15.09.2017 LISWARTA jedzie do dawno nieodwiedzanej LIBIDZY!

Niby za nami zaledwie cztery kolejki spotkań, a już zbliża się dla LISWARTY mecz o pozostanie w górnej części tabeli. Krzepiczanie udadzą się do Libidzy, gdzie zmierzą się z Błękitnymi, którzy podobnie jak LISWARTA na swoim koncie zapisali do tej pory pokaźną liczbę 9 punktów.

BŁĘKITNI szczególnie niebezpieczni są właśnie na własnym terenie, gdzie specyfika boiska jest dla nich kartą atutową. Aktualnie razem z innymi czterema drużynami zapisali na swoim koncie 9 punktów i są w czubie tabeli ustępując tylko bezapelacyjnemu liderowi Zniczowi Kłobuck.

W górnej części tabeli zapewne drużyna z Libidzy chciałaby się zadomowić na dłużej i w najbliższym spotkaniu zrobi wszystko, żeby poskromić spadkowicza.

LISWARTA Krzepice po wpadce i porażce z JUNIOREM Szarlejka zdołała wygrać na własnym terenie z Naprzodem Ostrowy, jednak zwycięstwo to nie przyszło łatwo, miło i przyjemnie. Krzepiczanie musieli wykazać się wiarą i siłą charakteru, aby odwrócić losy spotkania.

W Libidzy na taryfę ulgową nie mają co liczyć. Obie ekipy wiedzą o co grają i nie będą się oszczędzać na murawie. Warunki dla przyjezdnych będą trudne, ale wierzymy w to, że LISWARTA zaprezentuje takie zaangażowanie jak w poprzednich zwycięskich meczach i z trudnego terenu przywiezie korzystny rezultat.

Początek spotkania zaplanowany jest na sobotę 16.09.2017 o godzinie 11:00!!!

11.09.2017 Zwycięstwo rodzi się w bólu.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie Liswarty Krzepice z Naprzodem Ostrowy.

LISWARTA pokazała dwa oblicza, ale wyszła zwycięsko z tej bitwy.

Początek spotkania nie wskazywał problemów miejscowych, gdyż szybko wypracowali optyczną przewagę na murawie i stworzyli dwie wyśmienite okazję do otwarcia wyniku, ale bramkarz gości popisał się dobrymi interwencjami w obu przypadkach ratując swoją drużynę.

Naprzód dalekimi podaniami próbował stworzyć zagrożenie pod bramką gospodarzy i po jednej z takich akcji napastnik gospodarzy został powalony w polu karnym przez występującego z konieczności w bramce Karola Hernackiego, a arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na 11 metr. Zawodnik gości strzałem po ziemi wykorzystał okazję i wyprowadził Naprzód na prowadzenie.

W niedługim odstępie czasu goście znów spróbowali swoich sił w ofensywie czego efektem był rzut wolny z okolic 25 metra. Po tym stałym fragmencie gry konsternacja kibiców miejscowych była wielka, gdyż precyzyjnym strzałem ponad murem jeden z zawodników przyjezdnych podwyższył prowadzenie i niespodziewanie goście mieli solidną zaliczkę.

Krzepiczanie próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale szczelna defensywa Ostrowian nie pozwoliła na stworzenie klarownej sytuacji i wynik do przerwy się nie zmienił.

Po wznowieniu gry LISWARTA miała za zadanie ruszyć ostrzej do przodu, aby jak najszybciej dobrać się gościom do skóry. Po kilkunastu minutach Kacper Nagłowski wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Mikołajczyka z rzutu wolnego i strzałem głową zdobył bramkę kontaktową.

LISWARTA złapała wiatr w żagle i atakowała dalej. Wreszcie udało doprowadzić się do wyrównania. W polu karnym szarżował Grzegorz Noga, który został powalony przez obrońcę, a rzut karny wykorzystał Łukasz Kajkowski.

Gospodarze dalej atakowali i kolejny raz w polu karnym faulowany był aktywny Grzela, a bramkę, która okazała się być na wagę 3 punktów, a swoją drugą tego dnia zdobył Kacper Nagłowski.

LISWARTA uciekła spod topora, ale dzięki temu zwycięstwu znajduje się w czubie tabeli i może z optymizmem patrzeć w przód.

LISWARTA Krzepice 3:2 NAPRZÓD Ostrowy

Skład Liswarty:

Karol Hernacki – Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kajkowski, Zbigniew Nagłowski (46’ Łukasz Kilan) – Jakub Krakowiak (70’ Tobiasz Kierat), Miłosz Szczepański, Grzegorz Noga (82’ Tomasz Wojtal), Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak, Mateusz Mońka (46’ Mateusz Spaczyński)

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

5.09.2017 Wrócić na zwycięską ścieżkę…

Zbliża się kolejna kolejka rozgrywek 2017/2018 częstochowskiej klasy A. Tym razem Liswarta podejmować będzie zawsze groźny, twardo grający, nieustępliwy zespół Naprzód Ostrowy.

Naprzód gra do tej pory w kratkę, a na swoim koncie zapisał 3 punkty za spotkanie i zwycięstwo z Gromem Miedźno. Drużyna z Ostrów mogła mieć o 3 oczka więcej, ale ich zwycięstwo z pierwszej kolejki zostało zweryfikowane na walkower z przyczyn regulaminowych i to Błękitni zgarnęli 3 punkty.

Naprzód w meczach prezentuje się zespołowo i jest trudnym przeciwnikiem dla każdej drużyny i zapewne nie złoży łatwo broni w spotkaniu z Liswartą.

Krzepiczanie niestety w ostatniej kolejce musieli uznać wyższość Juniora Szarlejka. Ich ambicje są podrażnione, gdyż przynajmniej remis był w ich zasięgu. Nie ma co jednak wracać do przeszłości, a trzeba się skupić i jak najlepiej przygotować do najbliższego spotkania. Pełne zaangażowanie, nastawienie mentalne będzie chyba kluczowe, aby uzyskać korzystny wynik. Walka o każdy centymetr boiska będzie wymagana i niezbędna, aby podnieść punkty z murawy. Liczymy na to, że krzepiczanie sprostają oczekiwaniom swoim i kibiców, a punkty zostaną w Krzepicach i Liswarta ponownie zacznie wygrywać.

Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi 9.09.2017 o godzinie 11:00!

4.09.2017 Liswarta wrzesień rozpoczyna od falstartu!

W rozegranej 2.09.2017 III kolejce częstochowskiej klasy A Liswarta Krzepice udała się na mecz z Juniorem, ale nie wracała w dobrych nastrojach z Szarlejki…

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, gdyż na początku rozgrywek jeszcze nie wszystkie drużyny prezentują optymalną formę, ale z meczu na mecz się rozkręcają.

W pierwszej połowie spotkania przeważającą stroną byli przyjezdni, ale nie potrafili sforsować defensywy gospodarzy i wynik spotkania brzmiał 0:0.

Kibice na bramki doczekali się w drugiej odsłonie spotkania. Wynik otworzyli gospodarze. Do wyrównania doprowadził Rafał Kasprzak, który kapitalnym strzałem z dystansu nie pozostawił złudzeń golkiperowi Juniora.

Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy tego dnia byli śmiertelnie skuteczni w nielicznych wypadach ze swojej połowy boiska, a pokonując tego dnia Wojciecha Pietrzaka po raz drugi ustalili końcowy wynik spotkania.

Szkoda straty kompletu punktów z Juniorem, ale trzeba patrzeć w przyszłość i w najbliższy weekend pokazać, że wynik z Szarlejki był tylko wypadkiem przy pracy.

JUNIOR Szarlejka 2:1 LISWARTA Krzepice

Skład LISWARTY:

Wojciech Pietrzak – Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Karol Hernacki – Mateusz Mońka (Tomasz Wojtal), Miłosz Szczepański, Łukasz Kajkowski, Jakub Mikołajczyk – Jakub Krakowiak, Rafał Kasprzak

W składzie również: Zbigniew Nagłowski, Jakub Kot

Trener Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak 

1.09.2017 Liswarta wrzesień rozpocznie w Szarlejce!

Już jutro Liswarta Krzepice uda się do Szarlejki na mecz z Juniorem.

Gospodarze w dwóch spotkaniach zgromadzili 3 punkty, a w pokonanym polu zostawili spadkowicza z Miedźna.

Miejscowi zapewne będą chcieli zmazać plamę przed własną publicznością za porażkę w pierwszej kolejce z Gromem Cykarzew, będą więc zdeterminowani, aby pokonać spadkowicza i piąć się w górę tabeli.

Liswarta po dwóch z zwycięstwach liczy na kolejne punkty. Krzepiczanie mocno wystartowali, ale sezon jest długi i nie można zachłysnąć się pierwszymi korzystnymi wynikami tylko z pełnym zaangażowaniem podchodzić do kolejnego spotkania, nie wybiegając daleko w przyszłość.

Niestety trener Szczęsny będzie zmuszony do rotacji w składzie, gdyż zabraknie kilu zawodników, którzy poprzednie spotkania rozpoczynali od pierwszego gwizdka. Szkoda, tym bardziej, że wydawało się, iż wyjściowa jedenastka Krzepiczan zaczyna się krystalizować, a styl gry i wyniki napawały optymizmem.

Miejmy nadzieję, że drużyna, którą trener desygnuje do gry spisze się pozytywnie i wywiezie z Szarlejki korzystny wynik.

Początek spotkania przewidziany jest w sobotę 2.09.2017 o godzinie 17:00! Zapraszamy kibiców na popołudniową przejażdżkę i dopingowanie Liswarty!

29.08.2017 Zwycięstwo na własnym terenie!

W drugiej kolejce częstochowskiej klasy A gospodarze z Krzepic podejmowali Okszę Łobodno.

Początek spotkania był spokojny, ale z każdą minutą gra coraz bardziej nabierała tempa.

Wynik spotkania otworzył strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Mikołajczyka Kacper Nagłowski.

Goście próbowali doprowadzić do wyrównania i dwukrotnie zatrudnili Wojciecha Pietrzaka, który w pierwszej sytuacji wykazał się dobrym refleksem przenosząc pond poprzeczkę strzał z rzutu wolnego, a także zatrzymując zawodnika gości w sytuacji jeden na jednego.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po przerwie gospodarze nie oddali pola gry i zdobyli kolejne gole.

Bramkę na 2:0 strzelił wprowadzony na boisko Jakub Krakowiak, który wykorzystał prostopadłe podanie od Mateusza Mońki.

Na listę strzelców wpisał się również Grzegorz Noga, który skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu Jakuba Mikołajczyka.

Ostatnie trafienie tego dnia należało do Tobiasza Kierata, który zdobył swojego debiutanckiego gola w pierwszej drużynie Liswarty ustalając wynik spotkania na 4:0.

LISWARTA KRZEPICE 4:0 OKSZA ŁOBODNO

Skład Liswarty:

Wojciech Pietrzak -  Paweł Buła, Kacper Nagłowski, Łukasz Kilan, Karol Hernacki (Łukasz Kajkowski) – Mateusz Mońka, Miłosz Szczepański (Tobiasz Kierat), Mateusz Spaczyński (Jakub Krakowiak), Jakub Mikołajczyk – Rafał Kasprzak (Michał Kot), Grzegorz Noga

W składzie: Tomasz Wojtal

Trener: Stanisław Szczęsny

Kierownik drużyny: Paweł Majchrzak

26.08.2016 O pierwsze punkty na własnym terenie!

W II kolejce Liswarta Krzepice będzie podejmować Okszę Łobodno. 

Obie drużyny wygrały swoje pierwsze spotkania. Początek sezonu jest bardzo ważny, gdyż pozwala ocenić siłę poszczególnych ekip, a kilka zwycięstw napędzić drużynę na całą rundę. 

Oksza niespodziewanie wysoko pokonała lokalnego rywala Grom Miedźno, aż 7:0! Liswarta już jutro będzie mogła się przekonać o mocy gości, a może to Oksza pozna wartość gospodarzy...

Spotkanie zapowiada się interesująco, a obie ekipy będą mogły zweryfikować swoją dyspozycję. 

Początek spotkania w Krzepicach 26.08.2017 o godzienie 17:00! Zapraszamy!!!