19.10.2016 Spotkanie autsjderów.

W najbliższy weekend zakańczamy pierwszą rundę fazy zasadniczej częstochowskiej "okręgówki" co oznacza, że za nami już dziesięć ligowych kolejek. W XI Liswarta uda się na mecz z Gromem Miedźno, będzie to więc spotkanie dwóch ekip, które znajdują się na szarym końcu ligowej tabeli. 
 
Drużyna z Miedźna będzie chciała na włąsnym terenie dopisać pierwszy komplet punktów w bieżących rozgrywkach, gdyż jak do tej pory zapisała na swoim koncie trzy remisy i w swoim dorobku ma aktualnie 3 oczka. Forma Gromu jest mimo wszystko chyba bardziej stabilna o czym świadczy ostatni wynik w którym to Grom zdobył punkt na trudnym terenie we Mstowie. Apetyty gospodarzy będą zapewne duże bo kiedy przerwać passę bez zwycięstwa jak nie w meczu z pogrążoną w kryzysie drużyną z Krzepic...

17.10.2016 Kolejna przygnębiająca porażka...

Liswarta Krzepice nie podniosła się w kolejnym spotkaniu i przedłużyła swoją niechlubną passę meczów bez zdobyczy punktowej.
 
Faworyt spotkania z Kłomnic nie zwlekał długo z otwarciem wyniku i już w 2 minucie prowadził wykorzystując błąd krzepiczan w defensywie. Nie trzeba było długo czekać, a wynik spotkania brzmiał 2:0. Tym razem goście bezbłędnie wykorzystali rzut rożny. Chwilę później po golu Grzegorza Nogi miejscowi złapali kontakt i gdy wydawało się, że jeszcze nie wszystko jest stracone przyjezdni kolejny raz pokonali Konrada Pląskowskiego wykorzystując ponownie rzut rożny i bierną postawę gospodarzy. 

12.10.2016 W sobotę z Kłomnicami...

W trudnej sytuacji znajduje się aktualnie Liswarta Krzepice, a już w najbliższej kolejce będzie musiała się zmierzyć z aktualnie czwartą drużyną, która po pogromie jaki sprawiła Gromowi Miedźno na pewno przyjedzie do Krzepic uskrzydlona, a mowa o Gminie Kłomnice. 
 
Drużyna z Kłomnic była przez wielu uznawana za jednego z faworytów grupy pierwszej, a na tą chwilę spisuje się w kratkę. W prawdzie z dorobkiem 16 punktów znajduje się na pozycji, która zapewnia grę w grupie mistrzowskiej, ale zapewne kłomniczanie liczyli na większy dorobek punktowy na tym etapie rozgrywek. W trzech ostatnich kolejkach zanotowała dwa zwycięstwa, gdzie do Miedźna dopisała zwycięstwo z Wartą Mstów, natomiast uległa w Kamyku. W Krzepicach będą chcieli dopisać trzecie zwycięstwo z rzędu do swojego konta. 

8.10.2016 2x2...i porażka Liswarty.

Kolejną wysoką porażką zakończył się mecz Liswarty Krzepice. Tym razem krzepiczanie musieli uznać wyższość drużyny z Kamyka. 

Bramki rozkładały się po równo. Tak w pierwszej, jak i w drugiej połowie Pogoń strzeliła po dwie bramki i pewnie zwyciężyła. Gospodarze mięli przewagę od pierwszych minut i szybko wykorzystali swoje okazje. Liswarta próbowała, ale w kolejnym meczu nie potrafili pokonać bramkarza przeciwnika. 

Szkoda rozpisywać się o sytuacji Liswarty... tabela mówi wszystko.. 

 POGOŃ Kamyk 4:0 LISWART Krzepice

Skład Liswart:

Konrad Pląskowski - Paweł Buła (Maciej Pilśniak), Zbigniew Rudlicki, Kacper Nagłowski, Karol Hernacki - Mateusz Mońka, Gregorz Noga, Mateusz Spaczyński, Łukasz Kilan - Tomasz Wojtal, Rafał Kasprzak

W rezerwie: Marcin Podgórski

Trener: Stanisław Szczęsny

5.10.2016 Pogoń Kamyk na drodze Liswarty.

Przed nami już XIV kolejka częstochowskiej “okręgówki”, a przed Liswartą trudne wyzwanie jakim jest wyjazd do Kamyka I walka o punkty z Pogonią.

Drużyna z Kmyka uznawana była za jednego z faworytów naszej grupy, ale póki co nie potrafi sprostać tym oczekiwaniom. Potencjał w drużynie Pogoni jest zapewne bardzo duży I pewnie tylko kwestią czasu jest to, kiedy wejdą na odpowiednie tory I zbliżą się do czołówki. Drużyna z Kamyka chciałaby jak najszyciej piąć się w górę tabeli I w najbliższym meczu zademonstrować swój potencjał. Ambicje naszego najbliższego rywala są zapewne dodatkowo podrażnione po ostatnim zremisowanym meczu z zamykającym tabelę Gromem Miedźno. Krzepiczanie muszą się więc nastawić na mocną reakcję za poperzedni wynik przez gospodarzy.

3.10.2016 Lider pokazał siłę!

Ciężki powrót do "normalności" będzie miała w najbliższym tygodniu Liswarta Krzepice po lekcji jaką otrzymała od aspirującego do awansu Stradomia Częstochowa...
 
Początek spotkania nie zapowiadał czarnego scenariusza, gdyż to Liswarta ruszyła do przodu i starała się zaskoczyć przyjezdnych. Niestety swojej szansy nie wykorzystał Kacper Nagłowski, a po strzale Grzegorza Nogi piłkę zmierzającą do pustej bramki zatrzymał ręką jeden z obrońców gości, ale niewiedzieć z jakich powodów gwizdek arbitra milczał... 
 
Chwilę później worek z bramkami na stadionie w Krzepicach się rozwiązał... Wbiegającego w pole karne Liswarty zawodnika Stradomia próbował powstrzymać Rafał Kasprzak, ale po jego ataku sędzia się nie zawahał i podyktował "jedenastkę", po której goście objęli prowadzenie. Krzepiczanie próbpowali zaatakować, jednak to przyjezdni podwyższyli prowadzenie po precyzyjnym strzale zza pola karnego.
 
Do przerwy wynik się już nie zmienił i choć gra miejscowych nie wyglądała najgorzej prognozy na drugą część gry nie były kolorowe.
 
W drugiej odsłonie Liswarta ponownie próbowała stworzyć zagrożenie, ale szybko została sprowadzona na ziemię, kiedy to po szybkim ataku częstochowianie podwyższyli prowadzenie. Z każdą kolejną minutą goście coraz bardzij przejmowali inicjatywę odbierając ochotę do gry miejscowym i jeszcze trzykrotnie umieszczając piłkę w siatce. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale liderowi brakowało skutecznego wykończenia. Liswarta mimo wszystko miała swoje szanse, ale nie zdobyła nawet honorowej bramki. 
 
Stradom przyjechał do Krzepic po zwycięstwo i pewnie, wysoko zwyciężył pokazując swoją moc i nie dając żadnych szans miejscowym. Częstochowianie prezentowali się zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich drużyn z którymi do tej pory mierzyła się Liswarta, a tym zwycięstwem umocnili się na pozycji lidera.
 
Liswarta ma coraz gorszą sytuację w tabeli i na tą chwilę ciężko szukać pozytywów przed kolejnymi spotkaniami. Krzepiczanie zaliczają trzecie spotkanie z rzędu bez zdobyczy punktowej i ich sytuacja staje się zła, bardzo zła... 
 
LISWARTA Krzepice 0:6 STRADOM Częstochowa
 
Skład Liswarty:
Konrad Pląskowski - Krzysztof Korzekwa, Zbigniew Rudlicki, Marcin Kotarski, Dominik Wawrzyniak - Rafał Kasprzak (Stanisław Szczęsny), Mateusz Spaczyński, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan (Karol Hernacki) - Tomasz Wojtal, Grzegorz Noga
W rezerwie: Paweł Buła, Gregorz Pietrzak
 
Trener: Stanisław Szczęsny
Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

27.09.2016 Lider zawita do Krzepic!

Przed nami już VIII seria spotkań w częstochowskiej „okręgówce”. Liswarta Krzepice podejmie drużynę, która z dorobkiem 16 punktów plasuje się na pozycji lidera, nie przegrała jeszcze meczu wyjazdowego i bez wątpienia ma apetyt na walkę o coś więcej niż tylko grę w grupie mistrzowskiej, a mianowicie KS STRADOM Częstochowa.

Stradom jest z dorobkiem 23 goli aktualnie najskuteczniejszą drużyna w grupie I, a najskuteczniejszymi zawodnikami ekipy z Częstochowy są Łukasz Ciecierski, Adrian Kudryś oraz Damian Kosiński, którzy zdobyli odpowiednio 6,5,4 gole. W ostatniej kolejce KS pokonał na swoim terenie Grom Miedźno 4:1. W dotychczasowych meczach stracili tylko 5 punktów remisując z Pogonią Kamyk i niespodziewanie przegrywając u siebie z Liswartą Popów. Do Krzepic częstochowianie przyjadą jako zdecydowany faworyt z chęcią podtrzymania zwycięskiej passy i zapewne zrobią wszystko, aby tak się stało.

Krzepiczanie pragną powiększyć swój dorobek punktowy tym bardziej po pechowej porażce w Truskolasach jednak poziom poprzeczki będzie w najbliższym meczu ekstremalnie wysoko i chyba tylko wspięcie na szczyt możliwości da krzepiczanom podstawę do równorzędnej walki. Niestety Liswarta ponownie nie będzie mogła wystąpić w optymalnym składzie, gdyż kontuzji w ostatnim meczu doznał Łukasz Kajkowski i czeka go prawdopodobnie dłuższy rozbrat z piłką. Liswarta póki co punktuje tylko na własnym terenie więc nadzieja w tym, że domowy teren będzie szczęśliwy dla miejscowych.

Początek spotkania zaplanowany jest na sobotę tj. 1.10.2016 o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej na stadion i głośny doping.

Przed meczem odbędzie się sesja zdjęciowa do kalendarza na rok 2017, więc zapraszamy wszystkich zawodników do wstawienia się na zbiórkę o godzinie 9:45!!!