4.09.2018 Cenny punkt we Mstowie!

W ostatnim spotkaniu LISWARTA Krzepice podzieliła się punktami z WARTĄ Mstów.

W pierwszej odsłonie spotkania LISWARTA skupiła się głównie na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki, chociaż nie ustrzegli się błędów i dwukrotnie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale raz piłka minęła bramkę, a w kolejnej akcji zatrzymała się na poprzeczce.

Po drugiej stronie boiska dobrym strzałem z dystansu popisał się Zbigniew Nagłowski, ale golkiper sparował futbolówką za linię końcową, natomiast w zamieszaniu po rzucie rożnym Rafał Kasprzak nieczysto trafił w piłkę i wszystko skończyło się dla miejscowych na strachu.

Gospodarze powinni w pierwszej połowie grać w 10 po tym jak jeden z zawodników WARTY uderzył głową naszego zawodnika, ale sędzia wyciągnął tylko żółtą kartkę.

Po wznowieniu gry krzepiczanie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego „zamknął” Miłosz Szczepański, zgrał piłkę na 5 metr do Grzegorza Nogi, a ten kropnął bez przyjęcia pod poprzeczkę.

Miejscowym puszczały nerwy, a ten sam zawodnik WARTY, który już był na świeczniku ponownie zachował się bezczelnie kiedy w plecy uderzył zawodnika przyjezdnych. Mimo sygnalizacji liniowego arbiter główny „załagodził” sytuację i nie ukarał zawodnika gospodarzy nawet żółtą kartką, gdyż konsekwencja byłaby oczywista…

WARTA aktywniej ruszyli do przodu. Największe niebezpieczeństwo stanowiła po stałych fragmentach gry. Strzał z rzutu wolnego czujnie wybronił Wiktor Krzemiński, natomiast w jednej z akcji bramkarza Krzepic wyręczył Kacper Nagłowski, który wybił piłkę z bramki.

Miejscowi dopięli swego. Dośrodkowanie w pole karne próbował wybić Jakub Mikołajczyk, ale został staranowany przez zawodnika WARTY, gwizdek sędziego jednak milczał, futbolówka trawiła pod dogi zawodnika gospodarzy, który z okolic 12 metra skierował ją do siatki.

W końcowych fragmentach gry krzepiczanie stworzyli sobie dwie świetne sytuację po koronkowych akcjach. Najpierw Jakub Krakowiak obsłużył podaniem na 9 metr Rafała Kasprzaka, a następnie Mateusza Mońkę. Obaj mieli dogodne okazje, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

Tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie to gospodarze mogli ukarać przyjezdnych za niewykorzystane okazje. Strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony okazał się jednak niecelny i wynik spotkania pozostał bez zmian.

Mimo, że WARTA zdobyła pierwszy punkt to jest to drużyna, która na pewno nie złoży broni i w kolejnych spotkaniach powiększy swój dorobek punktowy.

LISWARTA z kolejnego wyjazdu wraca ze zdobyczą punktową, a już jutro o godzinie 17:00 podejmie na własnym terenie PISAT Przyrów. ZAPRASZAMY NA STADION W KRZPICACH!!!

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak, Jakub Troczka (Łukasz Kilan), Zbigniew Nagłowski (Mateusz Mońka), Miłosz Szczepański Mateusz Spaczyński - Grzegorz Noga (Jakub Krakowiak)

W składzie również: Tomasz Pląskowski, Adam Płuciennik, Adrian Zwierzyna

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

29.08.2018 LISWARTA jedzie do Mstowa!

W najbliższą sobotę o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie we Mstowie, gdzie miejscowi podejmą LISWARTĘ Krzepice.

WARTA rozgrywki ligowe rozpoczęła od falstartu i do tej pory nie dopisała choćby punktu do swojego konta, ale miała trudny terminarz w którym na swojej drodze spotkała choćby GMINĘ Kłomnice czy aktualnego lidera z Kłobucka. Najbliższa kolejka będzie więc dla niej szansą na zmianę tej sytuacji tym bardziej, że zmierzy się z beniaminkiem…

LISWARTA prezentuje się przyzwoicie w pierwszej fazie rozgrywek. Zgromadziła do tej pory 7 punktów, ale do osiągnięcia zamierzonego celu ma jeszcze długą drogę przed sobą, dlatego dla krzepiczan liczy się regularne dopisywanie kolejnych oczek do swojego konta. Mstów nie był w poprzednich latach przyjaznym miejscem dla LISWARTY, ale z nowym sezonem są nowe nadzieje i szansa na kolejną zdobycz punktową!

27.08.2018 Ważne zwycięstwo!

Za nami IV kolejka częstochowskiej „okręgówki” w której to LISWARTA Krzepice podejmowała POGOŃ Kamyk.

Mecz się dobrze nie rozpoczął, a krzepiczanie prowadzili 1:0. Do prostopadłej piłki w polu karnym zagranej przez Jakuba Troczkę doszedł Rafał Kasprzak, który bez zastanowienia huknął z lewej nogi, a piłka po jego strzale zatrzepotała w siatce. Zawodnicy gospodarzy wykonali symboliczną „kołyskę”, którą przywitali na świecie potomstwo, które narodziło się szczęśliwym tatom, Maćkowi Pilśniakowi oraz Grzegorzowi Nodze. Niech pociechy rosną zdrowo i szczęśliwie!

Minęło kilka minut, a było 2:0. Strzelcem gola ponownie był Rafał Kasprzak, który tym razem wykorzystał podanie Miłosza Szczepańskiego i sprytnym strzałem nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi przyjezdnych.

LISWARTA poszła za ciosem i po szarży Jakuba Krakowiaka i zagraniu piłki wzdłuż bramki akcję zamknął Miłosz Szczepański, który umieścił piłkę w bramce.

Kolejną bramkę zdobył Jakub Krakowiak, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki dobrze dysponowanego w tym spotkaniu Rafała Kasprzaka i po około 25 minutach gry na tablicy wyników było 4:0!

Goście tuż przed przerwą zdobyli bramkę, kiedy to piłkę przed polem karnym po rzucie rożnym przechwycił zawodnik POGONI i sprytnym strzałem pokonał zasłoniętego Wiktora Krzemińskiego.

Po wznowieniu gry przyjezdni mocniej doszli do głosu. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, ale i gospodarze powinni strzelić kolejne gole.

Ataki drużyny z Kamyka przyniosły w końcu zamierzony efekt. Po rzucie rożnym sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika LISWARTY i wskazał na „wapno” po którym występujący w drugiej połowie w bramce LISWARTY Wojciech Pietrzak wyciągnął piłkę z siatki.

Więcej goli tego dnia nie obejrzeliśmy i ostatecznie krzepiczanie dopisali na swoim terenie cenne 3 punkty.

LISWARTA Krzepice 4:2 POGOŃ Kamyk

Bramki dla LISWARTY: Rafał Kasprzak x2, Miłosz Szczepański, Jakub Krakowiak

Skład LISWARTY:

Wiktor Krzemiński (Wojciech Pietrzak) – Paweł Buła (Adam Płuciennik), Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański, Jakub Troczka, Zbigniew Nagłowski, Jakub Krakowiak (Mateusz Mońka) – Mateusz Spaczyński, Rafał Kasprzak (Adrian Zwierzyna)

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

21.08.2018 Bez punktu z Kościelca.

Po zaciętym spotkaniu i emocjach do samego końca LISWARTA Krzepice wróciła bez punktów z Kościelca.

Mimo, że to gospodarze byli uznawani za faworyta tego spotkania pierwsza odsłona należała do gości. To oni stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji, byli bardziej konkretni i zdecydowani w swoich akcjach. Miejscowym brakowało pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony przyjezdnych.

Krzepiczanie udokumentowali swoją dobrą grę w pierwszej połowie i po składnej akcji, dośrodkowaniu z prawej strony Pawła Buły Zbigniew Nagłowski otworzył wynik spotkania.

Rezultat 1:0 utrzymał się do przerwy, a dobra postawa beniaminka była dużym zaskoczeniem dla kibiców LOTNIKA.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. LISWARTA zagrała bliżej swojej bramki i próbowała wyprowadzać kontrataki.

Mimo przewagi optycznej gospodarze grali dość chaotycznie i nie potrafili stworzyć klarownej okazji, a debiutujący w bramce LISWARTY Wiktor Krzemiński nie miał zbyt wiele pracy.

Wydawało się, że LISWARTA ma ten mecz pod kontrolom, ale chwila nieuwagi…

Próby LOTNIKA przyniosły zamierzony efekt. Do odbitej przed pole karne piłki dopadł zawodnik miejscowych i strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania.

Chwilę po stracie bramki swoją okazję miał wprowadzony na murawę Jakub Krakowiak, ale w decydującym momencie niedokładnie przyjął piłkę i obrońca gospodarzy wyjaśnił sytuację.

Niestety po, wydawało się niegroźnym dośrodkowaniu w pole karne, złej komunikacji i zawahaniu obrońcy i bramkarza LISWARTY zawodnik gospodarzy bez skrupułów wykorzystał okazję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatnie słowo mogło należeć do krzepiczan. Po rozegraniu rzutu z autu, dośrodkowaniu w pole karne i strzale Kacpra Nagłowskiego piłka niestety zatrzymała się na słupku i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie…

LISWARTA choć zagrała ambitnie nie zdołała wywieźć z trudnego terenu choćby punku, natomiast LOTNIK zapisał na swoim koncie pierwsze ligowe punkty.

LOTNIK Kościelec 2:1 LISWARTA Krzepice

Bramka dla LISWARTY: Zbigniew Nagłowski

Skład:

Wiktor Krzemiński – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak, Jakub Troczka (Miłosz Szczepański), Zbigniew Nagłowski, Łukasz Kilan (Jakub Krakowiak) – Mateusz Spaczyński, Grzegorz Noga (Mateusz Mońka)

W składzie również: Wojciech Pietrzak, Tobiasz Kierat

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

16.08.2018 LISWARTA walcząca!

Za nami II kolejka częstochowskiej „okręgówki”, w której LISWARTA Krzepice przywitała się z własną publicznością.

W środowe popołudnie rywalem krzepiczan była drużyna ORŁA Psary Babienica.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny grały dość asekuracyjnie i miały problem ze stworzeniem okazji strzeleckiej.

Gdy nic na to nie wskazywało goście otworzyli wynik spotkania. Fatalny w skutkach błąd w wyprowadzeniu piłki ze strefy obronnej LISWARTY wykorzystał zawodni ORŁA, przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki.

Przed przerwą gospodarze mieli problem ze stworzeniem klarownej okazji, natomiast przyjezdni przeprowadzili akcję po której mogli podwyższyć prowadzenie, jednak tym razem zawodnik z Psar przeniósł piłkę ponad poprzeczką po strzale z pola karnego.

W drugiej połowie krzepiczanie zagrali odważniej co przełożyło się na częstsze zagrożenie pod bramką gości, którzy swoich szans szukali w kontratakach.

Ataki krzepiczan były coraz groźniejsze i wnosiły zamieszanie w szykach obronnych przyjezdnych.
Wreszcie po kilku okazjach gospodarze dopięli swego. W polu karnym ORŁA pojedynek z obrońcą wygrał Grzegorz Noga, zagrał wzdłuż bramki, akcję skutecznie „zamknął” Rafał Kasprzak, który doprowadził do wyrównania.

Obie ekipy mogły pokusić się o zwycięstwo, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.
Mecz ten LISWARTA dedykowała małej mieszkance naszego miasta ZOSI MALICHA. Wszystkim, którzy przybyli tak licznie na naszym stadionie, wszystkim, którzy dołączyli do naszej inicjatywy WIELKIE DZIEKI!!!

LISWARTA Krzepice 1:1 ORZEŁ Psary Babienica

Bramka dla LISWARTY: Rafał Kasprzak

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Zbigniew Nagłowski), Kacper Nagłowski, Mateusz Spaczyński, Łukasz Kilan (Tobiasz Kierat) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

W składzie również: Wiktor Krzemiński, Adrian Zwierzyna

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

13.08.2018 Zwycięstwo na inaugurację.

Z trudnego terenu w Kaletach LISWARTA Krzepice wróciła z kompletem punktów, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo.

Początek spotkania należał do krzepiczan, którzy grali dokładniej i potrafili przejąć inicjatywę na boisku. Swoją przewagę udokumentowali zdobyciem dwóch goli.

Najpierw na strzał z okolicy pola karnego zdecydował się Mateusz Mońka, a piłka po jego uderzeniu wpadła tuż przy dalszym słupku, tym samym „Monia” zdobył swojego premierowego gola w „okręgówce” i wyprowadził krzepiczan na prowadzenie.

Drugie trafienie było dziełem Grzegorza Nogi. Grzela wykorzystał zawahanie obrońcy, wbiegł przed niego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Przed przerwą gospodarze odważniej ruszyli do przodu co udokumentowali zdobyciem gola. Wrzutkę w pole karne z prawej strony wykorzystał zawodnik z Kalet i strzałem głową zdobył gola kontaktowego!

Po przerwie miejscowi przenieśli ciężar gry na połowę przyjezdnych, próbowali doprowadzić do wyrównania, a największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Wynik jednak nie uległ już zmianie i ostatecznie to beniaminek z Krzepic mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Teraz czekamy na pierwszy mecz w KRZEPICACH, gdzie już w najbliższą środę 15.08.2018 o godzinie 17:00 zagramy dla ZOSI MALICHY, a naszym przeciwnikiem będzie ORZEŁ Psary Babienica!

UNIA KALETY 1:2 LISWARTA KRZEPICE

Bramki dla LISWARTY: Mateusz Mońka, Grzegorz Noga

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Jakub Troczka, Jakub Mikołajczyk – Mateusz Mońka (Miłosz Szczepański), Łukasz Kilan, Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Adam Płuciennik) – Grzegorz Noga (Maciej Pilśniak), Rafał Kasprzak (Zbigniew Nagłowski)

W składzie również: Wiktor Krzemiński

Trener: Andrzej Wróblewski

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

08.08.2018 LISWARTA zagra dla ZOSI!!!

Zbliża się rozpoczęcie rozgrywek w piłkarskiej częstochowskiej „okręgówce”. Po inauguracji w Kaletach 11.08.2018 drużyna LISWARTY Krzepice zagra pierwszy mecz na własnym terenie 15.08.2018 (środa) z ORŁEM Psary Babienica o godzinie 17:00! Pierwsze spotkanie nowego sezonu w Krzepicach LISWARTA z inicjatywy osób związanych z klubem dedykuj małej mieszkance naszego miasta ZOSI MALICHA!

ZOSIA MALICHA na początku swojej drogi życia zmaga się z poważną chorobą, rdzeniowego zaniku mięśni (SMA1). Choroba ta bardzo szybko postępuje, powodując zanik mięśni odpowiedzialnych za ruch, przełykanie i oddychanie.

W tej trudnej sytuacji Zarząd wraz z zawodnikami LISWARTY KRZEPICE łączy się z ZOSIĄ i proszą osoby dobrego serca o przybycie na mecz z ORŁEM Psary Babienica i wsparcie dla naszej małej mieszkanki. Pokażmy, że nasze społeczeństwo jest zjednoczone, empatyczne i wrażliwe. Pomóżmy przetrwać ZOSI trudne chwile i dołóżmy swoją cegiełkę do tego, aby ZOSIA powróciła do pełni zdrowia!

Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane rodzicom ZOSI na dalsze leczenie. Serdecznie prosimy o dołączenie do naszej inicjatywy!