10.05.2017 Startuje runda finałowa!!!

W pierwszym spotkaniu rundy finałowej częstochowskiej "okręgówki" LISWARTA Krzepice uda się do Woźnik. 
Drużyna MLKS w rundzie zasadniczej zajęła w grupie I 6 miejsce i aktualnie po podziale punktów z dorobkiem 16 oczek jest na drugim miejscu w tabeli II grupy spadkowej. 
Teren w Woźnikach nie jest znany krzepiczanom, gdyż obie ekipy nie miały okazji spotkać się ze sobą przez kilka poprzednich sezonów. Biorąc jednak pod uwagę jak radziła sobie drużyna z Woźnik w rundzie zasadniczej trzeba się spodziewać bardzo ciężkiej przeprawy na boisku rywala. 
LISWARTA Krzepice walczyć będzie o utrzymanie w reorganizowanej lidze okręgowej. Jeżeli LIswarta chce być spokojna w walce o ligowy byt musi mierzyć przynajmniej w trzecie miejsce, gdyż jest to pirwsza bezpieczna pozycja. Nie będzie to zadanie łątwe, gdyż rywale nie będą w tej fazie należeli do łatwych. 
Już pierwsze spotkanie w Woźnikach może dużo powiedzieć o możliwościach i realnym włączeniu się LISWARTY w walkę o pozostanie w grze. Krzepicznie nie mięli najlepszej passy w meczach na wyjazdach i zdecydowanie częściej punktowali na własnym terenie. Teraz nadszedł czas na przebudzenie w spotkaniach na tarenie rywala bo na potknięcie LISWARTA nie może sobie pozwolić, a każde kolejne spotkanie będzie dla niej walką o wszystko!
Początek spotkana w Woźnikach przewidziany jest na sobotę 13.05.2017 o godzinie 17:00!

4.05 2017 Z Kłomnic bez punktów.

LISWARTA KRZEPICE zakończyła zmagania w serii zasadniczej częstochowskiej „okręgówki”. W przełożonym meczu udała się do Kłomnic licząc na sprawienie niespodzianki.

Już od pierwszych minut gospodarze chcieli zademonstrować swoją siłę i ostro ruszyli do przodu, ale to krzepiczanie mieli pierwszą dogodną okazję w środowe popołudnie, kiedy to za zagranie ręką przed polem karnym sędzi podyktował rzut wolny z 18 metrów, jednak strzał Grzegorza Nogi zatrzymał się na szczelnym murze. Chwilę później ponownie LISWARTA próbowała zaskoczyć gospodarzy, ale i tym razem krzepiczanie nie odnieśli zamierzonego efektu.

2.05.2017 Bramka Rafała za 3 punkty!

Liswarta Krzepice w ostatniej kolejce podejmowała na własnym terenie zamykającą tabelę, ale w ostatnich meczach prezentującą wysoki poziom drużynę Gromu Miedźno, która miała chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Krzepiczanie od początku spotkania prezentowali się korzystniej, grali wysokim pressingiem i po jednym z odbiorów pod bramką przeciwnika piłkę do wbiegającego w pole karne Krzysztofa Korzekwy dograł Rafał Kasprzak, jednak futbolówka po strzale tego pierwszego minęła światło bramki i skończyło się tylko dla Gromu na strachu. Liswarta była bardziej aktywna i próbowała objąć prowadzenie. Kolejną szansę miał Rafał Kasprzak, który wymanewrował na 16 metrze obrońcę, ale i w jego strzale zabrakło precyzji. Goście grali ambitnie i nie pozostawiali za dużo miejsca na rozgrywanie piłki, gdyż byli ustawieni blisko siebie i zagęścili grę przed własnym polem karnym. Sami nie stwarzali dużego zagrożenia pod bramką Jakuba Chrzana.

25.04.2017 Zatrzymać GROM!!!

Po zafundowanej przez włodarzy OZPN Częstochowa przerwie do grania wraca częstochowska "okręgówka".
 
Do Krzepic w najbliższą sobotę przyjedzie zamykająca tabelę grupy I, ale będąca na fali, uskrzydlona dwoma zwycięstwami z rzędu drużyna GROMU Miedźno. 
Grom bierzących rozgrywek nie może zaliczyć do udanych, gdyż jeszcze do niedawna pozostawał bez zwycięstwa w lidze. Wszystko się jednak w ostatnim czasie odwróciło i ekipa z Miedźna zaopisała na swoim koncie dwie nieoczekiwane wygrane z wyżej notowanymi zespołami z Kamyka i Kłomnic. Te dwie wygrane nie poprawiły sytuacji w tabeli naszych najbliższych rywali, ale na pewno dodały kolosalnej pewności siebie i światełko nadziei, że jeszcze nie wszystko w tym sezonie jest stracone. Podział punktów po rundzie zasadniczej może oznaczać dla Gromu szansę na utrzymanie się w lidze. Aby realnie o tym myśleć drużyna z Miedźna musi jeszcze w ostatnich dwóch kolejkach rundy zasadniczej dopisać do swojego konta jakieś punkty więc do Krzepic przyjedzie z nastawieniem na potwierdzenie swojej dyspozycji z ostatnich spotkań i z chęcią rewanżu za porażkę u siebie w pierwszej serii 0:5.

20.04.2017 Bramka Kuby robi furorę...

W ostatnim czasie głośno jest o bramce golkipera LISWARTY Jakuba Chrzana w doliczonym czsie gry, która dała jeden punkt krzepiczanom w starciu z Pogonią Kamyk. Bramka zrobiła wrażenie nie tylko w okręgu częstochowskim, ale wypłynęła na "szersze wody". Film z trafieniem Kuby trafił do redakcji Wirtualnej Polski i znalazł się w rubryce "dzieje się w sporcie", a można go obejrzeć pod poniższym linkiem

http://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/wideo/28988/dziejesiewsporcie-tak-sie-prezentuje-zona-piotra-zyly

18.04.2017 Kolejny mecz bez zwycięstwa!

W Wielką Sobotę do Krzepic zawitała Pogoń Kamyk. Drużyna przyjezdna była zdecydowanym faworytem i od pierwszych minut chciała pokazać wyższość nad niżej notowanym przeciwnikiem.
 
Pierwszą groźną okazję drużyna z Kamyka stworzyła po błędzie Mateusza Spaczyńskiego przy wyprowadzeniu piłki, ale skuteczną interwencją popisał się w bramce Jakub Chrzan ratując drużynę przed utratą bramki.

12.04.2017 Nie dać się Pogoni-ć!

Już tylko trzy mecze zostały do zakończenia rundy zasadniczej w częstochowskiej „okręgówce”. Tym razem w Wielką Sobotę LISWARTA Krzepice zmierzy się na własnym terenie z aktualnie piątą drużyną, która ma realne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, czyli Pogonią Kamyk.

Pogoń przespała trochę początek sezonu, przez co wydawało się, że będzie miała duży problem, żeby włączyć się do walki o grupę mistrzowską, ale piorunujący start po zimie i trzy zwycięstwa z rzędu na wiosnę spowodowały, że Pogoń w błyskawicznym tempie wróciła do gry o najwyższe cele.

Dopiero w ostatniej kolejce niespodziewanie została zastopowana przez zamykający tabelę GROM Miedźno, ale raczej trzeba ten wynik odbierać jako wypadek przy pracy, a nie zniżkę formy. W zbliżającym się spotkaniu drużyna z Kamyka przyjedzie podrażniona nieoczekiwaną porażką i będzie chciała zwycięstwem wymazać z pamięci wpadkę na własnym terenie. Pogoń w swoim dorobku ma 34 punkty i jest jedną ze skuteczniejszych drużyn z ustrzelonymi na koncie 50 golami, więc zapewne do Krzepic przyjedzie nastawiona na ofensywę.

LISWARTA Krzepice po mocnym starcie i zwycięstwie z Amatorem straciła trochę animusz i od trzech spotkań nie zgarnęła z murawy kompletu punktów odnosząc w tych meczach dwa remisy, a w ostatniej kolejce musiała uznać wyższość KS STRADOM. Niestety krzepiczanom brakuje skuteczności, ale i defensywa nie jest wystarczająco szczelna. Jeżeli LISWARTA chce zdobyć punkty w konfrontacji z POGONIĄ musi się poprawić w tych dwóch aspektach. Punkty krzepiczanom są bardzo potrzebne w walce o utrzymanie, a gdzie punktować jak nie przed własną publicznością?

Pierwszy mecz zdecydowanie należał do Pogoni, która pewnie wygrała u siebie 4:0 i to właśnie goście przyjadą w roli faworyta do Krzepice. Miejmy nadzieję, że LISWARTA postawi trudne warunki przed przyjezdnymi i będzie równorzędnym przeciwnikiem.

Początek spotkania w Wielką Sobotę tj. 15.04.2017 na stadionie w Krzepicach przewidziany jest na godzinę 11:00. Serdecznie zapraszamy kibiców obu drużyn!!!