13.06.2018 Zakończenie jak marzenie!!!

W rozegranym spotkaniu z ALKASEM Aleksandria cała społeczność LISWARTY podziękowała za wiele lat spędzonych na boisku Tomaszowi „KIWIE” Wojtali, a ten zaprezentował wysoką formę i odwdzięczył się w najlepszy z możliwych sposobów…

Przed spotkaniem mieliśmy uroczystość oficjalnego podziękowania TOMKOWI za grę. Zarząd Klubu z zawodnikami przygotowali „KIWIE” upominki, a TOMEK symbolicznie rozpoczął spotkanie.

Od początku faworyt wyraźnie chciał zaatakować i choć stworzył w pierwszej fazie spotkania kilka groźnych okazji był nieskuteczny.

Goście mogli wykorzystać problemy ze skutecznością miejscowych i stworzyli dwie dogodne okazje, ale w obu przypadkach dobrze zachował się w bramce Wojciech Pietrzak.

Krzepiczanie wreszcie dopięli swego i po zamieszaniu w polu karnym najwięcej czujności zachował Rafał Kasprzak, który uderzył z pola karnego i otworzył wynik spotkania.

Przed przerwą wynik podwyższył Grzegorz Noga, który wykorzystał pojedynek jeden na jednego z golkiperem gości.

Po zmianie stron LISWARTA całkowicie zdominowała grę, czego konsekwencją było drugie trafienie Rafała Kasprzaka, a także bramka Kacpra Nagłowskiego.

Przy wyniku 4:0 trener Szczęsny zaczął rotować składem, a na boisku kibice mogli zobaczyć między innymi TOMKA WOJTALĘ!

Od pierwszych chwil na murawie „KIWA” był aktywny i widać był, że miał chrapkę na zdobycie gola.

Niedługo po wejściu na boisko ta sztuka mu się udała. Mateusz Mońka w dogodnej sytuacji trafił w słupek, ale „KIWA” był bardzo czujny, pierwszy dopadł do piłki i skierował ją do siatki wprawiając w euforię publiczność.

To nie była jego bramka pożegnalna. Chwilę później TOMEK przyjął futbolówkę przed polem karnym i bez zbędnego zastanowienia kropnął przy słupku tak, że bramkarz przyjezdnych musiał wyciągać piłkę z siatki!

„KIWA” nie zaspokoił swojego apetytu i ostatnie słowo należało również do niego! Tym razem TOMEK dopadł do piłki zagranej wzdłuż bramki z lewej strony i strzałem pod poprzeczkę ustrzelił hat tricka i tym samym ustalił ostateczny wynik spotkania na 7:0!

Wynik odzwierciedlał przebieg spotkania, a TOMEK WOJTAL nie mógł sobie chyba wymarzyć lepszego pożegnania z murawą! Ucieszył kibiców, sam siebie i w wielkim stylu zdobył ważne bramki dla LISWARTY!

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy TOMKOWI za wszystkie lata reprezentowania naszego klubu!

LISWARTA Krzepice 7:0 ALKAS Aleksandria

Bramki: Rafał Kasprzak x2, Grzegorz Noga, Kacper Nagłowski, Tomasz Wojtal x3

Skład LISWARTY

Wojciech Pietrzak – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Łukasz Kilan (Jakub Chrzan), Jakub Mikołajczyk – Miłosz Szczepański, Kacper Nagłowski, Mateusz Spaczyński (Tobiasz Kierat), Jakub Krakowiak – Grzegorz Noga (Mateusz Mońka), Rafał Kasprzak (Tomasz Wojtal)

W składzie również: Maciej Pilśniak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

06.06.2018 „KIWA” żegna się z murawą!

Najbliższe spotkanie z ALKASEM Aleksandria oprócz walki o bardzo ważne 3 punkty będzie miało wymiar również symboliczny, sentymentalny.

To właśnie tym spotkaniem TOMASZ „KIWA” WOJTAL postanowił zakończyć swoją wieloletnią karierę na boiskach piłkarskich!

Z LISWARTĄ przeżył niejeden wzruszający moment, był z drużyną w lepszych, ale i tych cięższych chwilach. Zostawił na boisku kawał serca i zdrowia!!!

TOMEK reprezentował nasz region nie tylko w barwach LISWARTY, ale także w innych drużynach w kraju, a także poza granicami.

Wszędzie, gdzie go życie piłkarskie poniosło odcisnął po sobie piętno, czego najlepszym dowodem jest to, że przyjaciół z boiska mu nie brakuje.

Zawsze był barwną postacią tak na boisku, jak i poza nim.

Cieszył kibiców swoimi popisami na murawie, potrafił zmienić obliczę meczu, a w szatni przez swoją otwartość był często wiodącą postacią.

TOMEK kończy swoją grę w oficjalnych spotkaniach, ale w naszym klubie pełni również funkcję członka zarządu. Mamy nadzieję, że nadal będzie wspierał LISWARTĘ i realizował się w tej odpowiedzialnej funkcji.

Przybądźmy licznie na stadion LISWARTY w najbliższą sobotę 09.06.2018 o godzinie 17:30 i swoją obecnością doceńmy i podziękujmy „KIWIE” za wszystkie lata spędzone na murawie!!!

06.06.2018 ALKAS Aleksandria na pożegnanie z „domem”.

Przed nami przedostatnia kolejka w piłkarskiej częstochowskiej A-klasie.

LISWARTA Krzepice podejmie w niej ALKAS Aleksandria.

Drużyna gości miała bardzo dobry początek rundy, kiedy to walczyła o utrzymanie i seryjnie zdobywała punkty. Od jakiegoś czasu licznik zdobyczy się dla nich zatrzymał, jednak lekceważenie przeciwnika to ostatnia rzecz, jaka może krzepiczanom się przydarzyć.

W pierwszym spotkaniu między oboma drużynami krzepiczanie byli górą i zwyciężyli 3:0.

LISWARTA nie może sobie pozwolić na stratę punktów marząc o barażach. Dwa ostatnie mecze muszą zakończyć się jej zwycięstwem. Oby pierwszy krok krzepiczanie postawili na własnym terenie i godnie pożegnali się ze swoimi kibicami!

Pierwszy gwizdek przewidziany jest w sobotę 09.06.2018 o godzinie 17:30! ZAPRASZAMY!!!

05.06.2018 LISWARTA stawia opór w Kłobucku!

Na mecz do Kłobucka LISWARTA wybierała się jak na pożarcie. ZNICZ był zdecydowanym faworytem, ale goście wyszli z twarzą i długo stawiali opór miejscowym.

Od początku spotkania krzepiczanie nastawili się na wyprowadzanie kontrataków. Gospodarze dominowali, ale ciężko było im dojść do strzału, a z nielicznymi bardzo dobrze radził sobie Jakub Chrzan, który wystąpił pomiędzy słupkami LISWARTY.

Krzepiczanie mogli swoje założenia taktyczne przekłuć na bramkę, kiedy to Grzegorz Noga wypuścił w bój Rafała Kasprzaka, ale ten niestety przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem ZNICZA.

LISWARTA poczuła, że może sprawić niespodziankę i zaczęła grać odważniej, a efektem tego była kolejna składna akcja. Grzegorz Noga zagrał do wbiegającego w pole karne Jakuba Krakowiaka, ten balansem ciała chciał zgubić obrońcę, ale został przez niego zahaczony i sędzia główny wskazał na „wapno”, które zamieniło się na nieoczekiwane prowadzenie gości po strzale Mateusza Spaczyńskiego.

Gospodarze ruszyli od razu do przodu i jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Prostopadłe podanie w pole karne na gola zamienił jeden z zawodników lidera.

Po wznowieniu gry niewiele się zmieniło i to nadal gospodarze byli stroną przeważającą. Swoją dominację udokumentowali drugim golem. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał napastnik z Kłobucka i strzałem głową wyprowadził na prowadzenie miejscowych.

LISWARTA miała swoją okazję na doprowadzenie do wyrównania, ale po strzale aktywnego Rafała Kasprzaka piłka niestety trafiła tylko w poprzeczkę.

ZNICZ stworzył sobie kilka okazji, a po jednej z nich podwyższył prowadzenie. Ponownie po dograniu z prawej strony boiska piłkę z bliska do siatki skierował jeden z zawodników gospodarzy.

LISWARTA mogła jeszcze złapać kontakt, jednak po dwójkowej akcji napastników krzepiczan Grzegorza Nogi i Rafała Kasprzaka strzał tego drugiego z bliska instynktownie wybronił golkiper lidera.

ZNICZ ma już awans w kieszeni, a LISWARTA będzie do ostatniej kolejki walczyć o miejsce w barażach. Najważniejsze jest to, że wszystko przed dwoma ostatnimi kolejkami jest w jej rękach!

ZNICZ Kłobuck 3:1 LISWARTA Krzepice

Bramka dla LISWARTY: Mateusz Spaczyński (karny)

Skład LISWARTY:

Jakub Chrzan – Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk- Miłosz Szczepański, Kacper Nagłowski (Mateusz Mońka), Mateusz Spaczyński, Jakub Krakowiak (Tobiasz Kierat) – Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

20.02.2018 Weekend z pucharem!

LISWARTA Krzepice w ostatni weekend się nie nudziła. Najpierw w sobotę krzepiczanie rozegrali mecz sparingowy z LZS RUDNIKI, który zakończył się wynikiem 2:2. LISWARTA dwie połowy rozegrała w odmiennych składach. Do przerwy wystąpiła w następującym zestawieniu: Wojciech Pietrzak - Paweł Buła, Łukasz Kajkowski, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan - Miłosz Szczepański, Tomasz Mikołajczyk, Mateusz Spaczyński, Krzysztof Korzekwa - Grzegorz Noga, Rafał Kasprzak i wygrywała 1:0 po bramce Rafała Kasprzaka.
Po przerwie trener Szczęsny skorzystał ze wszystkich zawodników i ustawienie LISWARTY wyglądało następująco: Wojciech Pietrzak - Karol Hernacki, Łukasz Kajkowski, Mateusz Gazda, Dominik Wawrzyniak - Maciej Pilśniak, Miłosz Szczepański, Jakub Mikołajczyk, Tobiasz Kierat - Tomasz Wojtal, Mateusz Mońka. Bramkę dla krzepiczan z rzutu karnego zdobył Łukasz Kajkowski.
Niedziela stała natomiast pod hasłem: Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Marka Sztolcmana.
LISWARTA trafiła do grupy I z Huraganem Jezioro, Maratonem Waleńczów oraz KS Panki. Krzepiczanie wygrali z Huraganem 3:0 po bramkach Kacpra Nagłowskiego x2 i Jakuba Mikołajczyka oraz z Maratonem 3:2, wszystkie gole dla LISWARTY zdobył Kacep Nagłowski. W ostatnikm spotkaniu KS Panki zwyciężyły 2:1, a gola honorowego dla krzepiczan zdobył świetnie dysponowany tego dnia Kacper Nagłowski.
W półfinale LISWARTA spotkała się z Olimipią Truskolasy i po zaciętym boju i złotej bramce w dogrywce wygrała 2:1. Tym razem Kacpra w zdobywaniu goli wyręczyli Rafał Kasprzak, strzelec bramki na 1:0, a decydujący cios zadał Grzegorz Noga.
W finale ponownie skrzyżowały się drogi LISWARTY z KS PANKI. Krzepiczanie objęli prowadzenie po golu, a jakże, niezawodnego tego dnia Kacpra Nagłowskiego, ale nie cieszyli się z niego długo. Brak komunikacji pomiędzy Łukaszem Kilanem, a Wojciechem Pietrzakeim doprowadził do niefortunnego zagrania, które w ostateczności zakończyło się samobójczym trafieniem bramkarza Krzepic.
W dalszej części meczu obie drużyny czuły do siebie duży respekt co spowodowało, że ani w regulaminowym czasie gry, ani w dogrywce kibice nie oglądali bramek.
Rzuty karne bezbłędnie wykorzystali zawodnicy z Panek i to oni ostatecznie zwyciężyli w całym turnieju. LISWARTA wzniosła puchar za II miejsce choć jak to w takich chwilach bywa mały niedosyt pozostał...
Królem strzelców z 7 trafieniami został Kacpera Nagłowski, który zostałwił konkurencje daleko z tyłu, gdyż koleni zawodnicy w tej klasyfikacji zdobyli po 3 gole. Kacper trafił również do najlepszej piątki turnieju! GRATULUJEMY!!!
Skład LISWARTY:
Wojciech Pietrzak - Paweł Buła, Grzegorz Noga, Kacper Nagłowski, Rafał Kasprzak, Łukasz Kilan, Jakub Mikołajczyk, Mateusz Mońka, Mateusz Spaczyński, Adrian Mikołajczyk
Trener: Stanisław Szczęsny
Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak