umocnienie się w fotelu wicelidera. Jedno jest pewne, remis nie będzie satysfakcjonował żadnej z drużyn.
Liswarta pierwszy mecz na wiosnę wygrał 4:0 z Okszą, natomiast Grom zremisował 2:2 z Liswartą Popów. W drużynie gości na szczególną uwagę zasługuje najlepszy strzelec drużyny Marcin Szewczyk oraz doświadczony, potrafiący kreować grę Janusz Kowalik.
Liswarta swoją siłę musi opierać na grze zespołowej tym bardziej, że po meczu w Łobodnie kontuzji doznali Zbyszek Rudlicki oraz Tomek Mikołajczyk i ich występy w sobotę stoją pod dużym znakiem zapytania. Na 100% nie będzie Maćka Pilśniaka, a jego gra w barwach Liswarty jeszcze w tej jest mało prawdopodobna. Do dyspozycji Stanisława Szczęsnego będą natomiast Paweł Buła i Kamil Ciapa. Nasz trener kolejny raz musi się zmierzyć z \"bólem głowy\". Atutem gospodarzy, jak to zazwyczaj bywa powinno być boisko, jednak biorąc pod uwagę, że jest to pierwszy mecz tej wiosny rozgrywany w Krzepicach murawa może być również dla gospodarzy niewiadomą. 
Jest to ostatni mecz przed przymusową pauzą (05.04.2014 mecz odwołany z powodu wycofania się z rozgrywek Salosu) więc mamy nadzieję, że drużyna przystąpi do niego bardzo zmobilizowana, a kibice głodni sportowych emocji licznie stawią się na stadionie w Krzepicach i kulturalnie będą dopingować naszą drużynę!


\"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.\"

Wszystkie wyniki sparingów

autor: Mateusz Spaczyński
  • Liswarta Krzepice 7-0 Ruch Kochanowice
  • Liswarta Krzepice 6-5 LZS Ligota Oleska
  • LKS Sieraków Śląski 1-2 Liswarta Krzepice
  • Liswarta Krzepice 6-2 LZS Trębaczew
  • LZS Ligota Oleska 2-2 Liswarta Krzepice
  • Sokół Wręczyca Wielka 2-1 Liswarta Krzepice

15.03.2014 Ostatni sparing przed rundą wiosenną!!!

Ostatni sparing przed rundą wiosenną!!!

autor: Mateusz Spaczyński

W minioną sobotę, tj. 15.03.2014 r zakończyła się oficjalna część przygotowań naszej drużyny do rundy wiosennej A klasy. Liswarta w meczu kontrolnym zmierzyła się we Wręczycy z miejscowym Sokołem.
Pojedynek rozgrywany przy silnym wietrze, który często sprawiał trudności w grze zawodnikom zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1.
Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Sokoła, który dłużej utrzymywał się przy piłce, grał agresywniej i dokładniej co udokumentował zdobyciem dwóch bramek.
W drugiej połowie gra naszej drużyny wyglądał już lepiej, jednak wystarczyło to tylko na zdobycie gola honorowego. Autorem bramki był Mateusz Gazda, który zdobył gola po rzucie wolnym wykonywanym z odległości około 24 metrów. Piłka po uderzeniu Gazdy odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy, całkowicie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. 
Występ Liswarty w tym meczu pozostawiał wiele do życzenia, a do rozpoczęcia walki o ligowe punkty czasu coraz mniej. 
Mecz meczowi nierówny, więc miejmy nadzieję, że gra krzepickiej drużyny będzie wyglądał lepiej i już w drugiej kolejce rundy rewanżowej (pierwsza rozegrana została awansem jeszcze jesienią) zdobędzie punkty w meczu z Okszą w Łobodnie!

Skład Liswarty w meczu z Sokołem:
Pląskowski - A. Mikołajczyk (46 - Pilśniak), Z. Rudlicki, Gazda, Buła (46 - R. Rudlicki) - Kilan, T. Mikołajczyk, Spaczyński, Nicer (46- Ciapa) - Noga - Kajkowski

Koniec rundy jesiennej 16.11.2013 oraz informacja

Liswarta w ostatnim meczu rundy jesiennej przegrała u siebie z drużyną Sokół Wręczyca Wielka 1:4 . Ta porażka nie przeszkodziła jednak w ostatecznym uplasowaniu się, z 27 punktami, na drugim miejscu w tabeli \'A\' klasy gr. I. Mamy także dobra wiadomość dla sympatyków klubu Liswarta Krzepice: po dłuższej przerwie (spowodowanej m.in. kontuzją) na boisko wraca zasłużony dla Liswarty napastnik: Daniel Kotarski ( pseud.: \'Ziober\').

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rewanżowej rundzie wiosennej !

3 punkty wywiezione z Częstochowy!

Niedzielne spotkanie, pomiędzy Stradomiem Częstochowa, a Liswartą Liswartą Krzepice, było zapowiadane jak hit XII kolejki częstochowskiej A-klasy. Liswarta przed tym spotkaniem zajmowała pozycję wicelidera i legitymowała się bilansem spotkań 7-2-2 i 16-6 w bramkach. Częstochowianie zajmowali 4 miejsce, a stan ich spotkań to 7-1-3 i 26-11 w bramkach. Mecz miał jeszcze inny podtekst, sędziowski. W wielu spotkaniach, zarzuca się częstochowianom sprzyjające zachowania sędziowskie i tak… niestety było i tym razem. Mimo, wyjazdowego meczu i właśnie poziomu sędziowania, to właśnie naszej drużynie udało się zdobyć 3 punkty wygrywając 2:1.

Początek spotkania, to ataki z obu stron i… perfidne zachowania sędziowskie. 3 metrowe spalone puszczane z uśmiechem na twarzy sędziego liniowego, wprowadzały nerwową atmosferę, szczególnie na ławce rezerwowych, która znajdowała się na ich wysokości. W 30 minucie padła pierwsza bramka. Fantastycznym strzałem z około 25 metrów a’la „stadiony świata” popisał się Tomasz Mikołajczyk i Liswarta prowadziła 1:0. Około 40 minuty po rzucie rożnym dla gospodarzy, pada wyrównująca bramka, gol kontrowersyjny, ponieważ piłka według sędziów mija linię bramkową w powietrzu, a według naszego bramkarza nie. Sytuacja trudna do oceny, ale ostatecznie po gwizdku na przerwę mamy stan 1:1.

Po przerwie inicjatywę przejmują gospodarze. Huraganowe ataki jednak najczęściej kończyły się na naszych stoperach, czy też w rękach Konrada Pląskowskiego. Drużyna Liswarty nastawiała się na bronienie i kontrataki i właśnie jeden z nich w 60 minucie dał drugiego gola. Piłka wyprowadzona z naszej połowy, przeszła przez nogi kilku zawodników, by ostatecznie trafić do Grzegorza Nogi, który pewnie umieścił ją w pustej bramce. Ta sytuacja zdecydowanie rozdrażniła przeciwników, którzy praktycznie nie wychodzili z naszej połowy, dążąc do wyrównującego trafienia. W staraniach wydatnie pomagali sędziowie, a szczególnie główny Andrzej Bartelt, który dopatrywał się fauli dla gospodarzy w każdym możliwym kontakcie z naszymi zawodnikami. Na szczęście nie przyniosło to efektu. Liswarta mogła jeszcze skarcić Stradom, jednak swoich świetnych sytuacji nie wykorzystali m.in. Kamil Ciapa i Robert Nicer. Wygrana pozwoliła nam umocnić się na 2 pozycji w tabeli, ponieważ, lider Amator Golce pokonał 3 Liswartę Popów. Już w najbliższą sobotę mecz na szczycie. Do Krzepic przyjedzie właśnie Amator.

Wszystkich kibiców prosimy o obecność na meczu i wsparcie naszej drużyny!!!

Skład Liswarty Krzepice w spotkaniu ze Stradom Częstochowa 2:1 (1:1)

Konrad Pląskowski- Krzysztof Korzekwa, Zbigniew Rudlicki, Łukasz Kajkowski, Paweł Buła – Miłosz Szczepański (Kamil Ciapa), Mateusz Spaczyński (C), Tomasz Mikołajczyk, Szymon Mikołajczyk (Robert Nicer) – Łukasz Kała(Rafał Kasprzak).

Na ławce rezerwowych: Adrian Mikołajczyk, Marcin Podgórski, Maciej Pilśniak.

Autor: Maciej Pilśniak