14.11.2016 Liswarta grająca w 10-ciu bliska zwycięstwa z Victorią!!!

autor:Mateusz Spaczyński

Na ostatni mecz rozgrywany w Krzepicach przed przerwą zimową przyjechała IV w tabeli Victoria Częstochowa, która przy dobrym układzie pozostałych spotkań i ewentualnym zwycięstwie nad Liswartą mogła przesunąć się nawet na sam szczyt tabeli, była więc zdecydowanym faworytem.

Liswarta do spotkania przystępowała w nienajlepszych humorach, gdyż problemy kadrowe doprowadziły do tego, że od pierwszej minuty meczu musiała sobie radzić w 10-sięcio osobowym składzie.

9.11.2016 Ostatni raz przed zimą na własnym terenie.

W najbliższą niedzielę Liswarta rozegra ostatni mecz przed przerwą zimową na własnym stadionie. Rywal będzie dużo bardziej wymagający niż w ostatnich kolejkach. Do Krzepic przyjedzie Victoria Częstochowa z którą bilans spotkań Liswarty w ostatnim czasie wygląda bardzo kiepsko.

Victoria jest na tą chwilę czwartą siłą w grupie I,  ale zapewne bardziej patrzy w górę tabeli niż za swoje plecy. Do liderującego Stradomia traci zaledwie dwa punkty, natomiast piątą Olimpię wyprzedza o cztery oczka. Drużyna z Częstochowy to młoda ekipa wsparta kilkoma doświadczonymi graczami. Najskuteczniejszym graczem, a także aktualnym liderem strzelców grupy I drużyny spod Jasnej Góry jest strzelec 13 goli Adam Górski, który już w pierwszym meczu pomiędzy drużynami mocno zaszedł za skórę obrońcom Liswarty. W defensywie Victoria prezentuje się znakomicie i na tą chwilę może pochwalić się najszczelniejszą obroną w lidze, którą rywale sforsowali tylko 14 razy.

7.11.2016 Zabójcze 20 minut!!!

W XIII kolejce częstochowskiej "okręgówki" Liswarta Krzepice udała się do Przyrowa na mecz z tamtejszym Piastem. Był to bardzo istotny pojedynek dla obu ekip, gdyż w tabeli dzielił je tylko jeden punkt. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy wyprzedzali krzepiczan, a ich handicapem było boisko. 

Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny starały się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika, ale gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze dłużej operowali piłką, ale to goście w swoich działaniach byli bardziej konkretni.

W 9 minucie po szybkiej akcji piłkę spod lini końcowej na 20 metr wycofał Krzysztof Korzekwa, a nabiegający z głębi pola Maciej Pilśniak huknął bez zastanowienia kierując futbolówkę pomiędzy słupkiem, a rękawicami bezradnie interweniującego bramkarza i stzałem wysokiej urody wyprowadził Liswartę na prowadzenie!

2.11.2016 Mecz za "6" punktów.

Do Przyrowa uda się Liswarta Krzepice w najbliższej kolejce częstochowskiej "okręgówki". Spotkają się więc dwie drużyny, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Aktualnie to Piast jest przed Liswartą, ale obie ekipy dzieli tylko jeden punkt. Mecz ten jest również niezmiernie istotny w dalszej perspektywie, gdyż wydaje się, że obie drużyny będą do końca walczyć o ligowy byt. 
 
Piast z dorobkiem 11 punktów znajduje się na dziewiątym miejscu. W ostatniej kolejce pokonał na terenie rywala Grom Miedźno 3:1. 
Przyrów już miał okazję spotkać się w tegorocznych rozgrywkach z Liswartą, a mecz w Krzepicach zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Na własnym terenie Piast będzie chciał za wszelką cenę zrewanżować się Liswartcie i odskoczyć jej w tabeli. 

30.10.2016 Początek rundy rewanżowej na remis.

Podziałem punktów rozpoczęła rundę rewanżową Liswarta Krzepice. Niestety Liswarta po rraz kolejny z różnych przyczyn nie zagrała w optymalnym składzie, ale mimo tego w spotkaniu z Wartą Mstów okazji tak z jednej jak i z drugiej strony nie brakowało, drużyny grały ambitnie i pokonywały bramkarzy po razie.

Od początku meczu ekipy walczyły o przejęcie panowania w środkowej strefie boiska, jednak żadna z drużyn nie potrafiła zdominować przeciwnika, a inicjatywa była raz po jednej, raz po drugiej stronie. Pierwsze groźne sytuację stworzyli sobie jednak gospodarze. Najpierw w bój prostopadłym podaniem Tomasz Wojtal posłał Mateusza Mońkę, ale ten w dogodnej sytuacji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany, swoją szansę miał Mateusz Spaczyński, któremu asystował Wojtal, jednak i ta próba została zatrzymana przez obrońców. W kolejnej akcji Spaczyński prostopadle zagrał do Grzegorza Nogi, ale i tej szansy nie udało się zamienić na gola.

27.10.2016 Rusza runda rewanżowa.

Za nami pierwsza runda rozgrywek częstochowskiej "okręgówki" jednak emocji piłkarskich tej jesieni jeszcze nie koniec. Do rozegrania zostały jeszcze cztery kolejki rundy rewanżowej grane awansem. 
 
Do Krzepic przyjedzie Warta Mstów, która aktualnie z dorobkiem 15 punktów okupuje siódme miejsce. Drużyna ze Mstowa to twardo, zdecydowanie, agresywnie grająca drużyna, która jest szczególnie groźna  przy stałych fragmentach gry. W ostatnich trzech kolejkach zdobyła 4 punkty dzięki zwycięstwie z Popowem, remisie z Gromem Miedźno i porażce w Golcach. Warta przy dobrej dyspozycji może jeszcze włączyć się w walkę o grupę mistrzowską jednak potrzebuje serii zwycięstw i z takim nastawieniem zapewne przyjedzie do Krzepic. 

25.10.2016 Długo wyczekiwane zwycięstwo!!!

Na zakończenie pierwszej rundy fazy zasadniczej Liswarta Krzepice udała się do Miedźna na mecz z tamtejszym Gromem. Faworytem spotkania dwóch ostatnich drużyn ligowej tabeli byli mimo wszystko gospodarze, którzy w ostatniej kolejce wywieźli cenny punkt ze Mstowa. 
 
Pierwsza odsłona spotkania należała do Liswarty, która przejęła inicjatywę i próbowała zagrozić bramce rywal. Pierwszą szasne miał Grzegorz Noga, który strzałem z pola karnego nie zdołał jednak pokonać dobrze interweniującego bramkarza gospodarzy. W kolejnej akcji to Konrad 
 
Pląskowski musiał wykazać się swoim kunsztem po technicznym, precyzyjnym strzale zza pola karnego sparował piłkę na rzut rożny. 
 
Następnie w krótkim odstępie czasu trzy próby na zmiane wyniku z rzutów wolnych próbował wykorzystać Mateusz Spaczyński. Dwukrotnie jego strzały wybronił golkiper miejscowych, ale przy trzeciej wyciągnął piłkę z bramki i Liswarta objęła prowadzenie.